IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - STAY CONNECTED FEST Vol.2@Скопско лизгалиште-20.06
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

STAY CONNECTED FEST Vol.2@Скопско лизгалиште-20.06

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
wonderland Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wonderland Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: STAY CONNECTED FEST Vol.2@Скопско лизгалиште-20.06
    Испратена: 12.Јуни.2009 во 06:21
Sun Production present:

Stay Connected Festival Vol. 2

Сабота 20 Јуни 2009 година
Старт: 21:00
Локација: Скопско Лизгалиште

Најголемиот фестивал за урбана музика годинава, со најбогата фестивалска програма.

MAIN STAGE:

Концертни настапи на:

ПМГ Колектив

ЛЕГИЈАТА

SOUND DIFUSSION

Дј Поддршка:

Мирко Попов,
Нита
Ланс
Mastrafisam Sound System
Dzaga

TRANCE STAGE:

Welcome to the world of goa,
Целовечерна Гоа транс журка, со ретроспектива на најквалитетната музика во изминативе години.

Дј Поддршка:

Save The Rave Djs from Serbia – PURA & JOHAN

Dina & Shev

Eci & Dare

PSYMODE

JOHAN – Pablo United Crew & TRANCE EXPIRIENCE


Додатоци:

Најголемото ЛАСЕР Шоу
ПЕНА Party
Dance Show, Жонглери и перформанси со Оган
Специјален фестивалски декор
Обезбедена Chill Out зона

Предпродажба на билети во Југотон:
Специјална цена за првите 1 000 билети од 150 денари, потоа 200 денари.
На врата: 300 денари
Изменето од wonderland - 12.Јуни.2009 во 06:22
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.