IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Предлози за MAX Arena серверите!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предлози за MAX Arena серверите!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
DzankY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DzankY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 01:42
Originally posted by KAPETAN KAPETAN напиша:

Originally posted by DzankY DzankY напиша:

Да се стави /me опцијата на серверите зашто се напнувам кога ке видам: Serverot ja iskluci taa opcija!.

Глупо е зашто кога ке те скинат незнаеш на колку си го остаил... :S
kako be taka ima ti pokazuva gore levo na kolku si go ostavil ili ke pises /hp i ti dava...


Зашто сум ќопаф... може да ми објасниш сликовито?
Кон врв
kiko555 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 12:36
Originally posted by DzankY DzankY напиша:

Originally posted by KAPETAN KAPETAN напиша:

Originally posted by DzankY DzankY напиша:

Да се стави /me опцијата на серверите зашто се напнувам кога ке видам: Serverot ja iskluci taa opcija!.

Глупо е зашто кога ке те скинат незнаеш на колку си го остаил... :S
kako be taka ima ti pokazuva gore levo na kolku si go ostavil ili ke pises /hp i ti dava...


Зашто сум ќопаф... може да ми објасниш сликовито?

цел си ти чопав :D
Дури дојдеш на ред сите правила ќе се променат Т.Е никогаш нема да стасаш на ред xD
Кон врв
Che_Guevara Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Che_Guevara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 22:49
Имам еден предлог ако може да се стави Deathrun сервер кој е многу сличен на H`n`S серверот. гледам по србските сервери играат мн македонци а кај нас нема ни 1 ваков сервер, па ако би можело да се земе во предвид нешто да се направи ке биде мн добро. За оние што не знаат што е Deathrun: Deathrun е сервер на кој има 1 Терорист кој е затворен во определен простор и има копчиња каде што пушта замки и има само нож а сите останати се Кантери и нивна задача е да ги избегнат сите замки и да стигнат до крајот на мапата каде што има оружја и врата што води до Теророт.
Ако може одговор фала позз.
Кон врв
Genocid Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Genocid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 23:44
Дај живнете малце ! Алоо... Момци : ) )
Кон врв
aljosa01 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aljosa01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2010 во 15:20
Na zombie server bi bilo podobro ako stavite plague 4.3 mod so ammo packs,i da dodadete novi mapi na cs maps i na deathrun serverot da stavite mapchooser
Кон врв
MartinMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MartinMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 18:07
I da go trgnete Jericho* od administrator na CS Maps, za dobroto na site gejmeri.
Кон врв
JohnWaYne Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JohnWaYne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 14:32
CatchMod Server.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=nWhkt6UHNic
Objasnuvanje : http://catchmod.de/en/content/catchmod-311-released-today.html

mislam deka ke bide interesen i deka ke ima luge 24/7 pozz :)
Кон врв
bnaume Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bnaume Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 01:37
vo sekoja profesija ima kodeks na pravilno odnesuvanje znaci kako sudiata pravilno da raspoznae sto e dobro a sto ne e dobro taka i so adminite sto gi imate postaveno na vasite serveri znaci ne e vo red da si imaat izgradeno nekoe samovolie da pravat sto sakat pred nekolku godini imavte eden forum za ocena na adminite a sega e pasibuzuk anarhija i nekoj admin zavisno od raspolozenieto koe go ima vo momentot so pravi sto saka zalno e ponekogas ali toa e stvarnosta pozz.
Кон врв
smole_mk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smole_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2011 во 01:08
Да мора да се има SXЕ на сите сервери, бидејќи врие од читери и нема ќејф во играње на Махарена серверите.
Кон врв
Јована. Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јована. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 19:15
на детран дефинитивно треба повеќе и поактивни админи!

Изменето од Јована. - 15.Март.2013 во 19:15
Кон врв
tyga Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2015
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tyga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2015 во 02:16
се согласувам со коментарот од @Јована

И со оглед на времето кое е поминато незнам дали веќе има админ на Deathrun серверот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.