IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Предлози за MAX Arena серверите!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предлози за MAX Arena серверите!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 22:14
Originally posted by tomislav96 tomislav96 напиша:

Abe figgy redno e serverite da gi stavite na protocol 48


тоа никако
Кон врв
DzankY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DzankY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 16:27
Да се стави /me опцијата на серверите зашто се напнувам кога ке видам: Serverot ja iskluci taa opcija!.

Глупо е зашто кога ке те скинат незнаеш на колку си го остаил... :S
Кон врв
DzankY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DzankY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 16:31
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

треба да се стаат нови мапи, само dust, nuke i train се игра. Стајте asault, italy, и сл.


Другар ако сакаш итали и тие мапи... иди играј на MAX CS Maps :)
Кон врв
AleX_VeleS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AleX_VeleS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 23:29
Хеад админите на MAX ADSL серверите потребно е да стабат
топ 15 и првите 3 од топ 15 да бидат наградени со админ
поздрав !
Кон врв
AleX_VeleS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AleX_VeleS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 18:43
Потребно е да ставите нов мах адсл сервер
Детмеч + цс
2 Мах адсл сервер хнс+матрих или б-хооп
3 мах адсл гангејм + хедшот !
поздрав
Кон врв
ZokY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 19:42
Umiram za Zombie Plague :D
Кон врв
sase22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sase22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 15:58
abe ke bilo dobro ako max stavat plugins za koj vleva i koj izleva ako sakaat da go download eve link : http://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=3020 stisnete na get plugin i get source thx
se nadevam deka pomognav
Кон врв
sase22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sase22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 16:02
vidov deka MAX imaat cloick maker pa jas velam da stavat i saat eve eden preimer http://img520.imageshack.us/img520/660/clockscreennj4.jpg
pa ako ste zaenteresirani download na    http://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=3020
thex i se nadevam deka pomognav nekako

Изменето од sase22 - 13.Јануари.2010 во 16:02
Кон врв
sase22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sase22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 16:06
ova e specijalno za MAX serverite PLUGINI za stavanje REKLAMI na MAPITE nemam primeteno nekoi reklami na mapite na nekoi od MAX serverite pa velam da go downladiraat ovoj plugin      http://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=3020     downloadirajte se od   Attached Files    THX
Кон врв
sase22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sase22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 16:16
eve uste eden primer imam za MAX serverite dodeka igrav gledam i mnogu kamperi a so ovoj plugins kamperite imaat oderedno vreme na kamping bilo kade i toa vo procenti pr:
koga ke stigne do 80% ima slap i na 90% se namaluva silata a na 100% nekoi od navedenite [slepilo , grom , itn] pa ako ste zaenteresirani download link :    http://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=156560       Jas za ovoj plugin mislam deka treba da se stavi ovoj plugin THX
Кон врв
sase22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sase22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 16:17
AKO IMA NEKOJA GRESKA VO URL LINKOVITE PRATETE PORAKA DO MENE ZA DA VI PRATAM ODNOVO THX :]
Кон врв
KAPETAN Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAPETAN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 21:50
Originally posted by DzankY DzankY напиша:

Да се стави /me опцијата на серверите зашто се напнувам кога ке видам: Serverot ja iskluci taa opcija!.

Глупо е зашто кога ке те скинат незнаеш на колку си го остаил... :S
kako be taka ima ti pokazuva gore levo na kolku si go ostavil ili ke pises /hp i ti dava...
Кон врв
ZokY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 23:02
sase22 на три постови го имаш ставено истиот линк
Кон врв
ZokY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 13:24
.

Изменето од ZokY - 10.Февруари.2010 во 13:25
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,107 секунди.