IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - упатство како да се приклучите на MAXаrena сервери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

упатство како да се приклучите на MAXаrena сервери

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: упатство како да се приклучите на MAXаrena сервери
    Испратена: 11.Јуни.2009 во 19:59

1. Воспоставете врска помеѓу вашиот компјутер и интернет

2. Вклучете Counter Strike

3. Притиснете FIND SERVERS

4. Одберете FAVORITES

5. Кликнете на ADD SERVER

6. Во полето внесете ја IP адресата во зависност од тоа на кој сервер сакате да играте (листата на сервери е прикажана тука) и кликнете ОК.


7. Одберете еден од серверите и кликнете на копчето ConnectИзменето од Figgy - 11.Јуни.2009 во 20:01
Кон врв
Desert Eagle Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Desert Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 12:37
Dobro Figgy ne sme tolku glupi xD. Znaeme server da stavime...
CS Pro Player
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 23:51
Originally posted by Desert Eagle Desert Eagle напиша:

Dobro Figgy ne sme tolku glupi xD. Znaeme server da stavime...


Пред се за информативни цели е постов, можеби некој никогаш не играл...
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 23:38
Originally posted by Figgy Figgy напиша:


Originally posted by Desert Eagle Desert Eagle напиша:

Dobro Figgy ne sme tolku glupi xD. Znaeme server da stavime...
Пред се за информативни цели е постов, можеби некој никогаш не играл...
Pa i da ne igral ako znae da cita ke procita i ke se snajde hh
Кон врв
ThePuNiShEr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThePuNiShEr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 10:52
jas imam problem so cs
imam cs 1.6 i koga stavam IP od nekoj server nema nisto
i nemozam da igram daj kazete sto da pravam pls


tnx.
Кон врв
sideswipe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sideswipe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 20:40
Nemash instalirano Patch brat :) Instaliraj PATCH i nema da imash problem.. Pozdrav
Кон врв
ZokY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 05:39
На овој LINK можеш да го симнеш пачот кој ти е потребен "Counter Strike 1.6 Patch  v21"

Изменето од Figgy - 31.Август.2009 во 13:12
Кон врв
casper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај casper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2009 во 17:10
hahaha covek z avase dobro a vie gleajte so praite
Кон врв
kiko555 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 14:58
Figgy е во право пошо никој можно е да не играл или некое дете кое има 10 год или 11 а не знае англиски и неможи да се снајди
Дури дојдеш на ред сите правила ќе се променат Т.Е никогаш нема да стасаш на ред xD
Кон врв
index.html Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај index.html Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2010 во 15:01
Здраво абе може ли да добијам сервер за 1-2 сати да играм cs?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.