IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми/багови на MAX серверите,објаснувајте ОВДЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми/багови на MAX серверите,објаснувајте ОВДЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
dimovski_igor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimovski_igor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 02:37
na max hns serverot samo treba eden admin da ima a ne se sobrale admini kojznae kolku
Кон врв
BuGGs Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BuGGs Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 09:53
Figgy mi treba pomios.ne mozam da se uklucam na max serverite.mi veli deka sum kiknat i pricinata e banovan si na ovom serveru.gi prasav nekoi moi drugari i mi rekoa deka e nekoj bag.ili neso bezveze mi se uklucuva.Ke te zamolam da mi go najdes vo sto e problemot.Odnapred blagodaram.
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2009 во 15:38
Eve problem :@ !!! Ke dojde nekoj igrac na Max HnS i ke pise /ljstats i koa ke mu receme deka nema Lj statss vika ,, Noobski server :( !! daj stavete JumpStats (Od Exolent tie staj gi) AJDE PLS I airaccelaraite 100 SITE SAKAME !!! BAS SITE NA SERVEROT!!! I daj ako moze staj nekoj addmin , kako mene na prmer so igra na serverot, samo dark dog e sea ama retko se staa ednas na 2 dena ccc Aj Pozz do Ins
Кон врв
Kal-El Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kal-El Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 22:23
Koga se logiram na Max-Zombie mi izleguva ova:
You have been disconnected from the sever.Reason: bad file server is enforcing consistency for models/player/guerilla/guerilla.mdl.
Na pocetok koga pocnav da igram zombie imav vakov problem so nekolku mapi pa se izgubi problemot i sega se pojavi pak.Bi ve zalomlil da mi objasnite kako da go otstranam problemot.
Pozdrav
Кон врв
cech Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 07:43
Originally posted by Kal-El Kal-El напиша:

Koga se logiram na Max-Zombie mi izleguva ova:
You have been disconnected from the sever.Reason: bad file server is enforcing consistency for models/player/guerilla/guerilla.mdl.
Na pocetok koga pocnav da igram zombie imav vakov problem so nekolku mapi pa se izgubi problemot i sega se pojavi pak.Bi ve zalomlil da mi objasnite kako da go otstranam problemot.
Pozdrav


Trazi na google guerilla.mdl. download potoa downloadiraj go i stavigo vo models / player / guerilla a ako go nemas folderot "guerilla" togas probaj celiot da go downaloadiras

Pozdrav

Кон врв
krkus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 11:32
ej admini daj pls staj te lj stats na max hns.dosadno e bez lj stats.

POZDRAV
Кон врв
ico Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ico Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 11:15
zdravo

Baniram sum,ne mozam da se konektiram na ni eden server,ne e poradi pcuenje ili slicno ne znam ednostavno pisuva samo;baniran ste na ovom serveru;.Pomognete mi sto da napravam pozdrav
Кон врв
iksimkd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iksimkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 00:35
Пред едно 5-6 часа пробав да влезам на Zombie Серверот и ми извади: Kicked ( Banovan si na ovom serveru )А не ми е јасно зошто, еве сега и тука гледам дека и други го имаат истиов проблем. Цел ден бев на школо до 6 часот и компјутерот беше исклучен а немам ниту брат кој би можел да игра. Значи стварно не ми е јасно зошто сум добил бан. Го молам админот што ми го дал банот да ми објасни зошто сум баниран, бидејќи мене единствено што ми текнува во моментов е дека некој друг ми го украл никот и играл со него па добил бан. Мојот ник е --->D3v1l's Gu3sT<--- ( во последно време играв и како --->D3v1l's Gu3sT<---iksimkd ) Поздрав!

Изменето од iksimkd - 15.Април.2010 во 00:37
Кон врв
severgan_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај severgan_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 16:35
Sakam da prasam so mu e na adminot =palestinec= so me banira postojano,i zaradi toa so napisam na catot deka ima citer na serverot dobiv ban 1000000min????dali ke mozi ovj admin da bidi sospendiran ili da mu se zemi nadleznosta na admin.

Изменето од severgan_bt - 16.Април.2010 во 16:36
Кон врв
EjFa.BrEj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EjFa.BrEj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 00:38
Здраво... Јас имам проблем со сите Max сервери. Неодамна си го менев интернетот од Он.нет во Андес нет. Откога го сменив интернетот сум баниран на вашите сервери... А никогаш не сум играл од овој интернет/ип.


Ако може некој мсн или скајп да ми даде да се разбериме и да видиме што е проблемот.
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 01:19
Серверите поради одредени причини се затворени за играчи кои се наоѓаат надвор од Македонија. Како што гледам оваа твоја IP адреса доаѓа од бугарски провајдер.

Ќе видиме што можеме да направиме.

Поздрав.
Кон врв
EjFa.BrEj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EjFa.BrEj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 20:25
Благодарам на разбирањето. Таков ми е интернет провајдерот.. Не сум јас крив... Ако можете средете некако баш ми се игра на вашите сервери :)
Кон врв
Hristijan -_- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hristijan -_- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 18:27
KO ke vlezam na zombie mi "pisi baniran si na ovom server"
Neam vlezeno vo serverot a ban sum
ip:62.162.166.125
Кон врв
BuMbLeBee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BuMbLeBee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 15:56
Би било добро доколку се направи листа на админи со нивни никови и мсн,за подобро функионирање на серверот,веќе два дена играм на публик 2,мора да кажам дека админ никако не видов,полн сервер со читери,доколку сакате да остане No1 сервер во Македонија,тој проблем мора да го решите по итно
Поздрав Игор.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.