IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Lady Gaga
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Lady Gaga

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 17:39
Душиче.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:19
Лејди Гага е контролирана од најмоќните светски сили


Илуминатите ја контролираат Лејди Гага!!!---Илуминатите се ‘светска сила‘...??? газење%20од%20смеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 16:34
Lady GaGa – Born this way!
 |

 

Како што и најави, Lady GaGa своите мали монструми (така ги нарекува своите фанови) реши да ги израдува на самиот почеток на 2011та, откривајќи им го на Twitter датумот кога ќе излезе нејзиниот нов сингл и албум.

"Песната 2/13/11 и албумот 5/23/11", напишала GaGa и со тоа објавила дека синглот ќе излезе на 13ти фебруари, а новиот албум на 23ти мај. Покрај датумите таа исто така и објавила стих од новата песна, по која нејзиниот нов албум го добил името "Born this way"...

Don’t hide yourself in regret, just love yourself and you’re set. I’m on the right track baby, I was Born This Way

 

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 18:32
Лејди Гага ќе биде најбогатата ѕвезда во 2011


Лејди Гага, според истражувањата на магазинот "Форбс", оваа година би требало да избие на првото место според заработувачката. Изминатата година пејачката беше на седмата позиција со заработени 64 милиони долари, а оваа година екстравагантната Гага би можела да заработи 100 милиони долари.

Според "Форбс", пејачката може да ја дуплира заработувачката доколку нејзините најавени планови за 2011 се остварат. Таа ќе ја продолжи турнејата Monster Ball, а за годинава во план е и новиот албум "Born This Way". Лејди Гага ќе има уште еден извор на пари, а тоа е нејзината нова колекција за Полароид опрема.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 11:27


Е ај оваа што не е здрава... ама па овие што ја носат??!! глупирање
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 13:48
Originally posted by Џо Џо напиша:

Лејди Гага е контролирана од најмоќните светски силиИлуминатите ја контролираат Лејди Гага!!!---Илуминатите се ‘светска сила‘...??? газење%20од%20смеење


Така е Џо, Лејди Гага е илуминатска слуга, исто како и најмоќните држави и нивните тајни разузнавачки служби.

Изменето од DragancoLeskoec - 14.Февруари.2011 во 13:48
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2013 во 13:33
ја казни господ,се "слогави"...ја седна во количка,цело време изведува глупости некои..ако не полу-гола тогаш во некоја кожа од невино животинче...па гледа господ не е..слеп.Ај сега....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2014 во 13:28
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2017 во 05:23
Najdobra


moja omilena pejacka,mnogu pametna


Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2017 во 05:24
https://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo

Lady Gaga - Poker Face


Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2017 во 05:27
Image result for lady gaga applause
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2017 во 05:33
Related image
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,107 секунди.