IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Lady Gaga
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Lady Gaga

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2010 во 22:14

Ниту сакам да ја гледам, ниту па да ја слушам...не%20слушам

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2010 во 14:31

Lady Gaga доминираше на ВМА наградите


Половина од 16-те MTV Video Music Awards во неделата навечер во Лос Анџелес ги однесе поп ѕвездата Lady Gaga, а седум од осумте награди беа за нејзиниот спот за песната „Bad Romance“.


Gaga беше номинирана во 13 категории, а дома однесе осум. Осмата награда беше за дуетот со Бијонсе на песната „Telephone“.


Пејачката позната по екстравагантниот изглед и шареноликите костими, наградите ги примаше во различни модни комбинации, а еден од интересните додатоци кои ги носеше беше шеширот од месо.


Уште само видеото на Еминем за песната „Not Afraid“ однесе две награди оваа година, и тоа за најдобро музичко видео и најдобро хип хоп видео. Еминем и Ријана ја отворија церемонијата со изведбата на песната „Love the Way You Lie“.


За тинејџерска сензација беше прогласен 16-годишниот Џастин Бибер.

Листа на добитници на MTV Video Music Awards:

Видео на годината – „Bad Romance“, Lady Gaga

Најдобар нов уметник – Џастин Бибер

Најдобро музичко видео – „Not Afraid“, Еминем

Најдобро женско видео – „Bad Romance“, Lady Gaga

Најдобро хип хоп видео – „Not Afraid“, Еминем

Најдобро поп видео - „Bad Romance“, Lady Gaga

Најдобро рок видео – „Kings and Queens“, 30 Seconds to Mars

Најдобро денс видео - „Bad Romance“, Lady Gaga

Најдобра соработка на видео – „Telephone“ – Lady Gaga и Бијонсе

Најдобра кореографија „Bad Romance“, Lady Gaga (кореограф Лауриеан Гибсон)

Најдобра режија - „Bad Romance“, Lady Gaga (режисер Френсис Лоренс)

Најдобра монтажа - „Bad Romance“, Lady Gaga (монтажер Џерет Фиџал)

Најдобри специјални ефекти – „Uprising“, Muse (Сам Стивенс)

Најдобра кинематографија – „Empire State of Mind“, Jay-Z и Алиша Кис (Хип Вилијамс)

Најдобра уметничка режија – „Dog Days“, Florence and the Machine (LEGS)

Најпродорно видео – „Tighten Up“, The Black Keys (режисер Крис Марс Пилеро)

аплаузИзменето од Командантица - 16.Септември.2010 во 14:33
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2010 во 22:56
Новиот албум ќе го смени светот
 
Американската пејачка Лејди Гага самоуверено изјави дека нејзиниот нов албум "Born This Way" ќе го промени...

... светот.

"Овој албум е апсолутно најголемото дело кое сум го направила.

Многу сум возбудена поради тоа. Пораката, мелодијата и значењето на овој албум претставува потполно ослободување за моите фанови и за мене.

Знаев дека имам можност да го променам светот кога почнав да примам писма од фановите, кои содржеа тажни животни приказни во кои јас сум прикажана како спасителка.

Моите фанови кон мене се однесуваат како човек и како кон "супер-жена", што и всушност сум", изјавила Гага за "RWD Magazine".

"Многумина сметаат дека сум арогантна но мојата музика е се што имам, така што треба да ми дозволат да бидам успешна во тоа.

Знам што можам да очекувам од својот нов албум, многу хитови и многу љубоморни луѓе. Бијонсе еднаш ме праша од каде имам толку добри идеи.

Јас и одговорив дека сум едноставно таква", додава популарната пеачка.Изменето од емил - 16.Септември.2010 во 22:57
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2010 во 11:10

Бизарно!...изненадување не

8 необјавени факти за фустанот од месо на Лејди Гага8%20необјавени%20факти%20за%20фустанот%20од%20месо%20на%20Лејди%20ГагаБез разлика дали сте се запрашале или не, ова се 8 факти во врска со фустанот од месо на Лејди Гага кои даваат одговор на неколку логични прашања:
 • Фустанот е направен од 100% вистинско месо. Месото е купено од месарница во Лос Анџелес.
 • Тоа има добар мирис.
 • Фустанот е со тежина од 22 кг.
 • Месото е купено евтино.
 • Фустанот е комотен за носење.
 • Месото е 100% природно. Не се додавани никакви конзерванси.
 • Не остава крвави траги.
 • Месото од фустанот со тек на време ќе се претвори во пушено месо.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2010 во 20:34
ех поп културата деновиве...

побитно било да залепиш цела месарница на себе одколку да правиш музика неедит: има гладни деца во светов бре


Изменето од zabegan - 24.Септември.2010 во 20:35
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 19:47
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Бизарно!...изненадување не<h1 ="entry-ing">8 необјавени факти за фустанот од месо на Лејди Гага                         </h1>8%20необјавени%20факти%20за%20фустанот%20од%20месо%20на%20Лејди%20ГагаБез
разлика дали сте се запрашале или не, ова се 8 факти во врска со
фустанот од месо на Лејди Гага кои даваат одговор на неколку логични
прашања:

 • Фустанот е направен од 100% вистинско месо. Месото е купено од месарница во Лос Анџелес.
 • Тоа има добар мирис.
 • Фустанот е со тежина од 22 кг.
 • Месото е купено евтино.
 • Фустанот е комотен за носење.
 • Месото е 100% природно. Не се додавани никакви конзерванси.
 • Не остава крвави траги.
 • Месото од фустанот со тек на време ќе се претвори во пушено месо.

Once you kill a cow, you got to make a meat dress!
Грозно! Катастрофа!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 16:09

Популарната Лејди Гага со тим од 130 луѓе кои се грижат за неа и нејзината турнеја, доаѓа во Загреб на денот на концертот в петок, директно од Белфаст.

Во Загреб ќе остане еден ден по што заминува за Будимпешта каде има концерт на 7 ноември.

Лејди Гага не е толку размазена, и се што барала било 500 кг. мраз  и четири боци со кислород на сцената.

Иако гардеробата во салата е добро чувана и заклучена, таа побарала двојна заштита. Нема посебни барања за храна бидејќи со себе води свои готвачи и носи своја храна. Опремата тешка 70 тони, ќе пристигне со 30 камиони шлепери и 13 автобуси.

Лажната лејди Гага веќе се наоѓа во Загреб. Станува збор за уметничкиот перформанс на Дан Филип кој го најавува претстојниот концерт на Лејди Гага.

Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 20:59
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Ниту сакам да ја гледам, ниту па да ја слушам...не%20слушам

Стварно станува се поодвратна, на жалост изгледа ја нашла формулата, штом така добро поминува, некогаш Мадона ја шокираше јавноста, ама ми се чини дека не и е ниту до колена!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2010 во 00:03
Би ја треснала од земја...
И би го дала тоа месото на сирачињата.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2010 во 12:16
Оваа ги надминува сите граници на нормалата. Нека си го напика мразот во задникот, и нека направи конечно нешто корисно за сите. Ненормална работа. Денес месо, утре со млечни производи.


Пс: Фанови на Гага, би ве замолила да не се навредувате, всушност неа ја навредив, на некој начин. Различни вкусови.

Изменето од Ѕвончица - 04.Ноември.2010 во 12:56
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 06:28

Восочната Леди Гага низ цел свет

 - Осум восочни фигури на Леди Гага беа откриени во музејот Мадам Тисо и тие ќе бидат распределени во сите познати музеи низ светот: Лондон, Њујорк, Лас Вегас, Калифорнија, Амстердам, Берлин, Шангај и Хонг Конг.
Сите осум фигури од Леди Гага се изработени со познатата облека на пејачката: една од фигурите е облечена во темно сина јакна со истакнати раменици, високи потпетици и шапка во форма на телефон, а друга пак, е во кратки црни панталонки со високи чизми и две линии на окото.
"Голем беше предизвикот да ги задржиме осумте фигури во тајност. Сакавме да се осигураме дека фигурите ќе бидат верни на оригиналот и едвај чекаме фигурите да се распределат низ нашите музеи", изјави Едвард Фулер генерален менаџер на "Мадам Тисо" во Лондон.

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2010 во 22:08
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Ниту сакам да ја гледам, ниту па да ја слушам...не%20слушам


isto i jasизненадување
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 13:07
Шокантни докази:
„Лејди Гага е контролирана од најмоќните светски сили“

Се чини дека она што Лејди Гага не е обврзана да предизвика контроверзии, дали затоа што таа го посакува тоа на тој начин или поради тие работи само да се случи, каде што таа е во прашање.
Таа сега е објавена на насловната на списанието Rolling Stone, качена на високи розови потпетици и две автоматски пушки кои се чини дека се поврзани со нејзиниот градник.
Сепак, тоа е она што таа вели во интервјуто што е повеќе од експлозивна слика, како Рап-Up информира.
Гага досега често била поврзана со Илуминатите, најголемото тајно здружени кое работи заедно за да ја промени формата на политичката, културната и верската меѓународната сцена на таков начин што ќе им овозможи целосна контрола апсолутно врз се.
На техниките преку кои целта на Илуминатите е да го превземат целиот свет не се очигледни, вклучувајќи и  пораки како оние кои наводно се пронајдени во текстот на Гага кој многу контроверзен и зборува за спотот за "Телефон",кој ве информира задејството поназад.
Се чини дека Gaga самата почна верува на гласините, судејќи по еден сон за Илуминатите и самата даде интервју во списанието Rolling stones, издадено на  8 Јули 2010.

Погледнете го видеото и ке заклучите за што станува збор.

http://www.youtube.com/watch?v=hM1mG3YEkQ8

:
"Понекогаш јас често сонувам еден ист сон, каде што се појавува фантом во мојот дом. И тој ме зема во една соба, и таму е една русокоса девојка со јажиња врзани за раце и нозе.И таа ги носи истите чевли кои ги носев за Греми наградите.
И јажиња, ја влечат, но јас никогаш не го гледам тоа, освен, што можам да го слушнам само нејзиниото цимолење, а потоа и фантомот ми вели, "Ако сакаш да не биде веќе повредена и ако сакаш твоето семејство да биде во ред, (се чини дека нејзиниот татко Џозеф Германота имаше сериозни проблеми со срцето), ќе мораш го сечеш твојот зглоб. 
Таа дури и се консултирала со своето добар пријател и ментор Дипак Чопра за минатото соништа.
"Ѓаволот се обидува да ме земе!
рекла Гага во интервјуто“.


Погледнете ги преработките на нејзините видеа:
Alejandro и Bad Romance

http://www.youtube.com/watch?v=l5BNea8XpQc


http://www.youtube.com/watch?v=iZXsTRrrjW8


Ова докажува се!:


Продолжува....


..Живеам за да умрам..!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 17:11
wowww...газење%20од%20смеење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.