IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Lady Gaga
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Lady Gaga

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
NaturalBlonde Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Doll Domination

Регистриран: 20.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NaturalBlonde Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 14:51
да да, прекрасно пее посебно во живо, ама многу претера со стилот у последно време

http://www.youtube.com/watch?v=oP8SrlbpJ5A
Our bodies are prisons for our souls. Our skin and blood, the iron bars of confinement. But fear not. All flesh decays. Death turns all to ash. And thus, death frees every soul.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 15:22
Вистина е ке претера со стилот ,но да не забораваме ке голотата,сексот,скандалот су  интересни за аудиториjaтa.Ако не е во провокативен стил ,едва ли некоj ке и обрне внимание.....
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 23:18
ај да не се изразам онака, ама оваа е к**ва
Кон врв
tevis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tevis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 15:37
Ја обожавам Лејди Гагаа...
најубави песни..
многу е храбра ај сеа кажете ми кој од јавниве фаци би излегол на снимање на спот како Мини Маус
или во фустан-мечка?!??!?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:24

ovoj izrod e mnogu pogolema opasnost od kolku sto mozeme da zamislimeтага 

Tevis, aj tebe te zedov na oko, kazi mi: kako ti ke i razgranicis utre-drugiden na tvojata kerka sto e salam a sto ne koga taa ke bide "zadoena" so nenormalnite podvizi na gageto? Kako ke i objasnis deka snimanjeto porno ne e del od karierata?
.....narkoman/narkomanka ( ne sum siguren za polot na gageto ) ...prostitutka...biseksualka...striptizerka.....bljaaak..
Generaciive koi sega pocnuvaat da gledaat MTV, da cepkaat po net i sl. ke imaat teski problemi so razgranicuvanje na dobro i zlo posto kolku za pocetok pomladite od mojava generacija ne ja sogleduvaat razlikata mejgu ljubov i seksизненадување
 Apeliram... nemojte da go velicate ovaj izrod so kup negativni strani posto toa ke ni se udri od glava тајм%20аут
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:33
чак па изрод!!!!!Немислиш ли ке тоа са многу силни зборови?
 
Обjасними зошто да е изрод?
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:35
hermafrodit be pobratime bez nikakvi moralni normiболен Na dusmanite da ne mu posakas onakvo nesto doma mu e
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:43
Тебе што ти е повожно?Дали е хермафродит или како пее?
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:51
Originally posted by емил емил напиша:

Тебе што ти е повожно?Дали е хермафродит или како пее?
искрено, се занимавам со гитара и пеење како хоби, па така да знам низ колку миксети поминува гласот додека се појави на радионамигнување Најважно ми е што не се срами да кажи дека е хермафродит, туку тоа го удира на тапан само за да добие слава... таквите ствари не водат никадетага
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 22:44
Originally posted by емил емил напиша:

Тебе што ти е повожно?Дали е хермафродит или како пее?
па никаде не гледам да се спомнува нејзиниот (или што и да е) глас, туку се спомнува на широко, појавата, облекувањето и однесувањето
мене малку ме потсеќа оваа на мадона, повеќе од појава слава, одколку од музика
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 22:56
Па нормално е кога се облекува така или поточно не се облекува да се збори како изгледа ,а гласовите можности да бидат на заден план.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 10:05
Originally posted by tevis tevis напиша:

Ја обожавам Лејди Гагаа...
најубави песни..
многу е храбра ај сеа кажете ми кој од јавниве фаци би излегол на снимање на спот како Мини Маус
или во фустан-мечка?!??!?!


па баш затоа е ненормална... ја мразам
Кон врв
tevis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tevis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 13:04
Ваше мислење :)))
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 16:29
Пејачката сака да има семејство, но смета дека е сеуште рано.
"Сакам да имам маж и деца. За 8 до 10 години сакам да имам бебе и мојот татко да има внук. Сакам да имам маж кој ќе ме подржува во се. Моментално не би се откажала од кариерата за да имам семејство" - кажала 23 годишната поп ѕвезда.

Иако Лејди Гага, вистинското име и е Стефани Германота не е бремена, таа кажала дека така се чувствува.

Причина за ваквата констатација е тоа што пејачката кажала дека кога е под стрес ги има сите симптоми на бремена жена, дека ја боли главата, дека и се слошува и дека е многу уморна.
 секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.