IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Оштетена коса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Оштетена коса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 19:48
и јас како tiggy.... абе што не пробав.. keune, loreal маски шампони...среќа немам права коса...мислам дека кај нив повеќе се приметува...
единствено порано кога користев Ojon и Alterna препарати за коса...косата ми беше најнајнајубава....еххх
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 00:07
Имам здрава ,густа и квалитетна коса,користам само серум од Авон за сјај на косата.
Oд искуството на моја пријателка,овие шампони многу и помогнаа.
 
 
 



Изменето од renatax - 09.Март.2010 во 00:10
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 13:05
renatax кој е тој серум...и јас имам густа полувиткана коса ама неможам да ја пораснам како што треба многу ми се оштетуваат врвовите па многу често се шишам...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 15:32

Серумот што го користам јас е од Авон (Advance techniques) profesional hair care,има прекрасен мирис и дава сјај на косата,постојат  и специјални серуми за оштетена коса,се нанесуваат неколку капки  на врвовите на полувлажна коса.

Инаку другиот препарат ,е на Gliss k*r,може да се најде во парфимеријата на Unique.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 16:40

Еве за кои спрејчиња се работи,сите се двофазни и се слични по состав има околу 4-5вида
малиов серум од линиката со мед мислам дека беше е убав
и од Авон овој плавиов е најубав
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:08
momentalno gi koristam samponot za farbana kosa i maskata za suva i ostetena kosa od Alter Ego. ne stavam nisto drugo osven ovie 2 preparati.
kosata mi e prekrasna, mprezadovolna sum.
a Gliss-ovite se prekrasni, jas praktikuvam niv da gi koristam preku leto koga sum na odmor.togas pocesto se mie kosata, pa tie se dobri za pothranuvanje. gledam po netov deka i od Loreal elseve  ima vajvi sprejcinja, sigurno se so ista namena, ne znam kolku se pokvalitetni i podelotvorni no znam deka se malku poskapi od Gliss (za okolu 100 tina denairi)
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:56
На лореал не се двофазни
Составот е по јак подобри се.
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 21:20
намигнување znaci opravdana e taa stotkata povekeсреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 21:34







после породуването имах проблем со косата. тоа е што мене ми помогна. регенерирането беше потполно.




Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 23:25
ај може сум офтопик но да си прашам... знае ли некој како се движи цената  - мислам на тие што откупуваа коса... да знам дали ќе се збогатам или не...голема%20насмевказбунетостголемо%20гушкање
некој да ми даде некоја информација за откупување коса... баш ме интересира...
 
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 23:34
Охо значи ти си имаш коса за извоз намигнување
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 23:40
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Охо значи ти си имаш коса за извоз намигнување
па сега имам во кеса... пред некој месец на глава...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
а има бајаги,...
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 21:39
Бог да чува. голема%20насмевка
Која боја ти е косата бе тетратко?

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2010 во 22:27
 
 

ТРЕТМАН НА КОСАТА ПО ОДМОР

Ја напуштате плажата - со загриженост. Сонцето и соленото море се однесувале грубо со вашата коса .... И сега се прашувате како да ја вратите свежината и бујноста на косата ....?
 
Хемиската и термичката обработка на косата и изложеноста на сонце и ветер може навистина да го уништи квалитетот на косата. Па затоа еве еден третман со природни состојки кој можете да го направите дома за да ја вратите свежината на косата....
 
Измешајте 1 шоља млеко и една шоља вода заедно со сушени ливчиња од роза.
Оставете ја содржината да се излади
Додадете 2 лажички мед и малку бадемово масло
Измешајте ја целата содржина заедно и масирајте го скалпот и целата коса
Завиткајте ја косата во пластична кеса и исплакнете после 30 минути....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.