IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Украдена фотографија без срам!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Украдена фотографија без срам!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 01:29
Vase, fotkata ja imase i vo Vreme, petocniot broj.
Mozebi ti si im ja dal, no just in case. :-)




Изменето од stariot - 01.Јуни.2009 во 01:30
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 01:36

А на линков стои и твојот потпис, ама тешко се чита.

време

Изменето од stariot - 01.Јуни.2009 во 01:36
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 02:06
blagodaram stariot
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 02:22
ne se sekavam tolku da sum se nachukal i da delam fotografii :) hahahaha

Originally posted by stariot stariot напиша:

Vase, fotkata ja imase i vo Vreme, petocniot broj.
Mozebi ti si im ja dal, no just in case. :-)




mada shto mi se dopaga pokreatvniot krop na ovie od Vreme za razlika od onie na sitel i kajgana :)
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 02:38
i na web stranata od vreme, koga ke stisnes na fotografijata, se otvara malku pogolema i tamu potpisot go nema... crop ili clone :)
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 02:42
kako i da e mi se razubavi nokta idam mirno da spijam
bidejki moite fotografii mi se na sigurno
pozdravd rugari do slednoto deshavanje
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 06:55
Originally posted by KoKi KoKi напиша:

i na web stranata od vreme, koga ke stisnes na fotografijata, se otvara malku pogolema i tamu potpisot go nema... crop ili clone :)


Ne, ne. Imam vpecatok deka sepak stoi potpisot na Amanito dolu levo.
Ama mozebi i jas ne dogleduvam...
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 06:56
[QUOTE=amanito] ne se sekavam tolku da sum se nachukal i da delam fotografii :) hahahaha

.. i toa so vikas...
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 13:55
Shala ns trana ama muabetov na Facebook i na forumov ima effekt i toa ogromen
ne pominaa 12 saati i odma korekcija na fotografijata :)
Thx na site shto se ulozija barem i najmalku
mislam deka na vakov nachin sepak moze da se deluva kolku tolku za da si gi zadrzime nash*te Fotografski prava

Pozdrav
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
Dimco Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 20:59
Krazhbive izglea stanaa praksa F$C%^ing !!!

Originalnata fotka na: Mojata fotka

Deneshno, 23.06.2009 Vreme:

Deneshno vreme

Neka im e na chest !!!

Pozdrav,
Dimco
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 23:54
ccc uste nad nea nivno watermarkce staile bezveze. neznam ja podolgo vreme nemam postirano fotka a i se mislam dali da postiram bash poradi ova
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 01:56
Epa toa se slucuva vo sharlatanska drzava kako nashata...
razocharan sum celosno
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
m_p Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m_p Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 06:40
zna4i VREME krade fotografii bez oko da im trepne, treba da se stori neshto vo vrska so toa....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 10:58
Ги прочитав постовиве, да се фотографиите мои и некој така дрско да ми ги објави без согласност, па уште и без мој потпис, би побеснала.
Од една страна е чест зашто ете, со “крадењето“ се потврдува колку биле квалитетни, но кражба е кражба, зар нема да реагирате?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.