IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Баскер фест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Баскер фест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6977
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2012 во 16:13
Дечково минатата година беше тука... уште си го мкне сукњичето со него хи, хи...


Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2012 во 07:11


Плоштадот живее низ енергијата на „Баскерфест“

 


Плоштадот „Македонија“ деновиве целосно е обвиен во боите на седмото издание на интернационалниот фестивал „Баскерфест 2012“. Овој циркус под отворено небо претставува убава можност да се проследат низа возбудливи, духовити, музички и визуелни настани, атракции кои на центарот му даваат посебен шарм, а на посетителите им нудат големо количество позитивна енергија и забава. Меѓу „баскерите“ можат да се сретнат магионичари, танчари, кловнови, комичари, пантомимичари од Австралија, Канада, Аргентина, Полска, Нов Зеланд, САД, Ирска, Јапонија, Боливија, домашни артисти... 

Со активна програма до 10 јуни, посетителите од 18 до 2 часот по полноќ на четири локации на централниот плоштад, меѓу другото, ќе можат да одлучат дали да ги видат лудориите на Ирецот Чикен Џо, огнениот перформанс на нашите „Фајр меднес“, жонглирањето на Јапонецот Риуиносуке, брејкденсот на Американците „Би-екстрим“, 3Д-уметноста на Марга, а ќе можат да поиграат и џиновско „Не лути се човече“. Вечно жедните можат да се оладат со пијалак во „Пиво градината“, некои да танцуваат пред музичката сцена, да јадат од скараџиските штандови, да бидат дел од детските катчиња, или, пак, да понесат дома сувенир од малиот и разнобоен панаѓур со парчиња облека, накит, ракотворби, разна дрвенарија, играчки... Масовна радост за повеќе генерации 

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.