IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - F1 видео
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

F1 видео

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2010 во 23:17
Еден од моментите кога Шумахер докажува каков е тоа он "шампион"...
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2010 во 11:36
Originally posted by Орка Орка напиша:

Еден од моментите кога Шумахер докажува каков е тоа он "шампион"...


Еве вака возат големите шампиони
тоа плачковците нека одат на аеробик

http://www.youtube.com/watch?v=KoSNqYhH8Vc
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 13:13
Не знам од кој аспект го ставаш клипов....Знаејќи дека тој момент немаше никакво влијание врз освојувањето на титула таа сезона од Алан Прост.Како навивач на Бенетон некако ми е Ок ајде ќе сфатам...Иако не верувам со оглед на вербалниот напад и осудата на отанатите како "плачковци"дека постот ти е во тој контекс.
Али да ми докажуваш дека шампонот е шампион...може само да ме изнасмееш до солзи
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 15:03
Originally posted by Орка Орка напиша:

Не знам од кој аспект го ставаш клипов....Знаејќи дека тој момент немаше никакво влијание врз освојувањето на титула таа сезона од Алан Прост.Како навивач на Бенетон некако ми е Ок ајде ќе сфатам...Иако не верувам со оглед на вербалниот напад и осудата на отанатите како "плачковци"дека постот ти е во тој контекс.
Али да ми докажуваш дека шампонот е шампион...може само да ме изнасмееш до солзи

benetonot go vozi sumaher.
klipot bese staven da vidite pomladite porano kako se branelo pozicija i kako se napagalo pa duri i cuskanja imalo....i toa se bese dozvoleno
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 00:05
Ете чудно ми ти чудо...И јас по она претходно прочитаното мислев дека се работи за некој од помладите....ако ништо друго си се подмладивме
Видиш имаше и подчешувања и шамари јадење али имаше и едно НО...кое откако се појави Шумахер се изгуби...Впрочем ти текнува ли дека само Шумахер не дојде на погребот на Сена...а во исто време ти текнува ли на зборовите на Алан за Сена
Секогаш во шала секако...оваа тема ја завршував со фактот...само на Сена му пееа на увце The best
А јаден Шуми никогаш ќе го нема тоа во својата статистика
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2013 во 00:19
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2013 во 15:41
Originally posted by Орка Орка напиша:

Немет видео,само аудио ет
ауууф, V12 турбо мотори... боље и од порниќи љубов
инаку, последниот ваков мотор беше искористен од Ферари во 1994 година среќа

а според мене, мотори што најдобро звучеле во целата историја на F1 се V8/V6 во пеесетите, V6 во доцните шеесетти, турбо моторите во осудесетите, и првите V10 во периодот 1998-2001
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2013 во 18:32
Има и од тие пози(V8/V6) порниќи што би рекол низ тоа тубето
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2013 во 19:34
сцени од филмот grand prix од 1966 година
нема никакви ефекти, само звукот е исчистен и додаден подоцна


Изменето од zabegan - 16.Февруари.2013 во 19:37
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2013 во 21:17
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2013 во 21:39
Originally posted by Орка Орка напиша:

Кога вака звучат на клип...Може само да посакам годинава една трка у живо,не за друго капчето од Вилнев веќе ми обледе
моторите оваа година се скоро идентични на минатогодишните, па дури и целите болиди, иста шасија, иста каросерија со минимални промени
инаку, ова не е ништо во споредба со V10-ките, или барем V8-ките од 2006-2008 намигнувањеголема насмевка


патем, си бил фан на Жак Вилнев? јас пак никогаш не сум бил импресиониран од него, за разлика од татко му Жил среќа
замисли го дуелов, во времето кога менувачите на биле на воланот, болидите имале три пати повеќе моќ и три пати помалку контрола, и кога смртта во F1 била најнормално нешто


размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2013 во 23:01
Е гледаш лани јас ни една трка не изгледав.Насоката во која отиде формулава (повеќе бизнис него спорт)ми го отргна вниманието.
Кога ќе ми текне на таа 2000-та во Будимпешта со 500 марки во џеб,од кои
300 за карта на сребрената трибина.Ми се плачеше што се имаше да се купи
за сувенир а само толку пари.
Да не зборам како пак ноќниот живот привлекува тие денови кога се е полно.
Капчето од Вилнев беше една брза одлука(не чувствувам дека згрешив).
Но по мои сфаќања ја имаше најшампионската крв, зема титула
во екипата каде мојот фаворит засекогаш замина,а и татко му беше земен во обзир.
Кој добар адреналин беше тој ден,за еден навивач на Мекларен


Изменето од Орка - 18.Февруари.2013 во 23:17
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2013 во 02:49
блазе си ти, мене присуството на Ф1 трка ми е сеуште само пуста желба да

инаку, Ф1 бил отсекогаш спорт тесно поврзан со бизнисот и парите, тоа е нешто како пропратен фактор, јас го гледам веќе 14 години, и ќе продолжам додека постои, без оглед на промените
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2013 во 19:16
Искрено ти посакувам да го осетиш тој адреналин...
Кога мене ќе ме прашаа какво е чувството,велев дека се чувствував како сите влакна од мојата кожа да ќе ми излезат.
Имаше теми на која песна сте заплакале,кој филм ве расплакал...Но јас бев на границата
на солзите во оној клип погоре таму некаде позади безбедносното возило,премногу е моќно!
Не ги жалам чековите кои цела година ги враќав
Вреди за тој што го сака спортов!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.