IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Hајубав и најскап хотел во Европа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Hајубав и најскап хотел во Европа

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Hајубав и најскап хотел во Европа
    Испратена: 28.Мај.2009 во 04:02
Само за спиење 13.000 евра!


Во ентериерот на хотелот се потрошени 2.500 тони злато, 500.000 кристали и 23.000 квадрати најквалитетен италијански мермер. Тоалетите се контролираат со далечинско управување, а гостите одбираат постелнина и перници во различни бои, по желба со команди покрај раскошните кревети


Само што се отвори "перверзно" луксузниот хотел "Мардан палас" во турската покраина Анталија, веднаш беше прогласен за најубав и најскап хотел во Европа. А, како и да не биде така, кога и самото отворање му беше најсветско, со присуство на одбрани ведети од светскиот џет-сет, како што се: Шерон Стоун, Ричард Гир, Мараја Кери, задолжителниот "експонат" на сите гламури Парис Хилтон и дестици други. За нивното загарантирано присуство и добро расположение, богатиот сопственик рускиот милијардер Телман Исмаилов, однапред секого честел со многу пари.

Тоа е ситница во однос на она колку пари потрошил Исмаилов за изградбата и опремувањето на хотелот и што се вградил во него. Целиот проект газдата го чинел околу милијарда и пол евра, а луксузот е видлив на секој чекор и во секој детаљ. Рака на срце, видлива е и скапотијата на секоја сметка, само спиење во негои чини 13.000 евра. Хотелот има 560 соби и два кралевски апартмани со сопстевни базени. Во ентериерот на хотелот се потрошени 2.500 тони злато, 500.000 кристали и 23.000 квадрати најквалитетен италијански мермер. Тоалетите се контролираат со далечинско управување, а гостите одбираат постелнина и перници во различни бои, по желба со команди покрај раскошните кревети.

Можеби најголема атракции на хотелот е базенот од неверојатни два хектара во чија средина се наоѓа подворен аквариум со 2.400 риби и морски животни, меѓу кои има ајкули. Па така, кога се наоѓате во базенот имате вчечаток како да пливате меѓу стотици риби и ајкули, секако од другата страна до дебелото стакло. Хотелот има единаесет ресторани во кои се застапени различни светски кујни. Италијанскиот има најдобра позиција, ведаш покрај базенот, а доколку седнете во него, ќе јадете од чинии потпишани од престижниот Хермесс. Можете да си замислите колку таму чини една пица кога само порцеланскиот инвентар за ресторанот чини милион и петстотини илјади евра.

 
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 20:38
WOW ... son
Кон врв
ivonceto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivonceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 15:48
moze ovde na meden mesec , mi se sviga
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 17:28
ak има некој будала да ти плати
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ivonceto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivonceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 10:43
ma zasto budala , ednas se zivee , toa ke bide uzivane za dvajcata
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 02:56
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 14:46
Поради сите новонастанати промени, цената на ноќевање не е 13000 евра  туку 15400голема%20насмевка
А дали вреди...збунетост

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 10:30
ne me fasciniraat skapi hoteli...среќа
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 22:48

Mardan Palace Antalya Turkey

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.