IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Една за сите, сите во една песна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Една за сите, сите во една песна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:42
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2. со сјајот ќе ти кажат нешто
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:43
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie

Изменето од ENIGMA - 26.Мај.2009 во 23:43
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:44
se meshame so redovi ama i kirilica latinica
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:44
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango kje te pokanam


Изменето од anakin - 26.Мај.2009 во 23:45
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:44
Originally posted by ENIGMA ENIGMA напиша:

se meshame so redovi ama i kirilica latinica


ne e vazno milo
vazna e pesnataголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:45
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango 'e te pokanam
5.i jas nema da odoleam
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:47
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango 'e te pokanam
5. и јас нема да одолеам
6. на твојот поглед и ќе ти признаам

Изменето од Lithium - 26.Мај.2009 во 23:48
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:48
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango 'e te pokanam
5. и јас нема да оделеам
6. на твојот поглед и ќе ти признаам
deka najsvetla dzvezda si ti
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:49
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango ke te pokanam
5. и јас нема да оделеам
6. на твојот поглед и ќе ти признаам

1. deka najsvetla dzvezda si ti
2. sakam vo momentot da me imas


Изменето од bijonse1 - 26.Мај.2009 во 23:51
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:50
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango 'e te pokanam
5. и јас нема да оделеам
6. на твојот поглед и ќе ти признаам
7. deka najsvetla dzvezda si ti
8. што на небото ноќва свети
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:51
da vi kazam
ni na kraj pamet deka moze za pola sat da se napravai 5 strofi голема%20насмевка

dajte be neso off topik
забава

koj opasil 7 8
sram da mu e смеење


Изменето од anakin - 26.Мај.2009 во 23:52
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:51
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango 'e te pokanam
5. и јас нема да оделеам
6. на твојот поглед и ќе ти признаам
7. deka najsvetla dzvezda si ti
8. што на небото ноќва свети
9.shto dushava moja ja pleni
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:53
1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango 'e te pokanam
5. и јас нема да оделеам
6. на твојот поглед и ќе ти признаам

1. deka najsvetla dzvezda si ti
2. што на небото ноќва свети
3.shto dushava moja ja pleni
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IzGubEnA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IzGubEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 23:58

1.Да сум ветер, да смеам, да ти кажам
2. moram da ti priznam, nesakam da lazam
3. да ти шепнам, еден стих, тоа можам
4. да ме слушне небото но и ти
5. па да ми завидат и облаците бели
6. dodeka ti sepotam stihovi celi


1. да сум море , да ти пеам
2. da sum zlatno sonce ta da te zgream
3. да те милувам ко ветре
4. понекогаш и како бура
5. и ќе надојдат стихови како плима
6. da te zgreat koga ke dojde studenata zima

1. дали можеш да ме слушнеш
2. дури и тогаш кога молчам
3. dali sakas da znaes
4. и без еден знак да дадеш
5. да дојдам до срцето твое
6. da slusnam kako cuka za mene

1. но ти далеку си срце ми вене
2. и со мислите по тебе
33. чувај ме засекогаш како дел од себе
4. целото тело со нокти ке го гребем
5. a nezen moj zdiv
6.za tebe mnogu mil

1. pogledni kon zvezdite tie
2.so sjajot ke ti kazat neshto
3.tamu sme i nekade nie
4. tamu na tango 'e te pokanam
5. и јас нема да оделеам
6. на твојот поглед и ќе ти признаам

1. deka najsvetla dzvezda si ti
2. што на небото ноќва свети
3.shto dushava moja ja pleni
4.sto zivotot mi go smeni

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.