IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ШЕГИ (само за напредни верници/неверници)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ШЕГИ (само за напредни верници/неверници)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 01:50

    HAHAHA,
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 02:00
Kaj mene vo Amerika ima mnogu evangelisti so TV programi koi, veruvale ili ne, dosta se popularni megju lugjeto. Ednash bev na gosti kaj eden postar par, koga evangelistot od televizijata reche;

- Sega, site onie koi se bolni od neshto, neka ja stavat ednata raka na ekranot so slikata na Isus, a drugata raka na mestoto kade sto gi boli. So silata na edniot i edinstven ednoroden Bozhji sin Isus Hristos, kje se sluchi chudo kaj sekoj od vas koj e iskren vernik!

I babava stana, so ednata raka ja dopre slikata na Isus koja beshe proektirana na ekranot, a so drugata si go dopre bubregot. Dedoto stana isto taka, pa so ednata raka go dopre ekranot so slikata na Isus, a so drugata raka se fati megju noze.

Babata go pogledna zachudeno:

- Majk dusho, chovekov reche za lechenje bolni, a ne za voskresnuvanje mrtvi.

Изменето од Messenger - 28.Мај.2009 во 02:01
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 02:05
hahahaha . Sto nema da slusne covek od Amerikancite. Jako e
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 02:08
Se mochkaat malite Mujo i Mirko, koga gleda Mirko neshto ne e vo red so Mujoviot instrument...

- Abe Mujo, zoshto tvojot ne e kako mojot?

- E pa jas sum sechen.

- Sto znachi toa?

- Toa znachi deka mi otsekle parche kozha od vrvot...

- Ufff bre... i koga se sluchi toa?

- Majka mi veli koga sum bil star samo nekolku dena.

- I ... boleshe?

- Eeee... mozhesh da pretpostavish... nemozhev da odam godina dena!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 02:15
Sveshtenikot si go izgubil petelot i nikako nemozhel da si go najde. Bre, baral nasekade okolu crkvata, po komshijskite dvorovi, po sokacite... nikade go nemalo. Stom e taka, si rekol sveshtenikov, kje giprasham lugjeto bo nedela. Tie sigurno kje znaat!

Vo nedela, posle misata, sveshtenikov prashal:

- Dali nekoj od mazhite denovive go fati petelot?

Site mazhi stanale.

- Ne be toa, tuku mislev dali nekoj denovive go vide petelot?

Site zheni stanale.

- Ne bre, ne ve prashuvam toa, tuku dali nekoj go videl mojot petel???

Site monahinji stanale.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 02:24
Patuvale Katolichki sveshtenik i rabin zaedno na nekoj seminar i si pravele muabet...

Posle obligatornoto muabetenje za vremeto i golfot, katolichkiot sveshtenik ne izdrzhal a da ne prasha:

- Dobro, jas znam deka vam vi e zabraneto da jadete svinsko.. ne znam zoshto, ama ne e vazhno... me intereisra dali sepak nekogash si probal slanina?

- E kako ne, koga bev mal. Samo malku probav, sosem malku...

- I kako ti se dopadna?

- Eeee... ne e nitu priblizhno kako seks!

Изменето од Messenger - 28.Мај.2009 во 02:42
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 02:32
Dovagja eden izbezumen evrein do rabinot...

- Slushaj vamu sto belja me snajde so sin mi! Go vovedov i go podignav vo nashata slatka preubava vera, kolku pari samo potroshiv po nashi evrejski verski shkoli, da znaesh samo kolkavo bogatstvo dadov za da mu napravam Barmitzvah, ushte povekje dadov za da izhuchi visoki shkoli i koga... mi doaghja vchera i mi veli deka saka da bide hristijanin!!! Rabine, kade pogreshiv ???

- Trebashe da dojdesh kaj mene! - mu odgovora rabinov - kako i ti, i jas imam sin po koj potroshiv celo bogatstvo za da go vovedam vo verata, da go izucham, da mu dadam prekrasna Barmitzvah... za da mi dodje eden den i da mi kazhe deka sakal da bide hristijanin !

- I shto napravi ti?

- Sto kje napravam, otidov da pobaram sovet od Boga.

- I sto reche Toj ???

- Gospod mi reche: "Trebashe da dojdesh kaj mene..."






Изменето од Messenger - 28.Мај.2009 во 02:43
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 02:40
Anglichanec, francuz i rusin gledaat sliki vo muzej... i doagjaat do slika na koja se prikazhani Adam i Eva.

- Oooo...gledajte kolku se smireni i elegantni - veli anglichanecot - Videte kakva graciozna vozdrzhanost... mora da bile anglichani!

- O no, no... nikako - veli francuzot - videte kako se goli, ubavi i zaljubeni... mora da se francuzi!

- A njet tavarishi, njet! - veli rusinot - Nemaat obleka, nemaat krov nad glava, imaat samo edno jabolko za jadenje i recheno im e deka toa e Raj. Mora da se rusi!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 16:41
Eden pijanica se doteteravil do katolichka crkva, vlegol vnatre i vamu-tamu doshol nekako do kabinata za ispovedanje i vlegov vnatre...

Sveshtenikot od drugata strana na pregradata strplivo chekal chovekov da zapochne so ispoveduvanjeto.

Minalo neshto vreme i sveshtenikov se zakashlal da stavi do znaenje deka e tuka i deka mozhe chovekot da pochne so izpovedta.

Slusha, slusha sveshtenikov, koga od drugata strana na paravanot doagja cimolenje i stenkanje...

- Of lele _ si pomislil sveshtenikot - ovoj jadnik izgleda ima golem grev na dushata.

Pa se nakashlal sveshtenikot kako ohrabruvanje, a od drugata strana se slusha ushte pogolemo stenkanje i cimolenje...

- Brejjjj... sto grev e ova? - si pomislil sveshtenikot.

Da pomogne, sveshtenikov zachukal na paravanot...

- Dzhabe chukash be - odgovoril pijaniot megju stenkanjata - i tuka nema hartija!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 16:52
Posle misata vo crkvata doagja eden vosh*ten chovek do sveshtenikot...

- Po gjavolite pope, vakvo peenje nemam chueno do sega!

- Milo mi e dobar choveku, milo mi e,,, ama bi te zamolil da ne se izrazuvash taka vo Bozhji dom.

- Izvini, zhal mi e za toa, ama gjavol da go zeme, nikogash nemam do sega slushnato takvo neshto vo ovaa crkva!

- Dobro , dobro, samo pripazi na zborovite vo vakvo mesto...

- Pope, samo sakav da znaesh deka, gjavol da go zeme, za vakvo peenje eve sega stavam vo kutijata 500 evra za crkvata!

- Aj ne zaebavaj! - se zaprepastil sveshtenikot.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 22:31
Eden den Svetec imase sansa da zboruva so Gospod te go prasa:

Gospodine,
bi sakal da zanm kako izgledaat Pekol i Raj.

Gospod go odnese do dvete vrati.
 
Ja otvori ednata vrata i mu dozvoli da sirne vnatre.
Na sredina od sobata stoese golema okrugla masa.
 
Na sredinata na masata , se naogase golema posuda so dobra i vkusna hrana.
 
Ljugeto koi sedea za masata bea epten mrsavi, slabi , so ljiljakova boja i bolen izgled.
 
Site izgledaa izgladneto>Imaa lajci so dolgi racki koi bea pricvrsteni za nivnite race.
 
Site mozea da ja dodirnat pajncata so hrana i da zemaat po nesto,...
no kako  rackata na lajcata bese podolga od nivnata raka ne mozea hranata da ja stavat vo usta.
 
Gospod rece:
Sega go vide pekolot!
 
Potoa dvajcata se upatia kon vtorata vrata.
Gospod ja otvori vtorata vrata.
Scenata koja svetecot ja vide bese ista kako vo prvata soba
 
Okrugla masa, prekrasna hrana lajci so dolgi racki,
no ovoj pat , ljugeto okolu masata bea dobro najadeni i srekni, razgovaraa megusebno i se smeskaa....

Svetecot mu rece na Gospod:- Ne razbiram!

- Ednostavno e, odgovori Bog,

sve zavisi od edna veština.

Ovie naucija  kako da se ranat eden so drug, dok onie drugite ne mislat
na ništo osven sami na sebe.

Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:32
Originally posted by lane62 lane62 напиша:

Eden den Svetec imase sansa da zboruva so Gospod te go prasa:

Gospodine,
bi sakal da zanm kako izgledaat Pekol i Raj.

Gospod go odnese do dvete vrati.
 
Ja otvori ednata vrata i mu dozvoli da sirne vnatre.
Na sredina od sobata stoese golema okrugla masa.
 
Na sredinata na masata , se naogase golema posuda so dobra i vkusna hrana.
 
Ljugeto koi sedea za masata bea epten mrsavi, slabi , so ljiljakova boja i bolen izgled.
 
Site izgledaa izgladneto>Imaa lajci so dolgi racki koi bea pricvrsteni za nivnite race.
 
Site mozea da ja dodirnat pajncata so hrana i da zemaat po nesto,...
no kako  rackata na lajcata bese podolga od nivnata raka ne mozea hranata da ja stavat vo usta.
 
Gospod rece:
Sega go vide pekolot!
 
Potoa dvajcata se upatia kon vtorata vrata.
Gospod ja otvori vtorata vrata.
Scenata koja svetecot ja vide bese ista kako vo prvata soba
 
Okrugla masa, prekrasna hrana lajci so dolgi racki,
no ovoj pat , ljugeto okolu masata bea dobro najadeni i srekni, razgovaraa megusebno i se smeskaa....

Svetecot mu rece na Gospod:- Ne razbiram!

- Ednostavno e, odgovori Bog,

sve zavisi od edna veština.

Ovie naucija  kako da se ranat eden so drug, dok onie drugite ne mislat
na ništo osven sami na sebe.




Тоа е и во реалниот живот.
Но како да се справиме со тоа кое е сурова вистина?тага

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:45
овој  како да е некој потомок на бастер китон,  не верувам некогаш да се насмеал.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 00:14
Pominuva Mujo kraj katedralata i vidi edna babicka kako prodava krstinja
"Bako , kolku se ovi krstinja?
Sinko, ovoj obicen  20 denari
Aha...A ovoj so gimnasticarot?
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.