IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Мажите ќе изумрат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мажите ќе изумрат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 13:04
Ако изумрат мажите, што не е можно, жените што би правеле...?
Ќе треба да ѕидат, обелуват( окречуват )...Тешко ним...голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 13:16
hahah,..dobro e,..seushte e,.."ovozemaljski",..shto ne si ja izgubil smislata za humor,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 13:31
На сите им се допагам кога бев неверен, бидејќи им правев многу смеи, сега сум и пуст, нема хумор во мене, сепак се држам до тоа дека човек колку и да е верен и поБожен не може да не прави смеи...
Исус се смеел со учениците, само правилни шеги се оние кој имат некој интересни работи во нив, но немаат пцовки и вулгарни изрази, значи ова го пишувам да не мисли некој дека ние верните сме нажалени луге, озбилни, тврдоглави, мрачни...
Напротив, верниот човек го има плодот на Светиот Дух, а тоа е:Галатјани: 5:22 А плодот на Духот е: љубовта, радоста, мирот, трпението, љубезноста, добрината, верноста, кротоста, самоконтролата.
Јас сум радосен кога некој се шали, но со контрола и без вулгарии.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.