IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
    Испратена: 14.Декември.2008 во 22:11
Дали некој ќе е расположен да ми ја објасни разликата?
 
QVGA 30 fps VS  VGA  15fps
 
Би сакал да знам кој квалитет е подобар и по што се разликува. Дали QVGA 30 fps е подобар квалитет на снимка од онаа на к800i?
 
 Темава е втора иста, ја поставив и кај форумот за камера, но мислам дека ако се работи за камера од мобилен, тогаш и едните и другите би имале добар совет.
 
Ви благодарам.
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
grujevski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grujevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 20:38
imam tel sony ericsson k-750i mi se rasipa djoestikot i trite dolni kopcinja toest( * 0 # )dali nekoj znae nekoja programa so koja ke mozam da gi izvadam toest copiram broevite od phone book vo pc.pozdrav i blagodaram
Кон врв
Petkovsky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petkovsky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 20:21
Na cd-to so telefonot sto ti doadja imas takva programa.
Кон врв
luckyboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 285
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luckyboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 00:17
Кога ќе сликам навечер со блиц сликите ми ги вади како без блиц и покрај тоа што блицот е уклучен... Порано беше се во ред но нешто чепкав во подесувањето и сеа незнам како да го вратам во нормала.... Дали некој може да ми помогни???

Фала....
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2009 во 16:37
ako nekoj ima samsung D900i, ve molam kazete mi kako da stavam igri vo telefonot
simnuvam java igri od internet, i preku BT gi prakam na mobilniot, ama ne gi cita, t.e. gi stava vo OTHER FILES.I posle ne mozam da gi igram!
FALA odnapred
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 17:25
Eве една тема , тука можите да пишувате за сте проблеми со мобилните телефони, и ќе ве молам не отварајте нови теми ако имате некој проблем и пред да кажете кој е вашиот проблем прво видете прочитајте да не е претходно решен тој проблемнамигнување
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 18:18
Jas imam problem so Motorola
Inaku ekranot e rotiracki a problemot e sto ne sveti
Go odnesov vo Germanos i mi rekoa mora da go pustime Skopje
a sigurno ako se pravi ke zemat za popravka povekje otkolku sto vredi telefonot...
Dali ima nekoj vakvo iskustvo i dali se resava defektot
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 19:40
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Jas imam problem so Motorola
Inaku ekranot e rotiracki a problemot e sto ne sveti
Go odnesov vo Germanos i mi rekoa mora da go pustime Skopje
a sigurno ako se pravi ke zemat za popravka povekje otkolku sto vredi telefonot...
Dali ima nekoj vakvo iskustvo i dali se resava defektot


Не свети , мислиш лед диодите не светат и темен е дисплејот или никаква слика не покажува, ако само нема светло и е темно за да сменат лед диоди нема многу апри да ти земат а за ти го поправат дисплејот сигурно ќе ти земат еден куп пари .
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 21:07
Originally posted by Flix Flix напиша:


Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Jas imam problem so Motorola
Inaku ekranot e rotiracki a problemot e sto ne sveti
Go odnesov vo Germanos i mi rekoa mora da go pustime Skopje
a sigurno ako se pravi ke zemat za popravka povekje otkolku sto vredi telefonot...
Dali ima nekoj vakvo iskustvo i dali se resava defektot
Не свети , мислиш лед диодите не светат и темен е дисплејот или никаква слика не покажува, ако само нема светло и е темно за да сменат лед диоди нема многу апри да ти земат а за ти го поправат дисплејот сигурно ќе ти земат еден куп пари .


Diodite se vo red samo displejot ne sveti znaci koa me bara nekoj treba da odam na svetlo pa da vidam koj me bara i pak edvaj se gleda
Sigurno mnogu pari ke mi zemat za popravka na DISPLEJOT


                        
JEBIGA
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 12:51
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:


Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Jas imam problem so Motorola
Inaku ekranot e rotiracki a problemot e sto ne sveti
Go odnesov vo Germanos i mi rekoa mora da go pustime Skopje
a sigurno ako se pravi ke zemat za popravka povekje otkolku sto vredi telefonot...
Dali ima nekoj vakvo iskustvo i dali se resava defektot
Не свети , мислиш лед диодите не светат и темен е дисплејот или никаква слика не покажува, ако само нема светло и е темно за да сменат лед диоди нема многу апри да ти земат а за ти го поправат дисплејот сигурно ќе ти земат еден куп пари .


Diodite se vo red samo displejot ne sveti znaci koa me bara nekoj treba da odam na svetlo pa da vidam koj me bara i pak edvaj se gleda
Sigurno mnogu pari ke mi zemat za popravka na DISPLEJOT


                        
JEBIGA


Па да тоа е позадинското светло односно некоја лед диода е прегорена нема многу пари да ти земат за тоа намигнување
Кон врв
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 22:59
Ej zdravo na site
dali nekoj znae programi dobri za nokia n95 8gb
SEKAKVI PROGRAMI =D

IGRI,PROGRAMI ITN ITN.
neka kaze nekoj kade mozam free da downloadiram pozz
i dali nekoj znae kade da najdam Nesto vakvo Besplatno se macam da najdam naogjam po nesto ama ne za meni-to samo za igri vakvi KLIKNETE NA LINKOV I KE VIDITE ZA STO VI ZBORAM

http://www.youtube.com/watch?v=e0VJRCDqq-M
PLS PISETE
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 01:24
Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

ako nekoj ima samsung D900i, ve molam kazete mi kako da stavam igri vo telefonot
simnuvam java igri od internet, i preku BT gi prakam na mobilniot, ama ne gi cita, t.e. gi stava vo OTHER FILES.I posle ne mozam da gi igram!
FALA odnapred

за ставање игри во Самсунг телефоните има посебна процедура, се користи и .jad и .jar фајлот. Не можеш како на другите јава базирани телефони да инсталираш.
Доколку уште ти треба, кажи и ќе ти постирам туторијал како да инсталираш.
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 01:26
Originally posted by elektro elektro напиша:

Ej zdravo na site
dali nekoj znae programi dobri za nokia n95 8gb
SEKAKVI PROGRAMI =D

IGRI,PROGRAMI ITN ITN.
neka kaze nekoj kade mozam free da downloadiram pozz
i dali nekoj znae kade da najdam Nesto vakvo Besplatno se macam da najdam naogjam po nesto ama ne za meni-to samo za igri vakvi KLIKNETE NA LINKOV I KE VIDITE ZA STO VI ZBORAM

http://www.youtube.com/watch?v=e0VJRCDqq-M
PLS PISETE

какви програми, јава или сис?
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 02:49
кокошка


Изменето од *moon* - 08.Јули.2009 во 00:47
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.