IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака Обратен редослед
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 15:31
Некој да ми даде мислење што е подобро ... збунетост
 

Samsung i9000 Galaxy S или IPhone 4

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Nadia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 227
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nadia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 21:28
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Gonzo, aj vidi go ova SONYERICSSON XPERIA X10 MINI, vo taa klasa e

 

 

 

Ne mi se svidja ama ic...Posebno radi formata...Malo debelo...Doduse i ne e preterano debelo samo odnosot mu e bezveze 83 visina na 50 sirina...Ekranot mu e samo 2.5 inca jas sakam 3+ i specifikaciite na traenje na baterija mu se epten polosi od htc...vidi sporedba na gsmarena....

 


 

A za onoj desire HD od t mobile, za sega e preskap...Za 6 meseci cenata ce mu padne za 20-30 % .... A i bajagi e golem ...Skoro ko PSP ....голема%20насмевка

da baterijata kratko trae...kamerata e losa...samo simpaticno sto e malo
Кон врв
baSeh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
energetic

Регистриран: 14.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baSeh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 18:32
Ајфон е преценет, HTC е многу поквалитетен и пософистициран телефон од ајфонот.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 11:08
Гонзо,
според тестовите, x10 мини има подобри оценки, но и двата телефонји имаат високи оценки, но тоа можеби е маркетинг.
Јас во вакви ситуации си гледам мене што ми се допаѓа повеќе.

Пак ќе ти речам ако можеш земи го ова HTC DESIRE HD, покрај ваква макина тие со IPHONE ги пикаат одма по џепчиња.



Изменето од Pavaroti - 09.Јануари.2011 во 11:21
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 01:00
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Gonzo, aj vidi go ova SONYERICSSON XPERIA X10 MINI, vo taa klasa e

 
 
 
Ne mi se svidja ama ic...Posebno radi formata...Malo debelo...Doduse i ne e preterano debelo samo odnosot mu e bezveze 83 visina na 50 sirina...Ekranot mu e samo 2.5 inca jas sakam 3+ i specifikaciite na traenje na baterija mu se epten polosi od htc...vidi sporedba na gsmarena....
 
 
A za onoj desire HD od t mobile, za sega e preskap...Za 6 meseci cenata ce mu padne za 20-30 % .... A i bajagi e golem ...Skoro ko PSP ....голема%20насмевка
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 00:27
Gonzo, aj vidi go ova SONYERICSSON XPERIA X10 MINI, vo taa klasa e



Изменето од Pavaroti - 09.Јануари.2011 во 00:27
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2011 во 08:45
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Bidejci misijata za kupuvanje na nov telefon vo dalecnata 2010 propadna (vidi pogore), a vo medjuvreme apetitite porasnaa (videla zaba konj se kove pa i ona dignala noga) pa sega gazda Gonzo mu zima merka na HTC Wildfire....Doduse mu mislev na HTC Desire so 3,7' screen ali istoto go dobivas so Wildfire samo vo namaleno izdanie i poevtino...Ja go ja...
 

 


 

 

 

 

I kako sto e redot ja da si prasam ali nekoj e vo 'vrska' so HTC , bilo koj od nivnite modeli ovie ponovite. Cisto izdrzlivost, baterija, kvarovi, softver bla bla bla....среќа

 

 

PS...Ti nad mene ne odgovaraj, cim si zbrkan so promena na jazikot za drugo ic muabet da ne pravime...плазењеплазењеплазење


Ако си претплатник на т-мобиле подобро земи го HTC DESIRE HD и така на рати го даваат а башка господ ќе го видиш.

А овде ќе си прочиташ точно се што те интресира:
http://www.gsmarena.com/
http://www.mobilnisvet.com/
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2011 во 00:24
Bidejci misijata za kupuvanje na nov telefon vo dalecnata 2010 propadna (vidi pogore), a vo medjuvreme apetitite porasnaa (videla zaba konj se kove pa i ona dignala noga) pa sega gazda Gonzo mu zima merka na HTC Wildfire....Doduse mu mislev na HTC Desire so 3,7' screen ali istoto go dobivas so Wildfire samo vo namaleno izdanie i poevtino...Ja go ja...
 
 
 
 
 
 
I kako sto e redot ja da si prasam ali nekoj e vo 'vrska' so HTC , bilo koj od nivnite modeli ovie ponovite. Cisto izdrzlivost, baterija, kvarovi, softver bla bla bla....среќа
 
 
PS...Ti nad mene ne odgovaraj, cim si zbrkan so promena na jazikot za drugo ic muabet da ne pravime...плазењеплазењеплазење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
mark knight Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mark knight Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2011 во 20:40
ПОЗД како да ја променам јазикот на мобилниот HTC TOUCH DIAMOND
Кон врв
drmr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drmr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2010 во 22:13
dali nekoj moze da mi kaze na samsung i9000 memorijata mu e 2g rom i 8 g vnatresna memorija ili 2 g rom i 6g vnatresna memorijA KOI ZAEDNO PRAVAT 8 G
ne e budala toj sto ne znae da cita tuku toj sto se sto ke procita misli deka e tocno
Кон врв
STRATUS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STRATUS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 00:56
blagodaram ninja

Изменето од STRATUS - 25.Ноември.2010 во 01:47
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 00:38
Originally posted by STRATUS STRATUS напиша:

kade mozam da najdam predna maska za f003
 
 
Мега Мобил, во нас. Аеродром карши Тобако2 ....и да нема во моментот носат за 2-3 дена...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
STRATUS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STRATUS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2010 во 14:38
kade mozam da najdam predna maska za f003
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 16:30
Дали некој знае каде во Скопје можам да купам Dual Sim телефон ама не од оние кинеските?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.