IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали самозадоволувањето е грев?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали самозадоволувањето е грев?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 23:50
Originally posted by DDarko DDarko напиша:


Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:


Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Ова остана мистерија, хаха, едно 14 годишно дете ви донесува таков наслов на тема што остава белези.голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Абе ич не прашувај..иди измавај го со обете раце и ќе се смириш...може и нема да прашуваш ако ти се погоди.....
Да го направам тоа треба првин да сум во заблуда, а ја отворив темата само да видам Христијански ставови за да си знам, кога сум под такво искушение дали ќе биде добро да си олеснам сам на телото со тоа што ќе го извршам самозадоволството или да Го молам Бог да ме избави и од тоа будство....!


Abre Darko, ovaa tema trebase da ja otvoris na podforumot seks, a ne ovde. Dajte da zboruvame za Bog, zaklucete ja temata moderatori, izbrisete gi site vulgarni i besmisleni postovi, ve molam ,i dajte da zboruvame za duhovni raboti.
Site si go kazavme svojot stav, a se ponatamu veke e nevkusno. Pozdrav!

P.S. Darko , se nadevam deka slusna odredeni mislenja, a ako sakas i ponatamu da ja razvivas ovaa tema, odi na podforumot seks a ne ovde.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 23:52
Се поклонувам и се молам само на мојот Господ Бог, кој е вечен Бог, добар Бог и кој покажа колку ме сака со тоа што умре на крстот за мене.
Со самата љубов безусловна која ми ја дал, сакам да му угодам Нему, да ја исполнувам Неговата волја , да го следам примерот на Исус додека бил на Земјата..!
А да се молам на страна, тоа и психолог што ти е атеист ќе ти објасни дека не е убаво да гледат децата такви работи!!!
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 23:58
Предупредување до сите Христијани кој се на моја возраст, од кај дознав и од кого не е битно, ама самозадоволувањето е грев, конечно се стави крај на тоа размислување и по секоја цена ќе го избегнам тоа искушение, зашто можам многу со Господ...
Повторно го потврдувам мојот став- грев е.!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 00:07
OK Darko, za tebe neka e grev.

Gospod Bog neka e so tebe.


Ako se zadovoli so odgovorite, togash mislam deka se svrshi i so temava, taka?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 00:11
Слободно може да се затвори темата, што ми требаше дознав!среќа
Модераторот нека ја затвори темава (ако сака)бидејќи и онака станува место за карање повеќе!
А да отворам под тема во темата секс не доваѓа во обзир има ногу слепи изрази! Поз!големо%20гушкање
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 00:16
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Слободно може да се затвори темата, што ми требаше дознав!среќа
 
izvini..ti dozna.....ama ocigledno ne razbra...

Модераторот нека ја затвори темава (ако сака)бидејќи и онака станува место за карање повеќе!
А да отворам под тема во темата секс не доваѓа во обзир има ногу слепи изрази! Поз!големо%20гушкање
 
 
 
 
 
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 00:25
zalam....sto vo denesno vreme ima vakvi prasanja...od sekogas bev protiv religija...bez obzir koja e...a sega definitivno i protiv veronauka..narocito..na mali deca...koga ja procitav temata prv pat ne mozev da veruvam...i me natera da gi procitam site komentari na maliot dare....ma i sega ne mozam da veruvam...da li e deckoto seriozen ili se zafrkava....mozno li e da e nekoj tolku "zadlabocen" vo verata a tolku mlad?збунетост
 

 

a nesto sto me plasi uste poveke se potpaluvacite i "ucitelite " na "vistinskata religija".... zosto se igraat so ogan....svesni li se sto pravat?

ne znam da li imam pravo da prasam...ali epten me zanima sto e nikot "spiros" po profesija....profesionalen veroucitel? ne mi se veruva....ako e taka togas samo go potvrdi moeto mislenje koe go imam i za vernicite, i za veroucitelite i za religijata ......definitivno OPIJUM (se izvinuvam)


Изменето од Messenger - 25.Мај.2009 во 00:28
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 00:30
Bilo kako, ako Darko e zadovolen so reshenieto toa znachi deka vo ovoj moment toa e vistinskoto reshenie za nego.

Temava ja zakluchuvam po negova zhelba.    

P.S. lane62, go pochituvam tvoeto mislenje i zatoa go ostavam kako poslendo. Ubeden sum deka razbirash zoshto ti gi editirav poslenite tri zbora. Toa ne menuva nishto vo tvojot zakluchok, no znachi mnogu za chlenovite na forumov.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.