IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Делата кој Бог ги направил за вас.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Делата кој Бог ги направил за вас.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:40
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

 - Зошто го тепаш брат ми ?
 - Ми се тепа бе !
 - Ај удри го уше еднаш.
 - Туп !
 - Ај уше еднаш !
 - Бам !
 - Ај уше еднаш !
 - Трас !
 - Бате, ај доста ме браниш, доволно беше.

Е што има везе ова со делата Господови.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:57
Има и тоа многу. Кој би дозволил чедото некој да му го тепа ( во случајов е брат ) , нели сме ние чеда господови ?
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 21:43
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 23:18
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Има и тоа многу. Кој би дозволил чедото некој да му го тепа ( во случајов е брат ) , нели сме ние чеда господови ?
Чеда Господови сме, само кој колку си спомнува за  тоа...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:18
Денес сум многу благодарана и среќна. Моето дете замина со другарите од одделение да го прослави завршетокот на основното училиште. Се разбира, го испратив, без некои посебни “дандани“ дома. Сепак тоа е САМО осмолетка=описменување.
Допрва следи она вистинското, потешкото...

Тоа е мал јубилеј, но сепак голем за мене како родител. Кога го испраќав, му ја наместив крагничката од кошулката и го бакнав, и просто му го впив оној невин мирис од лицето. Се воздржав да не заплакам, од радост се разбира, но и благодарност кон Бог, што ми дал сила да минам низ мноооогу потешкотии и турбуленции во животот кои можеби обичен човек не би ги доживеал за цел еден век.

Тивко се заблагодарив, и ви посакувам на сите вас што порадосни и поубави мигови во животот со вашите семејства. Тие се највредното нешто во животот.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 17:24
 
 
  Секој ден кога ќе погледнам нагоре кон небото мрак на очиве ми паѓа и  се запрашувам....
....Постоиш ли боже...???   Дали си праведен... ??? дали гледаш на сите исто ... ???  Зошто ги земаш луѓево толку млади ...???  Во најубавите години од својот живот... ???   Каде јас сега да барам и гледам...долу на земјава каде што е закопан....??? или таму горе на небото... ???
.........Многу прашања....... без  одговор.....
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 18:58
Продолжи да прашуваш ама така, лично да Му се обраќаш, и верувај, енма да те остави без одговор. Можеби нема да ти одговори во време кога ти сакаш, (а ние сакаме се одма и сега), но одговорот кој треба да го знаеш сигурно ќе го добиеш во мера во која ќе можеш да поднесеш.големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 18:59
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Има и тоа многу. Кој би дозволил чедото некој да му го тепа ( во случајов е брат ) , нели сме ние чеда господови ?


големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 23:11
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Денес сум многу благодарана и среќна. Моето дете замина со другарите од одделение да го прослави завршетокот на основното училиште. Се разбира, го испратив, без некои посебни “дандани“ дома. Сепак тоа е САМО осмолетка=описменување.Допрва следи она вистинското, потешкото...Тоа е мал јубилеј, но сепак голем за мене како родител. Кога го испраќав, му ја наместив крагничката од кошулката и го бакнав, и просто му го впив оној невин мирис од лицето. Се воздржав да не заплакам, од радост се разбира, но и благодарност кон Бог, што ми дал сила да минам низ мноооогу потешкотии и турбуленции во животот кои можеби обичен човек не би ги доживеал за цел еден век.Тивко се заблагодарив, и ви посакувам на сите вас што порадосни и поубави мигови во животот со вашите семејства. Тие се највредното нешто во животот.



Секому, па и на нас. АМИН!

Додека го читав текстот потполно се соживеав, како да бев и јас присатен на испраќањето ...


БОГ да ги благослови сите чеда на овој свет во Името ИСУСОВО и да им Го вдахне ДУХОТ на Спасението !

Иншалах!



Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 23:28

Alhamdulillah (الحمد لله)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 23:44
Марија, еве одсрце еден тазе скинат и сликан каранфил, женами што ги сеела и што ги одгледува.

Може ли?





Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 00:26
Примено, од срце благодарам, поздрав до сопругата и синот, Божји благослов до цело ваше семејствоголемо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
vistinskipravoslavec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vistinskipravoslavec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 04:30
Iscelil Zena Sedum Godini Paralizirana Vo Koli4ka i Gluva Proslusala za mene nz...
Во небесното царство нема да влезе секој 4овек што ми се обракја ,Господе,Господе, туку само оние кои го извршуваат она што од нив го бара мојот небесен татко.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 13:23
Originally posted by vistinskipravoslavec vistinskipravoslavec напиша:

Iscelil Zena Sedum Godini Paralizirana Vo Koli4ka i Gluva Proslusala za mene nz...


Звучи прекрасно, може ли малку појасно и подетално, сите да разбереме?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.