IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - СТРАНЦИ пеат МАКЕДОНСКИ песни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СТРАНЦИ пеат МАКЕДОНСКИ песни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: СТРАНЦИ пеат МАКЕДОНСКИ песни
    Испратена: 19.Мај.2009 во 10:28
Ја побарав песнава на youtube и случајно најдов видео како еден бразилец ја изведува песната. Мене многу ми се допадна препејувањето и дечкото стварно се потрудил. Освен тоа има и други песни.


http://www.youtube.com/watch?v=0dk8n9XlmEo

каде сте македончиња

http://www.youtube.com/watch?v=BUAz42ofSB8&feature=related
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 10:33
Дечково е неверојатен! И игри без граници ја препеал!


http://www.youtube.com/watch?v=Vey6iMfCPMk&feature=channel_page
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 11:32
Убаво, убаво, дечкото е сигурно вљубен во некоја Македонканамигнување...
Види јас што најдов:

Благуно дејче - Hannah Berger / Dilber

Makedonska narodna pesma Members / Tagok: Berger Hannah: ének / vocal, zil Wertetics Szlobodan: harmonika (itt/here: Agatic Krunoslav) Balogh Zoltán: gitár Szabó Zoltán: duda, furulyák, török klari...

Колку е убаво направено, ме наежиаплауз
Изменето од anastea - 19.Мај.2009 во 11:41
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 11:52
Дарлинг, ти пишав ЛП ама инбоксот ти е полнплазење

Ми се допаѓа темава, што викаш да го смениме насловот, на пример Странци пејат Македонски песни (или фолклор ако сакаш) или нешто слично, да ги ставаме внатре сите убави изведби на наши песни од странски изведувачи? Нема таква тема во Музика.
А?трепкање
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 12:24
па може зошто да не
се согласувам
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 12:38
еве ја и полско цвеќе од Петр Елфимов


http://www.youtube.com/watch?v=4N_AEjfnMMM
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 13:12
ете на таа тема ако почнам 2 години мга да постирамголема%20насмевка
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 13:21
Да?голема%20насмевка
Само да нема востанија трепкање
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 13:47
Јапонци пејат Јовано Јованке
http://www.youtube.com/watch?v=It99TbKOMZg
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 13:58
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:14

Jovano Jovanke-Montreal Suzuki Spring Concert 2008

Performed at the Spring Concert of the Montreal Suzuki Institute on May 25, 2008, by students of Dragan Djerkic and Vera Mirkovic-Djerkic.

Director: Dragan Djerkic
Piano: Viktor Lazarov
Singers: Helen Rainville and Farah Mohammed
Bass: Paul Jonston
Guitars: Jon Gearey and Francisco Javier Sierra
Accordion: Paul Greather
Percussion: Eric Boodman
Tamburin: Cindy Finch


Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:25
Originally posted by anastea anastea напиша:

<h1>Jovano Jovanke-Montreal Suzuki Spring Concert 2008</h1><span>Performed at the Spring Concert of the Montreal Suzuki Institute
on May 25, 2008, by students of Dragan Djerkic and Vera
Mirkovic-Djerkic.Director: Dragan DjerkicPiano: Viktor LazarovSingers: Helen Rainville and Farah MohammedBass: Paul JonstonGuitars: Jon Gearey and Francisco Javier SierraAccordion: Paul GreatherPercussion: Eric BoodmanTamburin: Cindy Finch</span>Прекрасна изведба, абе најубава музика имаме која е ценета во светот
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:26
Уште една убава изведба на истата песна: 

Adolf Getz - Jovano, Jovanke

Brodski harmonikaški orkestar "B.pl. Panthy" Pragа 2008.

Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:28
Odlichna idea....бакнеж големо%20гушкање ke se iznaslusham sega site po red. намигнување
 
Eve i od mene eden prilog...za sega. среќа
 
Bond - Alexander the Great
 
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.