IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - СТРАНЦИ пеат МАКЕДОНСКИ песни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СТРАНЦИ пеат МАКЕДОНСКИ песни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да     бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:31
Што ми е мило голема%20насмевка

The Pennywhistlers
Изменето од anastea - 19.Мај.2009 во 14:37
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:31
p.s. Ova beshe samo muzika, bez peenje, se vazhi li?  збунетост голема%20насмевка
 
 
 
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да     бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:34
бе важи беголема%20насмевка
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:39
Бе шо трчаш ти прв да одговориш?плазење

Може и инструментали како и обработки на македонски песни, само ве молам пишувајте кој е изведувач.големо%20гушкање
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:51

Luna Kalamata - Jovano Jovanke (at Kings Cross)

Cidgem - vocаls; Issy - clarinet; Tommo - mandola; Patrick - darbucka 31-3-08

Кој се па овие?голема%20насмевка

Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 14:57
голема%20насмевка Ama tie slushnale za nas, vide? задоволство
 
 
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да     бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 15:06
Катерино моме голема%20насмевка

The Pirin Ensemble
Изменето од anastea - 19.Мај.2009 во 15:11
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 02:49
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 11:52
USA:
http://nl.youtube.com/watch?v=ABECxp8iQOM - Tajno Moja

Dubai:
http://nl.youtube.com/watch?v=A074GHJPr24 - Igra Bez Granica
http://nl.youtube.com/watch?v=Ko4o8FfJf0w - Jos I Danas Zamirisi Tresnja
http://nl.youtube.com/watch?v=wVNz2ve5pdk - Dubai
http://nl.youtube.com/watch?v=I8FtV5F49Rg - Cija si
http://nl.youtube.com/watch?v=Sj4-ppWsFBs - Zao mi je

Belgium (our dear Joke):
http://nl.youtube.com/watch?v=6zpJmNxB9UE - Cija si
http://nl.youtube.com/watch?v=T6k2QI0sxyo - The Hardest Thing
http://nl.youtube.com/watch?v=mlLEhTj0Fvw - Volim Osmijeh Tvoj
http://nl.youtube.com/watch?v=t0pUTmoxM1U - Tajno Moja
http://nl.youtube.com/watch?v=q3oQyWLfqfc - Igra bez granica
http://nl.youtube.com/watch?v=usosRcoR_r4 - Jedina
http://nl.youtube.com/watch?v=Pd2iBZ5BEVk - Soba za taga

Philippines:
http://nl.youtube.com/watch?v=cPRBxyiHC18 - Nikoj kako tebe ne baknuva

The Netherlands:
http://nl.youtube.com/watch?v=0Mc7gNChEas - Gromovi na dusa

India:
http://nl.youtube.com/watch?v=w9Owm6_DwiA - Igri bez granici

Indonesia:
http://nl.youtube.com/watch?v=ulCc2acbmFE - Po tebe

Austria:
http://www.youtube.com/watch?v=UO0zAlRLOL4 - Jedina
http://www.youtube.com/watch?v=HLNMdFDYp1s - Pratim Te

Germany:
http://www.youtube.com/watch?v=8TQDf5AFEgQ - Cija si

Ireland:
http://www.youtube.com/watch?v=2YdSrSa_F-I - Jedina
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 15:33
Кој вика дека не се чита интернет :)


Каде сте Македончиња?     

Кој вели дека само ние пееме странско?


22.05.2009 21:17
Кој вели дека само ние пееме странско?
Две феноменални изведби на македонски песни препеани од странец, кои ја исполнуваат душата на секој Македонец.

Кој вели дека само ние пееме странско?

Навистина прекрасна изведба.

„Бразилецот кој на YouTube се потпишува како onesef76. перфектно ги отпеа „Со маки сум се родила", „Каде сте Македончиња".

За пејачките способноси на Бразилецот, и неговот познавање на македонскиот јазик, погледнете во видеото.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=108972
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 16:19
Читаат новинарите по форуми, иако многупати не кажуваат од каде им се идеите за одредени теми и написинамигнување

Неколку изведби на “Зајди, зајди“:

Смак (Радомир Михајловиќ Точак)

Donna Ares (Бихаќ 2008 во чест на Тоше Проески)

Hanka Paldum

Tatry Полска

Brankica Vasic ( Vasilisa )

Ivan Jelic i Omladinski hor Zenica - Zajdi Zajdi na otvaranju prostorija Omladinskog hora u Zenici

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 18:34
Јовано, Јованке - 17 Hippies (live in Berlin)

Јовано, Јованке
Michał Mroziński, Dawid Mielewczyk and Natalia Belak from Musik School in Grudziądz play's 'Jovano Jovanke' Video from concert in 'Akcent' 10 May 2008


Јовано, Јованкe
Ezerki &. Luka Nižetić (Uživo u KD Vatroslav Lisinski 2008)
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 13:35
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

Кој вика дека не се чита интернет :)


Каде сте Македончиња?     

Кој вели дека само ние пееме странско?


22.05.2009 21:17
Кој вели дека само ние пееме странско?
Две феноменални изведби на македонски песни препеани од странец, кои ја исполнуваат душата на секој Македонец.

Кој вели дека само ние пееме странско?

Навистина прекрасна изведба.

„Бразилецот кој на YouTube се потпишува како onesef76. перфектно ги отпеа „Со маки сум се родила", „Каде сте Македончиња".

За пејачките способноси на Бразилецот, и неговот познавање на македонскиот јазик, погледнете во видеото.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=108972


Добро утро А1.
сеа можам да се фалам дека јас сум им извор на а1
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 17:40
Gogofski Trio od Boston ne se po poteklo Makedonci a svirat Makedonska muzika;
 
The Gogofski Trio
The GOGOFSKI TRIO is Dave Golber (clarinet), Henry Goldberg (drums), and Melinda Fields (accordion). We do gutsy music from the Republic of Macedonia and thereabouts. We prefer to play out on the floor with the dancers, rather than up there on the stage. Contact Dave Golber, dgolber@aol.com, 617/661-3670. Website www.dgviolins.com/Gogofski.
 
 
 
 
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,110 секунди.