IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - БИРАЈ, комотно, или убаво???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БИРАЈ, комотно, или убаво???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 12:24
JAS SUM ZA UVABO,AMA AKO NE E UDOBNO SEOAK NE E ZA NOSENJE
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 12:28
Ја оставам неа да ми одбере, оти се што ми дала слатко ми било голема%20насмевка
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 12:30
i mene mi e slatko koga toj ke mi odbere,ama tesko se namoluva da seta po butici,nema nervi za toa
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 12:33
Мора да се состават практично со убаво иначе ем парите си ги фрлила ем пак немаш кондури за одење-не за покажување
Колку пати во животов мој имав купено некои такви штиклетини што само сум им се радувала тие 5-10 мин додека сум ги шетала по продавницата и сум се гледала во огледало....ехе хе.....а сум доживувала маченички болки кога сум ги шетала.
Не купувам повеќе кондури како Кејт зашто знам дека ќе бидат чист промашај и дека пак за шетање наоколу нема да ги носам.
А ти Кејт како сакаш
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 14:16
komotno ama ubavo

Изменето од karamandi - 16.Мај.2009 во 14:16
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 22:35
Кејт,знам дека си паметна...ќе ги одбереш убавите...ќе умираш од болка додека ноншалантно “њишеш боковима“ низ сала ама кога ќе дојдеш дома така згужвана од страданија ќе уживаш во моментот кога ќе ги фрлиш штиклињата...а тоа задоволство со пари не се купуванамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 03:15
Ај купи си ѓи поубавите..........Можеби ќе ти се привикне ногата после првото носење,и плус не се овие последни што ѓи купуваш ќе има и други имај едни така за филмање како овие што ти се бендисале,дома сигурно имаш некои згодни уште 2-3 пара..........
Еве и јас ја претерав со ниски и згодни сандали и чевличиња,си купив последно црна салонка 12см........
Е сега малово прсте од левава нога да има уста да каже како поминав вечерва.........сирото го боли
Ама па затоа главна бев вечерва
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 19:08
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

тетка ми, мојот животен духовен водич,
вака ми одговори на оваа дилема
,, тетиче, убавите да си ги купиш! Тогаш кога првпат ќе се одлучиш за ,,комотните,, знак е дека почнуваш да старееш,,среќа


море, ова ќе ви го пастирам на секоја странаплазење
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 19:11
бев на работен викенд во Охрид.... - СО УБАВИТЕ САНДАЛИ задоволство
малку тие попуштија, малку саниравме со ханзапласт - сума сумарум, не беше страшно
 сега сум дома и БОСААААААААААзабава
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 19:35
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

бев на работен викенд во Охрид.... - СО УБАВИТЕ САНДАЛИ задоволство
малку тие попуштија, малку саниравме со ханзапласт - сума сумарум, не беше страшно
 сега сум дома и БОСААААААААААзабава



aaaaaaaaaaaaa  !!!
kako bese ???голема%20насмевка   Koj te obzava bosaaaaaaaa ???бакнеж
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 21:51
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:


Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

тетка ми, мојот животен духовен водич,вака ми одговори на оваа дилема,, тетиче, убавите да си ги купиш! Тогаш кога првпат ќе се одлучиш за ,,комотните,, знак е дека почнуваш да старееш,,среќа
море, ова ќе ви го пастирам на секоја странаплазење


арно ти кажала тетка ти
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 19:38

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 20:21
gledam nekako i toa i toa da gi vklopam,ama bidejki ne sum po stiklite nemam problemi da si odberam baletanki, sekogas ima ubavi modeli i plus se najudobni...
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 11:57
кога станува збор за обувки доста внимавам да ми бидат комотни! па од толку избор на чевли секогаш наоѓам некои ем убави ем комотни за носење! не би купила чевли за кои сметам дека нема да ми се комотни,па колку сака нека се убави!
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,657 секунди.