IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Претседателот Ѓорге Иванов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претседателот Ѓорге Иванов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 46>
Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:12
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


 Mislam deka go potcenuvate pretsedatelot Ivanov i negovite sposobnosti.Kaj nas se cenat samo arogantni tipovi sto se pravat mnogu pametni , od stilot na Frckovski  itn , za zal...Skromnosta e najgolema doblest za eden politicar да

мислам дека претседателот треба да изгледа цврсто,стабилно,да има машки став...претседател што личи на памукче и се поткезнува на секој збор...па уште и си намигнува со некој таму,па и се фали со тоа...шо знам...не ми оди тоа некако во главава



Ne se fali covekot, veruvam deka Obama mu namignal, Gjorgi ja kazuva vistinata.

Kaj nas e loso sto nie  imame predrasudi kako treba da izgleda pretsedatelot: maz, ispraven , visok, lepotan.... dasa, mazjak alfaголема%20насмевка

A ne sfakjame deka covek ne se procenuva spored izgledot. Treba da se oslobodime od ovie stereotipi.

Nemam nikakvi zamerki za nasiot pretsedatel Gjorgi Ivanov i mislam deka dobro si ja vrsi rabotata .



Ne znam dali nekoj se sekjava kako izgleda Joshka Fisher, a kolku golem politicar bese,

Havier Solana, Dzordz Bush, Nikola Sarkozi, Margaret Tacer itn...kaj nas takvi lugje so takov izgled ke bea predmet na ismevanje...nemase nikogas da dobijat sansa da se dokazat, zaradi svojot izgled .


E ne izgleda sekoj takov dasa kako nasiot eks pretsedatel  Josip Broz Tito, toa e плазење


   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:19
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



мислам дека претседателот треба да изгледа цврсто,стабилно,да има машки став...претседател што личи на памукче и се поткезнува на секој збор...па уште и си намигнува со некој таму,па и се фали со тоа...шо знам...не ми оди тоа некако во главава
Ne se fali covekot, veruvam deka Obama mu namignal, Gjorgi ja kazuva vistinata. Kaj nas e loso sto nie  imame predrasudi kako treba da izgleda pretsedatelot: maz, ispraven , visok, lepotan.... dasa, mazjak alfaголема%20насмевкаA ne sfakjame deka covek ne se procenuva spored izgledot. Treba da se oslobodime od ovie stereotipi.Nemam nikakvi zamerki za nasiot pretsedatel Gjorgi Ivanov i mislam deka dobro si ja vrsi rabotata . Ne znam dali nekoj se sekjava kako izgleda Joshka Fisher, a kolku golem politicar bese, Havier Solana, Dzordz Bush, Nikola Sarkozi, Margaret Tacer itn...kaj nas takvi lugje so takov izgled ke bea predmet na ismevanje...nemase nikogas da dobijat sansa da se dokazat, zaradi svojot izgled . E ne izgleda sekoj takov dasa kako nasiot eks pretsedatel  Josip Broz Tito, toa e

">[/QUOTE]
не спомнав ни лепотан,ни алфа мажјак ни даса...таков си имам дома
а Јосип Броз ни на памет не ми падна
реков -цврсто,стабилно,машки став...ако те буни ова машки став,тоа за мене значи дека ако треба да ги брани интересите државата да знае и да лупне со тупаница на маса ...не ми оддава таков впечаток Ѓорге
можеби е добар,нирен,тивок...но што со тоа?

Изменето од Andjelina - 07.Февруари.2011 во 00:20
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:24
premnogu kvalifikacii za licost koja ne ja poznavame licno ili  sto bi rekle dovolno.....nekoj mozebi  e volk vo jagneska koza ili obratno
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:26
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

не спомнав ни лепотан,ни алфа мажјак ни даса...таков си имам дома
реков -цврсто,стабилно,машки став...ако те буни ова машки став,тоа за мене значи дека ако треба да ги брани интересите државата да знае и да лупне со тупаница на маса ...не ми оддава таков впечаток Ѓорге
можеби е добар,нирен,тивок...но што со тоа?



Mislam deka so udaranje po masa ne se vodi politika.

Gjorgi Ivanov uspeso  gi brani interesite na drzavata.


P.S. Golemo prokletstvo na Makedoncite e vo toa sto ne mozeme da s gi procenime kvalitetite na nasite golemi lugje.

 Se sekjavam kako lugjeto slicno zboruvaa za Boris Trajkovski i mu se ismevaa.

Isto bese i za Tose Proeski.... kaj nas covek treba da umre, pa koga kje umre i gledame kolku svetot imal dobro mislenje za nego , pa da go smenime mislenjeto... za zal не




   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:35
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Se sekjavam kako lugjeto slicno zboruvaa za Boris Trajkovski i mu se ismevaa. Isto bese i za Tose Proeski.... kaj nas covek treba da umre, pa koga kje umre i gledame kolku svetot imal dobro mislenje za nego , pa da go smenime mislenjeto... za zal не


Бог да го прости Борис Трајковски, лесна му земја, ама навистина, кои квалитети како политичар ги поседуваше? Не сакам да отворам вакви теми затоа што човекот е починат, но во сред војна некој постојано да се залага за мир по секоја цена е најмалку политички квалитет? Одбивањето да се даваат наредби за напад е нешто што никому не треба да му паднат на ум во време на војна.

Изменето од Македон - 07.Февруари.2011 во 00:39
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:36
е за ова последново се сложувам со тебе...ама лично јас не сум слушнала некој успех околу бранењето на интересите(ако не го броиме намигнувањево од Обама),мада мора да се признае дека Претседателот кај нас е малку и маргинализирана личност...не му даваат да работи на своја рака...мора да ја пројде цензурата од тие околу него
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:46
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Se sekjavam kako lugjeto slicno zboruvaa za Boris Trajkovski i mu se ismevaa. Isto bese i za Tose Proeski.... kaj nas covek treba da umre, pa koga kje umre i gledame kolku svetot imal dobro mislenje za nego , pa da go smenime mislenjeto... za zal не


Бог да го прости Борис Трајковски, лесна му земја, ама навистина, кои квалитети како политичар ги поседуваше? Не сакам да отворам вакви теми затоа што човекот е починат, но во сред војна некој постојано да се залага за мир по секоја цена е најмалку политички квалитет? Одбивањето да се даваат наредби за напад е нешто што никому не треба да му паднат на ум во време на војна.



TRAJKOVSKI e velikan na nasata istorija. Covek so vizija koj ja spasi Makedonija od besmislena gragjanska vojna. GOLEM COVEK.

BOG da go prosti...


   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:50
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Se sekjavam kako lugjeto slicno zboruvaa za Boris Trajkovski i mu se ismevaa. Isto bese i za Tose Proeski.... kaj nas covek treba da umre, pa koga kje umre i gledame kolku svetot imal dobro mislenje za nego , pa da go smenime mislenjeto... za zal не


Бог да го прости Борис Трајковски, лесна му земја, ама навистина, кои квалитети како политичар ги поседуваше? Не сакам да отворам вакви теми затоа што човекот е починат, но во сред војна некој постојано да се залага за мир по секоја цена е најмалку политички квалитет? Одбивањето да се даваат наредби за напад е нешто што никому не треба да му паднат на ум во време на војна.
TRAJKOVSKI e velikan na nasata istorija. Covek so vizija koj ja spasi Makedonija od besmislena gragjanska vojna. GOLEM COVEK.BOG da go prosti...


Резултатите од таа визија ги чувствуваме денес...

Изменето од Македон - 07.Февруари.2011 во 00:50
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:53
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Se sekjavam kako lugjeto slicno zboruvaa za Boris Trajkovski i mu se ismevaa. Isto bese i za Tose Proeski.... kaj nas covek treba da umre, pa koga kje umre i gledame kolku svetot imal dobro mislenje za nego , pa da go smenime mislenjeto... za zal не


Бог да го прости Борис Трајковски, лесна му земја, ама навистина, кои квалитети како политичар ги поседуваше? Не сакам да отворам вакви теми затоа што човекот е починат, но во сред војна некој постојано да се залага за мир по секоја цена е најмалку политички квалитет? Одбивањето да се даваат наредби за напад е нешто што никому не треба да му паднат на ум во време на војна.
TRAJKOVSKI e velikan na nasata istorija. Covek so vizija koj ja spasi Makedonija od besmislena gragjanska vojna. GOLEM COVEK.BOG da go prosti...


Резултатите од таа визија ги чувствуваме денес...



Da ne odime offtopic, samo edno ke kazam za posledno: Ako ne bese Trajkovski, Makedonija nemase da postoi !

Tolku od mene, da zboruvame na temata ...
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:55
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



   
Mislam deka so udaranje po masa ne se vodi politika. Gjorgi Ivanov uspeso  gi brani interesite na drzavata. Se sekjavam kako lugjeto slicno zboruvaa za Boris Trajkovski i mu se ismevaa.

не мислев на буквално лупање по маса...нејсе
кажи ми еден став кој Ѓорге успешно го одбранил,навистина не знам...а сакам да знам
Борис Трајкоски доби поени со една изјава,за бегалците ,друго ништо...но за него е ред да се дискутира
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 01:00
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



   
Mislam deka so udaranje po masa ne se vodi politika. Gjorgi Ivanov uspeso  gi brani interesite na drzavata. Se sekjavam kako lugjeto slicno zboruvaa za Boris Trajkovski i mu se ismevaa.

не мислев на буквално лупање по маса...нејсе
кажи ми еден став кој Ѓорге успешно го одбранил,навистина не знам...а сакам да знам
Борис Трајкоски доби поени со една изјава,за бегалците ,друго ништо...но за него е ред да се дискутира



Eve za imeto na drzavata, konkreten primer . Drzi jasen i cvrst stav.

Da bese Frckovski pretsedatel dosega ke smenese i ime i nacija i drzava.
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 01:06
PONEKOGAS E POTREBNA RETROSPEKTIVA NO VECERVA PRETERAVME, DAJTE NESTO INTERESNO DOSTA SO OVA
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 13:47
Ајдеее почна ново помодарство-намигнување.голема%20насмевка
Дефинитивно сме си сеирџиски народголема%20насмевка

Ќе си „намигнат“ Обама и Груевски?

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2011 во 11:44
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:



не спомнав ни лепотан,ни алфа мажјак ни даса...таков си имам дома
а Јосип Броз ни на памет не ми падна
реков -цврсто,стабилно,машки став...ако те буни ова машки став,тоа за мене значи дека ако треба да ги брани интересите државата да знае и да лупне со тупаница на маса ...не ми оддава таков впечаток Ѓорге
можеби е добар,нирен,тивок...но што со тоа?



..аман мори,па Ѓорѓ си има фамилија ма..какво строење,какви залети...?алоооо...   

Изменето од Анастеа - 22.Февруари.2011 во 12:34
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.