IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - MAX-TV na T-home
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

MAX-TV na T-home

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 18:39
воопшто..ништо посебно...jас си гледам само четири канала...е и Дискавари...друго и баш не ме занима...така да го откажав договорот на вториот месец.намигнување Скапо...а без везе.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 20:02
blago tebi ..среќа.shto si mozela!.изненадување...tuka.....koga ke te zaglavi...T-kopile-to....ne mozesh da se odglavish barem ,..edna godina..лутина.

ama, da vidish,..za "divno" chudo...odusheven e narodot od nea....i si plakja ...li, plakja.,...20 % mesechno...od edna prosechna plata...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 22:55
Јас сега се префрлив на мах тв, а досега бев корисник само на адсл многу години и презадоволен сум. Квалитетот на сликата е многу многу подобар од кабловските има огромна разлика, и интернетот е супер за наши услови. нема што да се пожалам.голема%20насмевка
Кон врв
TopGunner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TopGunner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 19:03
Имам едно прашање за дигиталната телевизија.Јас имам телевизор Samsung од најновите и како што кажавте со HDMI приклучок што подржуе ресиверот ќе има ли подобра слика на lcd-Телевизор.Позз

Изменето од TopGunner - 22.Декември.2009 во 19:04
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 22:14
Рисиверот е ХДМИ, но сигналот што стига до него нема ни Х од ХДМИ. Сите МК канали се аналогни и да сака некој не може да ти ги донесе дома како ХДМИ. Македонија ќе има навистина дигитална телевизија со ХД квалитет кога Телевизиите ќе имаат ХД технологија. Дури и во светски рамки бројката на ваквите телевизии е незабележлива. Инаку од вчера има пуштено и НВО два канала со македонски превод бесплатни до март, ако до тогаш не ги откажеш ќе сметаат дека ги сакаж и за нив сметката рипнува со 300 денари +ДДВ. Да не речете никој не ми кажа среќа
Инаку претходно некој праша за нетот и телевизијата. Гарантирана брзина е 10/756 + 3 МБ оди за телевизијата, значи за ТВ испорачуваат +3 Мб од оние за нет.

П.С. Ако ви дадат ПИРЕЛИ само културно насмејте им се во фацаголема%20насмевка и барајте Томпсон, па макар и стариот модел. Пирелито е жива смешка


Изменето од Bronhi - 22.Декември.2009 во 22:16
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2009 во 03:23
Originally posted by Bronhi Bronhi напиша:


Рисиверот е ХДМИ, но сигналот што стига до него нема ни Х од ХДМИ. Сите МК канали се аналогни и да сака некој не може да ти ги донесе дома како ХДМИ. Македонија ќе има навистина дигитална телевизија со ХД квалитет кога Телевизиите ќе имаат ХД технологија. Дури и во светски рамки бројката на ваквите телевизии е незабележлива. Инаку од вчера има пуштено и НВО два канала со македонски превод бесплатни до март, ако до тогаш не ги откажеш ќе сметаат дека ги сакаж и за нив сметката рипнува со 300 денари +ДДВ. Да не речете никој не ми кажа среќаИнаку претходно некој праша за нетот и телевизијата. Гарантирана брзина е 10/756 + 3 МБ оди за телевизијата, значи за ТВ испорачуваат +3 Мб од оние за нет.П.С. Ако ви дадат ПИРЕЛИ само културно насмејте им се во фацаголема%20насмевка и барајте Томпсон, па макар и стариот модел. Пирелито е жива смешкаСе согласувам потполно со тебе, ама сепак квалитетот на сликата е далеку подобар од кабловската. А за HD можат да пуштат барем еден два канали, некој подобри па нека се доплаќа за нив.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.