IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Windows 7 ( генерална Дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Windows 7 ( генерална Дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
ALBATROS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ALBATROS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Windows 7 ( генерална Дискусија)
    Испратена: 06.Мај.2009 во 21:25
Ovaa tema ja otvaram bidejki sakam da cujam iskustva od onie koi veke go instalirale,bidejki i dosega mozese da se najde na nekoi od torentite.Da cujam komentar?
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 00:25
нема што да чуеш топ е сите, Bulidi ги имам пробано од 7000 до 7100 топ е, но бидејќе се уште е бета Т.Е RC се одлучив да се враќам на Vista се додека не испадне фајналот па официјално да преминам на Windows 7
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 14:38
За мерак е и јас сум презадоволен од 7 ката  осовено ми се бендисва што сега не мора повеќе да се снима наново за нова верзија самото си прави upgrade . Чекам да средат со драјверите за графиката нешто не е во ред не работат сеуште игрите :) па тогаш ќе преминам на 7 ката , сепак има доста багови сеуште , ни останува да ја чекаме официјалната верзија. 
Кон врв
agent_007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај agent_007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 19:00
Сеуште незнам од каде да го симнам ако знае некој каде мозам да го симнам Windows 7 нека ми каже.Однапред благодарам Кико
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 19:59
Originally posted by agent_007 agent_007 напиша:

Сеуште незнам од каде да го симнам ако знае некој каде мозам да го симнам Windows 7 нека ми каже.Однапред благодарам Кико


www.zamunda.net
www.mininova.net


Најбрзо и најсигурно ти е преку торент  намигнување
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 22:12
Ја снимив најновата верзија презадоволен сум од седумката, одлична замена за xp , се супер работи , се помалку и помалку багови има . голема%20насмевка
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 12:20
Официјалната страна на Мајкрософт за симнување на Виндовс 7 и добивање бесплатен клуч заа активација
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 15:28
Originally posted by Bronhi Bronhi напиша:

Официјалната страна на Мајкрософт за симнување на Виндовс 7 и добивање бесплатен клуч заа активација
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx


100 пати побрзо ти е преку торент, од таа страна нема да тргни сигурно со повеќе од 500 kb/s а од торент можеш со максималн а брзина да го тргнеш.
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 19:53
не и од MS оди брзо само го немаат нај новиот Build односно го имаат 7100, а сега има 72**
Кон врв
Diogen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diogen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 11:44

Го користам Windows 7 RC од самиот момент кога беше достапен за симнување од Microsoft. Презадоволен сум од брзината, стабилноста и како е конципиран... Можам да очекувам дека конечната верзија ќе биде уште подобра.. Единствена забелешка е што голем дел од програми не фунционираат или се „закочуваат“ во Windows 7. Но , сигурно веќе додека излезе конечната верзија, целокупниот software ќе стане компатибилен со овој оперативен систем...Претходно користев VISTA, бев толку разочаран (збеснат) што се вратив на XP. Windows 7  сосема друга приказна - брза инсталација, сам си средува драјвери, едноставно одлично. Конечно Microsoft направи нешто добро, крајно време беше......

Кон врв
terminator4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај terminator4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 23:34
najdobar Ubuntu Linux
(•̮̮̃•̃)iF u c@n'т r3@d thi3 тh3n y0u'r3 n00b(•̮̮̃•̃)
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 00:03
Originally posted by terminator4e terminator4e напиша:

najdobar Ubuntu Linux


Ајде уште еден БОТ
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2009 во 19:55
Originally posted by terminator4e terminator4e напиша:

najdobar Ubuntu Linux


Не оди офтопик, дискутирај за тоа што е темата.
Има друга тема за оваа дискусија.
Кон врв
DRIFT MASTER Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DRIFT MASTER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2009 во 20:19
epa spremajtese narode ke dojde vo septemvri ama na torent ke izleze vo oktomvri ili noemvri takada ke bide zustro.
DRIFT
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.