IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Windows 7 ( генерална Дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Windows 7 ( генерална Дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Windows 7 ( генерална Дискусија)
    Испратена: 13.Јануари.2015 во 21:07
Кон врв
mylife Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Април.2014
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mylife Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 23:31
ako simnuvash win7, simni ultimate ili enterpise. zoshto ovie versii imaat + programa narecena bitlocker koj sluzi za encriptiranje na draiverite. drugite verzii nemaat no mislam deka moze nekako da se napravi da i na niv da ja stavish taa programa no za toa ke mora da pobarash na web za da vidish kako.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 22:28
Беше каков беше...Ама дојде подобар.
Кон врв
Бела Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Бела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2011 во 23:18
2 гига
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2011 во 22:49
Многу слаб процесоротзбунетост
Колку ти е RAM от?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Бела Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Бела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2011 во 22:36
Не се разбирам многу од оваа област и ми треба помош/совет. Купив лаптоп со инсталиран лиценциран Win 7 Starter, пробавме да го смениме стартерот со ултимејт, од пиратско цеде и настана проблем. Во сервис ми рекоа дека биосот може да го прочита само стартерот, друг виндоус не може, така од асус било направено. Колку е ова точно? Од друга страна не може да ја пушти симс 2, ја инсталирав и вика не може да се игра ради стартерот. Дали вие знаете кои игри можат да се играат, процесор 1.5GHz, графичката intel HD 2000.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 11:57
Виндолс 7 го користам од близо месец и сум многу доволен
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 11:54
Одличен еда
Впрочем не дека и XP то не го бива...но сега никого не замарам ако и треба да го реинсталирам PC во...а тоа некако ми е најважно...башка сега ја ќарувам кафе сокголема%20насмевка
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 20:01
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by computer computer напиша:

Па добро не реков јас дека другите не се прегледни. Инаку, од Линукс нема подобар намигнување Но, темата е windows 7.
temata e Windows 7...a zivo me interesira zosto e Linux podobar...a Windows 7 polos...?????збунетост


Гарант оти мисли ако користи линукс е хакер :) или е од типот линукс нема вирус
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 22:18
абе каков линукс изненадување

WINDOWS 7

само да

иако уште користам XP
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 17:26
Originally posted by computer computer напиша:

Па добро не реков јас дека другите не се прегледни. Инаку, од Линукс нема подобар намигнување Но, темата е windows 7.

temata e Windows 7...
a zivo me interesira zosto e Linux podobar...
a Windows 7 polos...?????збунетост
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2010 во 00:32
Задоволен сум од него.
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2010 во 11:49
Па добро не реков јас дека другите не се прегледни. Инаку, од Линукс нема подобар намигнување Но, темата е windows 7.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2010 во 11:46
Користам ХР и Ubuntu, и во двата Оперативни системи се снаоѓам лесно.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.