IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Што готвиме денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што готвиме денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 63>
Автор
Порака
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што готвиме денес?
    Испратена: 03.Мај.2009 во 22:37
Sto ke varime DENES?
Koga bev momeтрепкање i koga gotvev sakav da se "pokazam", i togas bese lesno da se najde nekoe "super" jadenje, i da bese tesko i komplicirano , ne bese strasno.....imav vreme kolku sto sakav...........
Sega tek gledam sto e problem koi se vika STO da ZGOTVAM DENES?збунетост
Kako mozokot da mi zastanuva: se znam da napravam, a i da ne znam ke cirnam vo kuvarceto, ke ja pobaram prijatelkataнамигнување, ama treba da se smisliзбунетост(treba da se ima vreme, pari, ideja)
... Ali toa sega ne e  "samo''  "sto" , toa stanuva golem problem?
Mislam deka ovaa tema bi mozela da bide brz potsetnik (so recepti) sto da gotvime sekoj den?(nesto nabrzaka a vkusno)
 
Mozime da pocnime od grasok, grav, boranija, kompiri, meso......
голема%20насмевка

eve jas ke pocnam so eden efekten i brz recept...omilen kaj decata...moite go vikaat meduza
elem, ke naseckate virsli na  2-3 cm dolzina i kroz niv ke provlecete nevareni spageti i onda toa zaedno ke varite..........намигнување

prelivi po zelba
originalna slika mozete da ja videte ovde, prijatno

http://www.boingboing.net/2009/04/21/freaky-food-fun-inse.html
DOBAR APETITзадоволство
 
ps. primame i maski recepti i sovetiголема%20насмевка pa neli se tie podobri kuvari od zeniteнамигнување
 


Изменето од lane62 - 03.Мај.2009 во 23:09
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 22:57
Ima tema-sto vkusno ke jademe denes
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 23:10
vidov, ama ne e isto...ovde treba da se vo prasanje soveti i brzi recepti...znaci nekoj ke kaze imam vo friziderot samo spanak...dajte nekoj recept na brzaka a da ne e primer corba...
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 10:33
belo meso vo vegeta, maslinovo maslo i  jogurt na edno dva sati, onda ke go plesnam vo rerna oti e pobrzo, vo meguvreme ke pecnam piperki i tikvici ili pecurki na el.skara ili toster malku zacini, makedan i tolku
a prilog - ke izrendam celer svez, so krem sir i malku majonez i kari ako najdam i gotovo.....................намигнување

Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 15:42
sana....pitata e superrr!varijanta br.2намигнување
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 23:26
nekoj saka puding od cokolado?голема%20насмевка
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 23:52
Originally posted by lane62 lane62 напиша:

nekoj saka puding od cokolado?голема%20насмевка

син ми го обожава среќа
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 23:54
i jas....голема%20насмевка....kazi, ke ti pustam po taxiнамигнување
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 12:35
lele...site domakinki....otidoa na sex....
 
seksadzivki...ljubov preku usta idat....
 
rucek za denes:
1. mladi kompiri na parea
2. odozdola batacinja pileski
3. pecurki na skara
4.zelena salata
5.puding od cokolado
 
6. mmmm....uste malku odam da rucamзадоволство
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 18:33
Originally posted by lane62 lane62 напиша:

uf,sega me potseti....
jas znam eden drug...
 
 
ke svaris jufki....ke gi izmesas so pavlaka...i vo vatrostalna cinija ke klajs red od jufkite....pa odozgora od jacata ama rendani...pa rendana salama...ili sunkica, ili slanince....pa pak odozgora od jufkite i na kraj poprskas so troski odozgora i ke zapeces ova malce vo rerna....
mmmmmmmmmmmmmm..ubavo...probajзадоволство

Пробаноголема%20насмевка Вредиголемо%20гушкање. Одозгора со сусамзадоволство
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 22:08
problem e sto kaj nas ne opstanuvaтага...se pravi vo 14h....vo 20 veke ja nema....se se mislam sto lekce da smislam za ovie termitiзбунетост
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 11:14
sto denesразмислување....ajde domakinki....ideja?збунетост
не%20знам
 
prvo da naprajme rucek...posle ke vezeme i pleteme...голема%20насмевка
 
 
idejaaaчекање
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 12:44
чекањелутина
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 13:13
picaголема%20насмевка
tesko mene ako cekav ideja!плазење
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 63>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.