IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Осветлување во домот!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Осветлување во домот!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Осветлување во домот!
    Испратена: 03.Мај.2009 во 15:27
Порано многу сакав лустери арно ама маките за нивно одржување ме натераа да си ставам во цел стан плафоњерки и тек тук по некоја столна. Убавите кристални лустери се одлучив да ги гледам само на сликаголема%20насмевка



Какво е вашето искуство?
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 15:39
Или нешто ваквоголема%20насмевка


Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 15:41
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 15:41
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 17:00
ех што имаше еден убав лустер кај баба ми,...... мечтаење  тетка ми кога првиот пат си ставала леќи........ го потчукнала од нервоза,.... и толку му беше тагатага

и јас сакав да си најдам некој убав за кај мене во соба,... ама или беа ептен детски или минималистичко модерни....... сепак се одлучив за три  халогени светилки на обична дрвена подлога, и иста таква ѕидна ламба....... среќа

тие што се од велес, можеби го имаат видено лустерот во новиот бутик кај гимназијата....... убавини голема%20насмевка  ( да ти се влезе само лустерот да го видиш голема%20насмевка )
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 19:28
Убави столни ламби






Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 20:16
јас имам многу убава столна ламба
поклон ми е за роденден од Анџелинче
што може ова моме да направи со тие свои раце, па не можете да замислите. Преубава е! среќа
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 13:38
Belo, tesko za odrzuvawe ama ubavo izgleda
100%%20holmes

Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 23:17
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

јас имам многу убава столна ламба
поклон ми е за роденден од Анџелинче
што може ова моме да направи со тие свои раце, па не можете да замислите. Преубава е! среќа
 
A da ja slikas pa da ni ja pokazes da vidime..bas me interesira ...i jas pravam stolni lampi ..
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 23:29
i jas sakam da ja slika кокошка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 01:14
сакам секаде дома да ми биде светло
само само јас дома дигам ролетни.............
Инаку имам неонки
по две во соба
лустерот во детска слабо се користи,само за гледање е
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 01:14
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

ех што имаше еден убав лустер кај баба ми,...... мечтаење  тетка ми кога првиот пат си ставала леќи........ го потчукнала од нервоза,.... и толку му беше тагатагаи јас сакав да си најдам некој убав за кај мене во соба,... ама или беа ептен детски или минималистичко модерни....... сепак се одлучив за три  халогени светилки на обична дрвена подлога, и иста таква ѕидна ламба....... среќатие што се од велес, можеби го имаат видено лустерот во новиот бутик кај гимназијата....... убавини голема%20насмевка  ( да ти се влезе само лустерот да го видиш голема%20насмевка )
да да
лустерот е фантазија каков сјај дава.....милина
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 20:17
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

јас имам многу убава столна ламба
поклон ми е за роденден од Анџелинче
што може ова моме да направи со тие свои раце, па не можете да замислите. Преубава е! среќа
 
A da ja slikas pa da ni ja pokazes da vidime..bas me interesira ...i jas pravam stolni lampi ..
 
уф...има еден проблем, јас би ја сликала, ама сум смотана па не знам после да ја намалам за да ја ставам тука глупчо
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 22:00
kejt срцка си



и јас незнам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.