IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли вонземјани?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли вонземјани?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 67>
Автор
Порака
bazo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bazo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2005 во 13:34
Rabotata e 50-50...ili ima ili nema...
Life isnt about waiting for the storm to pass... I'ts about dancing in the rain.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2005 во 23:21
garant gi ima, ne moze da nema drugo zivo sustestvo osven na ovaa planeta... Pa samo za primer samo vo poznatite gaalksii na nas ima preku 7635647548563478 bilijardi planeti, a da ne zborime za toa podaleku sto ne e otkrieno... Gi ima bre, siguren sum deka gi ima, samo sho garant i oni kako nas, mozebi ne se dovolno razvieni ili pak premnogu se daleku za da stignat do nasata planeta...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2005 во 18:59
Една работа само!!! Вселената е бескрајно пространство (барем така се тврди) кое што никој досега целосно го нема истражено!!! Да сме единствените пациенти во целиот универзум не е можно!!!! Дека постојат тоа е факт, е сеа колку се тие развиени, дали тие пристигнале до нас или се околу нас (можеби ние сме нивни заморчиња) тоа никој не го знае, или пак можеби го знаат некои луѓе само не ни кажуваат нам!!! Сепак јас мислам дека тоа не треба да биде тајна, треба сите луѓе на земјинава топка тоа да го знаат!!! П.С Колку за појаснување Земјата е дел од сончевиот систем, Кој пак е дел од една галактика. Повеќе галактики, сочинуваат една метагалактика!!! Е сеа никој не утрдил дали повеќе метагалактики сочинуваат една гигагалактика!!! Е тоа е ВСЕЛЕНАТА!!!! Како и да е на една од сите планети во целата вселена има живот, сличен или понапреден од нашиот, а во спротивното никој неможе да не разубеди!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2005 во 01:35
abe u tolkav univerzum ne ste seriozni ako mislite deka nie sme edinstvenata civilizacija nema teoretski a ne prakticni sansi
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 16:43
Aj da zapocneme od pretpostavkata deka ima vonzemjani, bidejki i jas sum ubeden deka ne sme sami vo univerzumot. Ednostavno ne e logicno tolkav prostor a samo na edno mesto da ima zivot
No, NASA i site ostanati istrazuvaci (neznam kolku ste zapoznaeni) baraat planeti ili planetoidi na koi bi mozelo da ima i da se odviva zivot kako nasiot. Nivnite istrazuvanja i baranje po zivot se bazirani na VODA. Znaci ako ima voda ima i zivot

Skoro procitav deka ima mozen zivot na 3 planeti vo eden sistem odalecen 20.000 svetlosni godini(sakaat da kazat deka nasle voda).
Prvata planeta bila zaledena - ne moze da se zivee tamu
vtorata imala jaki vetrista - ne moze da se zivee tamu
tretata imala visok atmosverski pritisok - ne moze da se zivee tamu
Seto ova mi kazuva mene deka ne samo sto baraat zivot baziran na voda, tuku dali moze da zivee covekot tamu
Daj molim te, pa i na nasava planeta ima cudni stvorenja koi ziveat pod nenormalni uslovi. Ripki na dlabocina od 500m, pingvini na -60stepeni i sl.(uslovi nepodnoslivi za covekot)

Zosto zivotot sekogas mora da e baziran na voda????
Sto e so teoriite za zivot baziran na silicium?
Jas licno ne sum vo potraga po zivot na druga planeta, mene me interesira inteligencijata. Nesto so sto moze da se komunicira na ovoj ili onoj nacin. Zosto ne pogledneme pred svojot nos, zosto da barame nekakva iteligencija nekade niz univerzumot koga toj e vednas pred nas.

Sto e so procesorite koi se 99% izraboteni od silicium? Dali sme se zaprasale, dali e toa nekakov zivot(spored teorijata :zivot baziran na silicium)
Naucnicive go vikaat vestacka inteligencija. Sto ako e vistinski zivot, inteligencija, so koj komunicirame na najednostavniot mozen nacin: 10101010 (edinici i nuli)

Ostanuvaat mnogu prasanja otvoreni, no edno e jasno
Ne sme sami
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 16:58
Вселената е бескрајно пространство (барем така се тврди) кое што никој досега целосно го нема истражено!!! Да сме единствените пациенти во целиот универзум не е можно!!!! Дека постојат тоа е огромна можност и можеби некогаш ќе ги откријат можеби има само животни а нема интелегенција....а можеби па живеат под земја.................
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 21:05
Мали зелени, со голема глава беа?!?!?!?!? Какви беа жити се раскажи ми!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 21:08
 e ne bea zeleni, kafeni bea so portokalova glava i zeleni oci, ama  epten bea raspolozeni za sorabotka 
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 21:09
И што ти рекоа? Кај те носеа? те испитуваа? Брееееееее
Значи стварно ги имало!!! А ја мислев дека баба ми ме лаже цело време!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 21:18
pa bev na sluzben rucek so niv i me prasuvaa za najdobar forum vo svetot, posto sakale da se zaclenat i tie i praevme muabet za forumdziite tuka sto pisuvaat po forumot , a ti drug pat ne ja slusaj baba ti, kaj taa u 12 vek ziveela uste od vremeto na hitler 
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2006 во 02:23

Во свемирот има многу(нема збор за толку многу, можда БАТАЉОН) планети и комети и такви ствари. Мора да има други живи суштества, немора тоа да се зелени, можда не ни имаат форма на човек. Ја верувам дека има вонземјани кои се како нас, исти. Од тие батаљон планети мора да има некоја која ќе биде исто одалечена од сонце кое свети исто како нашето, па ќе се развие ист или скоро ист живот. А исто така верувам и дека има други вонземјани кои не се како нас.

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2006 во 02:25
Убаво би било да не сме сами, нели? Тоа е стравот на човекот! Да не е сам во вселената! Затоа и јас верувам дека има вонземјани!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2006 во 02:28
да убаво би било...
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2006 во 14:18
Гхост, ги имаш гледано оние ефекти на поновите филмови, се подига камерата над главниот јунак и се дига над него демек отишла во вселената и таму се Темно? Страшно!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 67>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,220 секунди.