IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли вонземјани?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли вонземјани?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6061626364 67>
Автор
Порака
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 16:10
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:




Originally posted by Нембус Нембус напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Нема...
Од каде знаеш Баба Ванѓо?

А каде се...збунетост
Не ги гледам...




Треба специјално за тебе да се појават?
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 16:12
Па како ќе знам дека ги има...?збунетост
Да ти верувам тебе...?збунетост
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 16:21
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Па како ќе знам дека ги има...?збунетост
Да ти верувам тебе...?збунетост




Ми треба facepalm емотикон ....


Математички е невозможно да ги нема, во кратки црти кажано (без да ти објаснувам во детали зошто не).
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 20:25
И јас ги немам видено но мислам дека немаме ексклузивно право само ние да постоиме во вселената.
Сигурно има повеке цивилизации ,некои се во фаза на еволуирање ,некои позаостанати од нас некои се многу понапредни од нас.
Ако се базираме само на сетилата за да оцениме дали нешто постои или не ке бидиме тотално конфузни , во моментот жена ми е излезена и не ја гледам но тоа не значи дека таа не постои поради шо е надвор од мојот видик.
Во тој случај доколку си цврс верник запаѓаш во длабока контрадикција,се негираш самиот себе и вербата во Бог
Како веруваш во бог а никогаш сетилно не си го перцепирал ??


Изменето од Alekxandar - 02.Септември.2012 во 20:27
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 16:01
Originally posted by Нембус Нембус напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Па како ќе знам дека ги има...?збунетост
Да ти верувам тебе...?збунетост




Ми треба facepalm емотикон ....


Математички е невозможно да ги нема, во кратки црти кажано (без да ти објаснувам во детали зошто не).
во математиката имаш и имагинарни броеви...

како и да е, математичката веројатност не е иста со реалната веројатност, која секогаш е 50/50, без разлика на ситуацијата
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 21:35
Originally posted by Нембус Нембус напиша:


Ми треба facepalm емотикон ....


Математички е невозможно да ги нема, во кратки црти кажано (без да ти објаснувам во детали зошто не).

Со математика можеш да докажеш се'...
зависи која ти е појдовната аксиома...
ме мрзи да пишувам пак за исто...
дискутирано е на форумов и за такви приказни...

сакам да кажам...
математиката не постои...
таа е измислица на човечкиот ум...
прашај го Меси...намигнување
па како тогаш со математика можеш да докажеш...
ја ли ги има, ја ли ги нема...

а кој тврди дека нешто постои без доказ...
то онда он навлегуе у догматизам...
и ондак он е у ствари верник..
верниик ама атеист...
пошто верниците не може да веруваат у постоење на вонземаљци...

глупости, зар не...намигнување

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 21:55
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


па како тогаш со математика можеш да докажеш...
ја ли ги има, ја ли ги нема...

а кој тврди дека нешто постои без доказ...
то онда он навлегуе у догматизам...
и ондак он е у ствари верник..
верниик ама атеист...
пошто верниците не може да веруваат у постоење на вонземаљци...

глупости, зар не...намигнување


Во право си...

... тука математика не докажува ништо, туку само може да покаже некаква веројатност.

Ако знаеме со сигурнoст дека на Земјава има живот, а во Универзумов постојат трилиони и трилиони (фактички појма немаме навистина колкав е тој број) звезди со планетарни системи, тогаш излага дека веројатноста оти има живот на други планети е само еден наспроти трилиони трилиони ???

Да, не е доказ дека има, но не е доказ и дека нема. 

Само покажува дека веројатноста оти има живот само на планетава тежи кон безгранична нула (кажано на математички јазик). голема насмевка

И се сложувам, дури и таа веројатност не е доказ дека има живот. 


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 23:09
Оваа тема ке не однеси во филозофија пошто стално ке има контрење.
И Индиските филозофи кои пишуваа во санскрипт веруваа дека постојат и други светови и цивилизации .
Уште долго ке нема некоја технологија да не оддалечи од сончевиот систем да видиме шо типки има настрана.....
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 23:22
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

санскрипт

 санскрипт  =  санскрит
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 17:49
Збориме за 400 трилиони ѕвезди, само од видлиовиот дел од универзумот. А тој дел може да минисцкулен процентуално со вистинската големина на универзумот.

Премногу глупаво е да се мисли дека само тука има форми на живот, и нигде н адруго место, а за скепската да се користи аргументот - па каде се? Ги нема.

Можеби се толку далеку што е невозможно да забележиме било каква активност (да не зборам што веќе ја има).
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2012 во 11:48
ima weголема насмевка,komsiite od treti spratсмеење
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2012 во 11:55
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

ima weголема насмевка,komsiite od treti spratсмеење

 
 ,,,,ima,,ima,,,газење од смеење,, ti si eklatanten primer za toa par exelans,,,газење од смеење,,,,,вонземјанин
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2012 во 11:58
...da ne te stavam u kombinacija...,,,da ne me pro4itass pogreshno...,,,смеењевонземјанинголема насмевкаѓаволвонземјанин

Изменето од ZeZnAtA - 02.Октомври.2012 во 12:00
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2012 во 12:32
,,, shooo ,,,zarem i marsovkite igraat loto ,,,a kolku kombinacii  praish,,,ѓавол
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6061626364 67>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.