IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Марихуана, да или не?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Марихуана, да или не?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 23:54
Jas sum protiv legalizacija na marihuanta, droga si e droga bez razlika dali e teska ili lesna, so tek na vreme i od nea se stanue zavisen
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 03:31
Originally posted by THEPRINCESS THEPRINCESS напиша:

Jas sum protiv legalizacija na marihuanta, droga si e droga bez razlika dali e teska ili lesna, so tek na vreme i od nea se stanue zavisen


Ova kako so baba mi da pravam muabet.....изненадување

Marihuanata vo Holandija e legalizirana od pred ne znam kolku godini, pa niv nisto ne im fali.намигнување
Кон врв
zambija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 11:51
Marihuanata ne prestavuva opasnost da se stane zavisen od nea. Pobrzo se stanuva zavisen od coca cola,odkolku od marihuana
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 11:53
Marihuanata e stetna i ne treba da bide legalizirana. E sega toa sto vo Holandija ja legalizirale e niven problem. I pusenjeto tutun e stetno pa e legalizirano sirum svetot.

Tocno e deka postojat korisni supstancii vo marijuanata no pusenjeto treva bi bilo slicno kako da si pravite dezinfekcija na grlo so 70% etil alkohol - em ce gi ubiete bakteriite em ce se otruete... Drugo e tie korisni elementi na marijuanata da se izdvojat laboratorijski i da se proziveduvaat kako zasebni lekarstva.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 11:59
Zambija ti ako si uzivatel vo marihuanata ne mora da gi napagjas onie koi ne se i ne sakaat da se намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 12:04
definitivno NE
Кон врв
zambija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 22:15
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Zambija ti ako si uzivatel vo marihuanata ne mora da gi napagjas onie koi ne se i ne sakaat da se намигнување

Jas sum uzivatel na se sto ima list,kako sto imas i ti,pa i tvoj uzivatel sum.(listot go nosese tvojata prebaba Eva,a ti go zameni so teksti)
Taka da gtvrdam deka se sto ima list e prirodno vrzano za covekot od negoviot pocetok i nastanok
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 23:12
Aj zdravje jas ko ke bidam pretsednik na Makedonija ke ja legalizirame голема%20насмевка

do togash vardete da ne ve fatat намигнување


Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 15:20
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Marihuanata e stetna i ne treba da bide legalizirana. E sega toa sto vo Holandija ja legalizirale e niven problem. I pusenjeto tutun e stetno pa e legalizirano sirum svetot.

Tocno e deka postojat korisni supstancii vo marijuanata no pusenjeto treva bi bilo slicno kako da si pravite dezinfekcija na grlo so 70% etil alkohol - em ce gi ubiete bakteriite em ce se otruete... Drugo e tie korisni elementi na marijuanata da se izdvojat laboratorijski i da se proziveduvaat kako zasebni lekarstva.


Ова е и мој став, и плус сум против легализација.
Не гледам никакви позитивни ефекти од устонирани луѓе.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 15:39
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Marihuanata e stetna i ne treba da bide legalizirana. E sega toa sto vo Holandija ja legalizirale e niven problem. I pusenjeto tutun e stetno pa e legalizirano sirum svetot.

Tocno e deka postojat korisni supstancii vo marijuanata no pusenjeto treva bi bilo slicno kako da si pravite dezinfekcija na grlo so 70% etil alkohol - em ce gi ubiete bakteriite em ce se otruete... Drugo e tie korisni elementi na marijuanata da se izdvojat laboratorijski i da se proziveduvaat kako zasebni lekarstva.


da potenciram uste ednas

NE POSTOI EDNA DRZAVA NA SVETOT KADE MARATA E LEGALIZIRANA!
ve molam ne mesajte termini vo ova za mene delikatna tema,
vo holandija e DEKRIMINALIZIRANA, kako sto bi bilo i moj predlog!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 15:43
Скоро секој ден гледам млади деца како се однесуваат ко удрени со мокар чорап по глава од марихуаната.
Се прашувам што ќе биде со нив доколку се легализира маричето?
Што ќе биде со нив тогаш кога ќе им биде скоро секојдневно на дофат на рака по ефтина цена кога пазарот ќе се преплави со маричето и нормално цената ќе падне ?
 
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 15:48
Originally posted by fiks fiks напиша:

Скоро секој ден гледам млади деца како се однесуваат ко удрени со мокар чорап по глава од марихуаната.
Се прашувам што ќе биде со нив доколку се легализира маричето?

Што ќе биде со нив тогаш кога ќе им биде скоро секојдневно на дофат на рака по ефтина цена кога пазарот ќе се преплави со маричето и нормално цената ќе падне ?

 


edna rabota,
alkohol, heroin, speed, tripovi,extasy se substancii koi se POEFTINI od trevata i plus uste polesno dostapni!

taka da neznam dali tie deca navistina se na mara

Изменето од LouWeed - 05.Мај.2009 во 15:49
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 15:53
Сосема ми е сеедно дали ќе се легализира или не! Јас знам дека и вака и така нема да бидам нејзин „уживател“голема%20насмевка
Кон врв
tamarax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamarax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 19:02
Originally posted by OUST OUST напиша:

Сосема ми е сеедно дали ќе се легализира или не! Јас знам дека и вака и така нема да бидам нејзин „уживател“голема%20насмевка
   i mene bas mi e sve isto .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.