IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - PARADISE MACEDONIA
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PARADISE MACEDONIA

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 02:41
Ден во Македонија, прв дел
Ден во Македонија, втор дел


Ако ова не е рај , тогаш јас навистина не го разбирам тој збор....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 05:40
Кога ќе се прочита нешто вакво, коса на глава се дига. До кога вакви однесувања, до кога нашите туристички агенции повеќе ке ги знаат тугите убави места од нашите?
За Јапонците Македонија е како Камбоџа
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 12:54
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Кога ќе се прочита нешто вакво, коса на глава се дига. До кога вакви однесувања, до кога нашите туристички агенции повеќе ке ги знаат тугите убави места од нашите?За Јапонците Македонија е како Камбоџа


Македонија е РАЈ , прашање е дали го заслужуваме...

Охрид се загадува до бесвест, пред некое време кога го чистеа нуркачите , од водата вадеа, МЕБЕЛ, КАРОСЕРИИ, ГУМИ, БЕЛА ТЕХНИКА, и што ли уште не...

Денес читам за золошката градина и односот на посетителите кон животните...
Свеста на посетителите на Золошката градина

Инаку впечатокот на Јапонецот не изненадува, а дивите таксисти е најголемо зло на градот Скопје и никако не можам да разберам зошто градот не ги реши...

Ај да не должам , единствен спас гледам во поактивна заложба на образовните институции за разбудување на свеста кај децата...Бидејки како што гледам од родителите и не може многу да се очекува...
Како и да е ФАКТ е дека сме поголеми животни и од животните во Золошката градина...
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 10:48
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Кога ќе се прочита нешто вакво, коса на глава се дига. До кога вакви однесувања, до кога нашите туристички агенции повеќе ке ги знаат тугите убави места од нашите?[


Pred nekoe vreme edna moja poznata (povozrasna zhena) mi vika: odam na planinarenje vo Grcija. Na Halkidiki. Si mislam - kade tamu kje "planinarat" i i vikam: pa koga si vekje tamu, odi do mojata Makedonija - ima prekrasni planini, visoki vrvovi, fantastichna priroda, ubav vozduh... a taa mi vika: "so zadovolstvo, no do sega ne sum sretnala nikade bilo kakva reklama ili ponuda za Makedonija. A sama ne odam." Gospod ni dal prekrasna priroda, no chuden, mnogu chuden narod shto nikako ne saka da porasne i da si go zeme zhivotot vo spostveni race...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 11:11
Lutinata kaj nas site e tokmu zaradi pasivnosta na onie koi za toa postojat, razni turisticki agencii, ministerstva za kultura i shti li ne.
Nema del od Makedonija koj ne sum go proshetala i kade ne sum bila. Od iskustvo mozam da kazam deka za site ubavini i za site loshi iskustva sami edna grupa prijateli otkrivavme i prenesuvavme iskustva. Nigde vo niedno nashe spisanie nema da najdesh predupreduvanje za zmiite, za pajacite, za krlezite, na koja teritorija shto te ceka, kako ni z ubavinite vo koj  del od godinata zreat jagodi, borovinki, se beri nashiot fantasticen v`rganj.
Porano koga po se lata se naogja stari lugje mozeshe od niv mnogu da se nauci. za zal nigde nemame specijalizirani vodici za ova, smo nekoi entuzujasti i ljubiteli na prirodata i bogastvata na nash*t e planini.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 12:23
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Lutinata kaj nas site e tokmu zaradi pasivnosta na onie koi za toa postojat, razni turisticki agencii, ministerstva za kultura i shti li ne.Nema del od Makedonija koj ne sum go proshetala i kade ne sum bila. Od iskustvo mozam da kazam deka za site ubavini i za site loshi iskustva sami edna grupa prijateli otkrivavme i prenesuvavme iskustva. Nigde vo niedno nashe spisanie nema da najdesh predupreduvanje za zmiite, za pajacite, za krlezite, na koja teritorija shto te ceka, kako ni z ubavinite vo koj  del od godinata zreat jagodi, borovinki, se beri nashiot fantasticen v`rganj.Porano koga po se lata se naogja stari lugje mozeshe od niv mnogu da se nauci. za zal nigde nemame specijalizirani vodici za ova, smo nekoi entuzujasti i ljubiteli na prirodata i bogastvata na nash*t e planini.Се работи на тоа...
Меѓутоа днамиката е бавна, поради неискуството во ваквите зафати...
Инаку кога сме кај туристичките работници , сликата е многу слична како во нашето стопанство, никој не сака да произведува , на сите некако помила им е трговијата купи еден продај два денари е многу полесно одколку да произведеш нешто...
Така е и со туристичките работници, место да се замара да ја промовира нашата држава многу полесно му е да продаде некој аранжман во Грција...

Изменето од kultuzin - 27.Мај.2009 во 12:24
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 16:59
...............................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:21
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 17:03
..................................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:22
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 18:15
'..Ja le go more...shto ubo nie e brejjj!! Gledajki go na slikava izgleda kako da e nekoja druga planeta! голема%20насмевка љубов Shto turisti ke padnat..pa..pa..."

 - da beee,..kaj li  ke gi smestime siteзбунетост,..valjda nema odednash site da ni dojdat,..malee,..ete ti belja,..i koga idat,.i koga ne idat.


Изменето од brza - 29.Мај.2009 во 18:17
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 23:00


PRED DVA DENA VO BITOLA BESE ANGELINA MARKUS ...

PROMOVIRASE NOVA KNIGA: ZA MAKEDONSKITE PARI !!!

TAKA DA PARADISE MACEDONIA ...
IMASE MONETAREN SISTEM ...
STO AKO GO PROUCEJA PRAVILNO ...
KRIZA NEMASE DA IMA ....

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 23:22
marko!!изненадување,...burazeru eden,..големо%20гушкање
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 13:38
.......................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:22
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 13:53
".................ним овде цените им биле смешни."


- a se prashuva li nekoj deka bash toa e prichinata shto tolku im se "dopadnala" zemjava?,..bash poradi "smeshnite" ceni,...a, koishto,..na domorodcite i ne im se bash za smea,..so nivnite 150--tina €,...i toa ,..srekjni se tie shto i ke gi zemat?


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 18:20
...................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:23
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.