IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Во здраво тело здрав дух
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во здраво тело здрав дух

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 12:36
Za ova si navistina vo pravo,sama se fakam ponekogas kolku mi e tesko da pocnam prosto me mrzi ama koga ke ja pominam krizata kako "droga" mi e sportot.Obozavam da sportuvam!Smile
Togas sum nekako ponakva...golema vistina ima vo toa duhot zdravee...
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 18:00
okolu ova NO PAIN NO GAIN,
se misli na boolkata - zarenjeto koe se pojavuva dodeka se vezba, ne na bolka od povreda;)

sepak treba da se ima granica i da ne se zrtvuva formata na vezbata na smetka na tezinata
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 12:42
Tocno ama ima i uste nesto dosta vazno neli doklku imame vospalenie na muskuli potrebno e prvo da pomine toa vospalenie pa da se prodolzi so vezbanje,a jas na vremeto dodeka vezbav profi bas ne se drzev do toa pravilo tuku ja obozavav bolkata vo muskulite zata sto samo taka cuvstvuvav deka sum ja postignala celta!
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 19:12
eve nekoe sovetce za toa kako da se ublazi zapalenieto na muskulite:

* legnete vo kada so topla voda i opustete se
* istegnuvajte gi muskulite, na toj nacin ke se namali mlecnata kiselina koja se nasobrala vo muskulite i ja predizvikala bolkata
* posle treningot istegnete se i napravete edno krugce so brzo odenje
* stavete mraz na zapalenite muskuli

dozvolete mu na teloto da se oporavi
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 12:04
Batt's edno prasanje da ne e mrazot malku stres za muskulite dokolku se pojako vospaleni znam preporacuvaat i nekoi analgetici...mislam deka mrazot e vo red ama dokolku vospalenosta e umerena!?
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 06:52
pa drzi i ova okolu jakoto vospalenie.

znaes razlicno deluvaat ovie raboti kaj lugeto. vo sekoj slucaj dobro e da se znaat nekolku nacini pa da se proba i da se vidi sto ke pomogne.

mene na primer mi deluva koga imam zapalenie ako napravam po edna serija togas brgu mi pominuva. ama go sakam cuvstvoto na lesno zapalenie na muskulite:)
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 07:08

Koga ima mnogu jak vospalitelen proces(znachi koga e tolkavo da ne mozete voopshte da se pomrdnet od bolki)samo analgetik i miruvanje..nishto drugo ne pomagaBig%20smilei da chekate vreme da pomine

Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 16:35
Originally posted by beleg beleg напиша:

Koga ima mnogu jak vospalitelen proces(znachi koga e tolkavo da ne mozete voopshte da se pomrdnet od bolki)samo analgetik i miruvanje..nishto drugo ne pomagaBig%20smilei da chekate vreme da pomine



Tocno niz ova sum pominala...zeznav ednas rabota pa imav jako vospalenie!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 11:00
Originally posted by batt's batt's напиша:

eve nekoe sovetce za toa kako da se ublazi zapalenieto na muskulite:

* legnete vo kada so topla voda i opustete se
* istegnuvajte gi muskulite, na toj nacin ke se namali mlecnata kiselina koja se nasobrala vo muskulite i ja predizvikala bolkata
* posle treningot istegnete se i napravete edno krugce so brzo odenje
* stavete mraz na zapalenite muskuli

dozvolete mu na teloto da se oporavi

Мој совет со долгогодишно вежбање...
Се е ок ова што кажа мило, јас не сум практикувала воопшто мраз.. Туш да и тоа многу топол, перед легнување или после вежбање половина час се растопува 1 лажичка мед во пола чаша вода се испива и воопшто нема да има запаление..
Питај  паталца EmbarrassedEmbarrassed тоа ми се случува секогаш кога форсирам и тоа многу форсирам..WinkWinkWink
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 21:46
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Mnogu cesto go slusame ova i mnogu cesto uste mali ne ucele kako da postapuvame za da bideme zdravi!
Kolku ima vistina vo ova i sto se pravite vie za da se cuvstvuvate zdravi?!



Да, вистината е дебела.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 23:09
Немам време да правам нешто за здравјето. Доволно ми е што духовно се чувствувам здрав и мислам дека постојано и телото и духот ќе ми бидат здрави.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 17:39
Девизата е генијална, ама треба многу самоконтола и самодисциплина. Им завидувам на сите што се придруваат да неа и ги поичитувам во исто време.
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 20:18
Оваа девиза ме води, затоа успевам!!!!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 20:25
Povtorno razmisluvam aktivno da pochnam so Yogata...
Koga toa go rabotam doma i sama bez instruktor...malku
zabushavam.....prekrasno se chuvstvuvav koga imav obvrska
dva pati nedelno da odam...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.