IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Корисни линкови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Корисни линкови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
ivotoyota Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotoyota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 11:20
Pentax Medium Format DSLR    

 

Pentax konecno ja lansiraa medium format kamerata. Da ne dolzam mnogu, klik tuka


Edit:
Линков не е за тука, за во нови камери е мислам дека треба да се премести

Изменето од ivotoyota - 12.Март.2010 во 15:33
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2010 во 10:44
http://www.engadget.com/2010/03/31/leica-m9-hands-on-or-the-tao-of-leica/
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 10:39
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 10:04

House so Canon 5DmkII
    

 

http://www.dpreview.com/news/1004/10041302canon5dIhouse.asp

 
 
 


Изменето од Александар_А - 14.Април.2010 во 12:19
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 19:15
http://www.zeiss.com/c125756900453232/Contents-Frame/042839dea0e28e5fc125756f003e6703

Zeiss spremil komplet lekji za kinematografi so promenliv mount :-). Ima za EF, ke ima i za F, taka da so eden komplet lekji da moze da se pokrie se.
Кон врв
zulu Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zulu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 20:06
PDF za Bokeh. Napishano od germanec na 45 strani.
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 21:15
Здраво!

Задоволство ми е да ве известам дека нашиот сајт www.chkrap.mk e повторно целосно функционален и во тек е ажурирањето со нови содржини.

Повелете!

П.С. Стариот домејн www.chkrap.com повеќе не работи.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 00:05
Nikon повторно во вселена
    
 


Изменето од Александар_А - 13.Август.2010 во 11:14
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
dimitarmisev Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimitarmisev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 13:52
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 02:24
без коментар...
iPhone4 DSLR

оригиналната сторија на слешдот

Изменето од hypertech - 16.Јули.2010 во 02:28
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
Gage_te Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gage_te Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 01:10
За оние што се инересираат за домасна изработка на опрема за фотографија и видео (светла, местење на светла за добра фотографија и др.)се надевам дека ќе ви привлече внимание =]

http://www.diyphotography.net/


Изменето од Gage_te - 17.Август.2010 во 01:32
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 10:38
red&yellow - kaput
 


Изменето од Александар_А - 13.Октомври.2010 во 12:51
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2010 во 15:05
Online magazini
      
 
Nekolku linkovi za onie sto se zainteresirani za filmska fotografija.

http://www.squaremag.org/

http://ivitopp.com/negatif/

http://stores.lulu.com/creativeimagemaker


http://www.magnachrom.com/

I eden hrvatski magazin koj ima svetski uspeh. Navististina dobar. Ne e samo za filmska fotografija.

http://www.blur-magazine.com/
Изменето од Александар_А - 07.Септември.2010 во 15:21
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 17:51
Dobiv CanonS2Si no ne znam kako se podesuva t.e. nemamupatstvo za upotreba . Koj mozi da pomogni .
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,406 секунди.