IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Корисни линкови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Корисни линкови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
driver_off Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај driver_off Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2009 во 01:45
DtownTV


Добра страна со видео емисии од Scott Kelby и Matt Kloskowski за Nikon корисниците со доста корисни финти за Nikon апаратите и опрема околу нив исто и за Capture NX2.

Ако некој знае некоја слична страна за Canon би му бил многу благодарен оти сум Canon корисник...Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2009 во 15:29

    Nov Yashica Digitalen RF
    http://www.exemode.com/yashica/img/pro/f521/ez_f521_a_high_rev.jpg
http://www.exemode.com/yashica/img/pro/f521/ez_f521_b_high_rev.jpg


Изменето од Александар_А - 11.Март.2010 во 15:30
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2009 во 11:56
blog za osvetluvanje
    
 
http://lightingtutorials.blogspot.com/


Изменето од Александар_А - 09.Март.2010 во 15:03
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 09:57
Кон врв
driver_off Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај driver_off Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 23:02
Scanner Camera
    
 
Го видов линко од овoj проект пред некој ден па гледам не е објавено тука па еве кој сака камера со 130Mp нека си направе сам :)

Scanner Camera DIY

Исто видејте го Flickr профило има доста слики ставено тамо од кој некој се фулл резолуција :)

Ако е некој по DIY видејте некој од проектите на оваа страна.

Изменето од Александар_А - 09.Март.2010 во 15:06
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 10:16
Sportska fotografija na godinata
    
 


Изменето од Александар_А - 09.Март.2010 во 15:04
Кон врв
dimigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 17:14
Тема: Bato and Divajn - Making of Enigma kalendar
    
 
Неодамна го гледав видеово и останав фасциниран од работата на Bato and Divajn.Фотосесијата и календарот што го направиле е на високо ниво со кој слободно можеме да се споредиме со многу познати странски агенции и нивните проекти.Секоја чест!
Доколку имате слики или видеа или линкови од нивната работа...споделете!
Bato and Divajn Enigma kalendar - making of


Изменето од Александар_А - 15.Април.2010 во 09:40
Кон врв
mviktor Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mviktor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 22:38

http://photography.nationalgeographic.com/photography/photo-of-the-day/lake-ohrid-dock/Изменето од mviktor - 15.Јануари.2010 во 22:39
Sony A900; Carl Zeiss 1,8/135; Tamron 2,8/90; Minolta 1,4/50; Sony 2,8/20
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2010 во 07:03
Besplatni pozadini
    
 
Na koj mu trebaat pozadini mozhe da gi simne od tuka (30 backgrounds) i od tuka (5 backgrounds).

Изменето од Александар_А - 09.Март.2010 во 15:05
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2010 во 21:17
Тема: к*рс за студиска фотографија
 
На 4 февруари 2010 (четврток), во Македонскиот центар за фотографија ќе започне да се спроведува к*рсот СТУДИСКА ФОТОГРАФИЈА (table top).
к*рсот опфаќа интензивна работа (20 работни часа распоредени во четири дена) а го спроведува проф. Ѓорѓе Одановиќ од Србија.

За повеќе информации посетете го линков:
к*рс за студиска фотографија
Изменето од Александар_А - 10.Март.2010 во 15:29
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 11:32
iso, megapixeli... poucno
 


Изменето од Александар_А - 09.Март.2010 во 15:07
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 13:31
'All-in-one' camera
    
 


Изменето од Александар_А - 09.Март.2010 во 15:08
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 13:51
PRAKAJTE FOTKI NA ANGRO :-P
 


Изменето од Александар_А - 10.Март.2010 во 15:25
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 10:47
Za DSLR snimatelite...
    
 
 


Изменето од Александар_А - 10.Март.2010 во 15:37
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.