IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Корисни линкови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Корисни линкови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Корисни линкови
    Испратена: 08.Август.2018 во 01:37

бреј очи истерав додека да ја најдам нишкава мислам треба некој од модераторите да го досреди подфорумов со дополнителни подфоруми, туку да Ве поздравам фото-членои баш идидивиди заради вас ко форум го писетував порано, арно ама заминавте и вие на фејкбук да си праите изгледа селфија, друго објаснување нема, а засебен е-форум на некое Фото Здружение чинам нема, освен блогои и дали и портал имаме незнам друго немет!

нејсе, јас сум забораил како изгледа фотоапарат, а и со телофон кога фотнува по нешто некогш многу не се замарам околу композиција, бидејќи поеќе свртев на едитирање на истите ко со поголемо искуство со Камера и Монтажа, та индиректно во тој контекст како техники се подсобра нешто абер во нишка на Билд која од скоро некако заврши во офтопик, веројатно нема место за едитирање архи недоносености во подфорумот та ни таков абер нема да им треба на тамошните членои, конечно поубаи фотки се оние нечепнатите нели кои туристички нема да мамат ами ќе сведочат, иако понекогаш мора да се едитира бидејќи не секогаш имате добра опрема но и при едитирањето фотки не секој има raw формат на располагање да се пеглаат недоносености со леснотија и со еден клик!

за да ја видите нишката Фото-видео портали и блогови на Билд каде има доста интересни абери, мора да сте член на форумот и да имате 20+1 пост за подфорумот офтопик да можете да го отворите и пристапи до нишакава http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3318
Кон врв
pecok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 02:07
http://www.blur-magazine.com/hr/

Бесплатен магазин нормално. PDF верзии на англиски или хрватски.
Кон врв
pecok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 00:08
http://www.kigosoft.com/kigo-image-converter/

За лесна конверзација, рисајз и додавање watermark на една или повеќе слики одеднаш. Бесплатно нормално.

Туку знае некој натпревар во фотографија кај шо даваат добар апарат како награда, нешо со многу ИСО з'ш овој шумов ме нервира.
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 17:56
Besplatna pretplata na kanadskiot foto magazin FOTO news.

Sega ne sum siguren dali ovaa vazhi iskluchivo za Kanada (takvo neshto ne pishuva vo objavata), no vo sekoj sluchaj vredi da se proba.

Кон врв
kavadar66 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 87
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kavadar66 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 20:43
Dali germanski ke ti pomogne upatstvo DE
ili po "anglicanski"

Изменето од kavadar66 - 27.Октомври.2010 во 20:47
Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2010 во 17:51
Dobiv CanonS2Si no ne znam kako se podesuva t.e. nemamupatstvo za upotreba . Koj mozi da pomogni .
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2010 во 15:05
Online magazini
      
 
Nekolku linkovi za onie sto se zainteresirani za filmska fotografija.

http://www.squaremag.org/

http://ivitopp.com/negatif/

http://stores.lulu.com/creativeimagemaker


http://www.magnachrom.com/

I eden hrvatski magazin koj ima svetski uspeh. Navististina dobar. Ne e samo za filmska fotografija.

http://www.blur-magazine.com/
Изменето од Александар_А - 07.Септември.2010 во 15:21
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 10:38
red&yellow - kaput
 


Изменето од Александар_А - 13.Октомври.2010 во 12:51
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Gage_te Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gage_te Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 01:10
За оние што се инересираат за домасна изработка на опрема за фотографија и видео (светла, местење на светла за добра фотографија и др.)се надевам дека ќе ви привлече внимание =]

http://www.diyphotography.net/


Изменето од Gage_te - 17.Август.2010 во 01:32
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 02:24
без коментар...
iPhone4 DSLR

оригиналната сторија на слешдот

Изменето од hypertech - 16.Јули.2010 во 02:28
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
dimitarmisev Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimitarmisev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 13:52
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 00:05
Nikon повторно во вселена
    
 


Изменето од Александар_А - 13.Август.2010 во 11:14
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 21:15
Здраво!

Задоволство ми е да ве известам дека нашиот сајт www.chkrap.mk e повторно целосно функционален и во тек е ажурирањето со нови содржини.

Повелете!

П.С. Стариот домејн www.chkrap.com повеќе не работи.
Кон врв
zulu Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zulu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 20:06
PDF za Bokeh. Napishano od germanec na 45 strani.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.