IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Латас, Миленко, Јанко - тројцата мускетари на Н.Г.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Латас, Миленко, Јанко - тројцата мускетари на Н.Г.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25680
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2012 во 18:39
Па па пааа ама распали Латас. Го доболе, а кого и не би ако ти р`чкаат во најмилите. И се извини за речникотсмеење

КОЛУМНА на Драган Павловиќ - Латас: е*ачи и пазачи


Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2012 во 23:31
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Па па пааа ама распали Латас. Го доболе, а кого и не би ако ти р`чкаат во најмилите. И се извини за речникотсмеење

КОЛУМНА на Драган Павловиќ - Латас: е*ачи и пазачи
Море не му е сеедно....мислеше дека сите му се плашат и дека никој нема храброст да потсети на неговото минато....ама оној Божиновски како што го дал господ без мозок му го збрца право во центар....
ама последниот пасус ме изнасмеа....го заврши во негов стил....смеење
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 06:50
Оној Божиновски го пратам веќе подолго време, човекот е еден обичен мешетар, има многу лаги и нелогичности во неговите пишувања.
А уште и сам кога призна дека неговиот сајт е спонзориран од Сорос фондацијата, јасно му е на секој добронамерен човек за што станува работа.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2012 во 02:56
Латас ВРХОВИСТИЧКА српска свиња,кој доби пусулче од Гордана дека не е кодош и соработник со тајните служби(а на времето ВРБУВАШЕ ДПМНЕ-ОВЦИ, на Сител ТВ), сега заедно со бугарските врховисти од ДПМНЕ и таа врхушка од петни жили се брани за неговите ГНАСОТИЛАЦИ,а само ние Македонците ќе ги трпиме овие гнасни ТУЃИ КОПУЦИ.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2014 во 17:10
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1026
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2014 во 12:39
Овој наплив на емоции Миленко го доби по долготрајното слушање на
Rage Against The Machine со песната Bullet in your head
бидејки се спрема за X Factor.

This time the bullet cold rocked ya
A yellow ribbon instead of a swastika
Nothin' proper about ya propaganda
Fools follow the rules when the set commands ya

They said, it was blue when the blood was red
That is how you got a bullet, blasted through your head
Blasted through your head, blasted through your head
I give a shout out to the living dead........


Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42810
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2015 во 21:58
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1283
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2015 во 01:00
Интересно колку оваа власт се фатила да го обработи народот преку Јанко јади бурек и Миленко, двајцата великани во новинарството. Се чуствува паника па си прават луѓето ретро носејќи гости од Битола, односно ТАТ жртви..... Елвис е жив!!

Јас би рекол, Бранко го оживеаa Јанко и Миленко... :) :) :)

Целава состојба е јасна, власта повторно напаѓа преку медиумите а штом тоа го прави нешто не е во ред.
- Оправдување?
- Глумење лудило дека само они биле правите луѓе за Македонија?
- СТРАВ од губење власт?

Зошто Македонија не мрдна посчедниве 20 години? Јасно е.......... имаме морони од политичари и народ заслепен/заљубен во политиката! Големи патриоти сме, одвај чекаме да се фатиме за некоја фотеља за да си присвојуваме што сакаме а на народецов ако ми се крене (секако буџетот), ќе му дадеме да преживува а се ке се прикрие со најголемите новинари професионалци, горенаведените. Сепак мислам дека Гебелс се првртува во гробот, како тој не успеа да ги контролира медиите во тоа време кај него..... ццццц
Има уште поумни од Гебелс како да се контролира медиумот па дури и како да се лаже народот. И така си е простичок, плиток па овие малку попаметните тоа ке го искористат а тие што им е јасно, пази ендек!
Прекрасна работа е да живееш во едно масовно патриотско општество каде што некого К.Р го заболе што значи тоа тежок социјал национализам, па ке си зимаат циганчиња за уши па правец гласање.... за мене секако!!! Садам Хусеин да беше жив ќе речеше - АФЕРИМ Македончиња вие знаете како да работите ама јас уште сум со 100% гласови за мене!!

Го гледав на кратко оној што јаде бурек и ОП, поставил црвен телефон..... толку од него, го тргнав инаку синот ќе требаше леѓен да ми донесе, замалку црва истурив како да видов тешка фекалија.... бљак! Среќа во модерново време има далечинско па на време се среди работата.

Homo homini lupus est...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2015 во 23:31
Originally posted by MKD Fighter MKD Fighter напиша:

LATAS, MILENKO, JANKO 
 Тема: Латас, Миленко, Јанко - тројцата мускетари на Н.Г.

    Испратена: 02.Април.2009 во 01:10

1. Latas, covek sto mora da se priznae so dobar intelektualen potencijal, ama covek sto pocna kako veren sluga na Zingo, pa na Branko, pa na Ljubco i Ljube, pa sega poslednive nekolku godini na Gruevski. Ustvari deckovo e so agenda u Makedonija, a toa e Mr. Cash. Inaku, spored mene se raboti za eden CETNIK vo dusa(koj mora sega da glumi makedonofil) i pretpostavuvam sorabotnik na stranska sluzba.

2. Milenko, isto kako Latas, dobro educiran so dobar umstven potencijal, ama za nego edinstveno sto mozam da kazam e deka ne go iskoristi svoeto znaenje pravilno i se nasoci kon siten prevarantski kriminal(VIZI, posreduvanje za rabota vo stranstvo, tomboli, poker avtomati i sl.). Vladata na Sdsm go fati i go uapsi, pa sega tipov se grebe kaj Gruevski i mu glumi podanik, vo sustina i toj e Mr. Cash.

3. Janko, isfrustriran kreten.


изненадување
..bravo za" deckovo" pred celi 6 godini gi ocenil sto sliki bile.


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42810
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2016 во 00:30
Значи срамота...Моеше да каже некоја сигурна за у кладилница.
Иако јас не играм,кога доктор ќе ти каже добитна утакмица треба
чоек да послуша.
Тукуууу среќа после тоа почна Убавата селанка,па пријатниот
впечаток за Сител ми остана.
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1283
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2017 во 01:04
Почна судењето за Драган Павловиќ – Латас за затајување данок

http://24vesti.com.mk/pochna-sudenjeto-za-dragan-pavlovikj-%E2%80%93-latas-za-zatajuvanje-danok
----------------------------------------------------

Интересно ќе биде.....
Homo homini lupus est...
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2017 во 15:55
 ama, gledam tuka i forumskion machor go snemalo, изненадување i toj, tuka,  postojano sereshe neshto od.......taa strana. намигнување
Бог да чува!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.