IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Духови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Духови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 42>
Автор
Порака
bazo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bazo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 18:05

Originally posted by Ana^^ Ana^^ напиша:

Pa iskreno ni jas ne znam dali veruvam ili ne.Isto kolku sto ima dokazi da me ubedat deka postojat duhovi ito tolku ima da me ubedat deka nema.
Koga ke razmislam podobro dodeka ne vidam ne veruvam

 

"Koga ke razmislam podobro dodeka ne vidam ne veruvam"

Mnoogu loso...Prasanjeto sto treba da si go postavis treba da glasi "Dali veruvam vo se sto ke vidam" ?!!!

------------------------------------------------------------ -------------------------------

Jas imam samo edno da kazam, malku taka so tesko srce no sto e tuka e...

Potajno i jas se nadevam deka postojat duhovi i deka sega tatko mi me gleda ili deka sakam i jas nego da go vidam...no duhovnoto i materjalnoto, se isto kako babi i zabi. Pa duri i koga bi postoele naseto oko ne e vo takva sostojba da registrira nesto sto ne e materjalno

Life isnt about waiting for the storm to pass... I'ts about dancing in the rain.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 15:21
сеуште живееме во четирите димензии другарче, височина, ширина, долчина и време... ремето сеуште не е научно испитано и освоено... кога ќе ја постигнеме петтата димензија, е тогаш ќе може многу поинаку да се гледа  јас би кажал надеж...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Cho^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cho^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 11:58

Ednas bev sama doma,zakluceno bese od site strani.I okolu 12 saat,pocnaa da tropaat vratite na mojot kat.Koga selgov da vidam dali vrata e pbie,se bese Ok.

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2006 во 17:51
Originally posted by Cho^ Cho^ напиша:

Ednas bev sama doma,zakluceno bese od site strani.I okolu 12 saat,pocnaa da tropaat vratite na mojot kat.Koga selgov da vidam dali vrata e pbie,se bese Ok.


И мене ми се има случено нешто слично.

А баба ми ми има кажувано дека имале дух во нивната куќа, кој живеел во вратата од една соба. Тие се преселиле од старата куќа во нова, арно, ама, со се*е зеле и една врата од старата куќа. Таа стално трескала без врска, без да има промаја или нешто слично. Еднаш кога поминувала крај собата (вратата била подотворена) случајно забележала на подот зад неа човечка сенка. Влегла внатре да види кој е (демек дедо ми), ама никој немало. Тогаш ја извадиле вратата и ја изгореле.
Како што ми кажувале и други луѓе, духовите живеат во дрво (обработено или необработено, не е важно).
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2006 во 20:31
една вечер не можев да спијам до крај 3 сатот некаде и си лежев...одеднаш на таванот се слушнаја крцкања( кај баба ми во куќата бев, а куќата е стара околу 60 години) ...си помислив дека мене ми се прислушвит нешо...ама звуците пак се повторија...после јасно се слушнаа чекори...и јас како шо сум си коркач по природа под јорган и со затнати уши...вистина не знам шо беше то...али знам дека се посрав од страф
Точачиња.
Кон врв
mari20 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari20 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 17:58

Originally posted by joki joki напиша:

една вечер не можев да спијам до крај 3 сатот некаде и си лежев...одеднаш на таванот се слушнаја крцкања( кај баба ми во куќата бев, а куќата е стара околу 60 години) ...си помислив дека мене ми се прислушвит нешо...ама звуците пак се повторија...после јасно се слушнаа чекори...и јас како шо сум си коркач по природа под јорган и со затнати уши...вистина не знам шо беше то...али знам дека се посрав од страф

Немој да се секираш..Сигурно не биле духови. Што знаеш што можело да биде..?..Можело да крцка од строст или пак од ветер  или така нешто..не верувам ич во духови..Духови не постојат...Тоа се бе*ешки приказни..ништо друго..



Изменето од mari20
mari..sekogas za tebe:)
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 20:07
Духови постојат...има луѓе што виделе дух, или пак, ако не виделе, го осетиле на своја кожа...Не сите приказни се бе*ешки...некои се и вистинити...
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 07:40
Originally posted by Julija Julija напиша:

Духови постојат...има луѓе што виделе дух, или пак, ако не виделе, го осетиле на своја кожа...Не сите приказни се бе*ешки...некои се и вистинити...


ne me plasi molim te
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 17:09
Твое право е да не веруваш
Кон врв
mari20 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari20 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 20:30
Добро,има некој не веруваат..Но, јас викам..Знам дека постојат духови...Во Охрид во куќата моја кога дедо ми умре тамо  тањирите почнаа да се мрдаат сами и не знам уште што..Но,такви духови да ги видиш бели и  да те дават по врат и плашат..... не постојат
mari..sekogas za tebe:)
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 21:08
Originally posted by mari20 mari20 напиша:

Добро,има некој не веруваат..Но, јас викам..Знам дека постојат духови...Во Охрид во куќата моја кога дедо ми умре тамо  тањирите почнаа да се мрдаат сами и не знам уште што..Но,такви духови да ги видиш бели и  да те дават по врат и плашат..... не постојат


Не знам дали се бели или друга боја, но ги има такви што се лоши и повредуваат...
Општо познато е дека во Охрид има духови...Лично познавам луѓе што се оттаму и коишто имале блиска средба со дух -не го виделе, но го осетиле на своја кожа...
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2006 во 16:24

Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by mari20 mari20 напиша:

Добро,има некој не веруваат..Но, јас викам..Знам дека постојат духови...Во Охрид во куќата моја кога дедо ми умре тамо  тањирите почнаа да се мрдаат сами и не знам уште што..Но,такви духови да ги видиш бели и  да те дават по врат и плашат..... не постојат


Не знам дали се бели или друга боја, но ги има такви што се лоши и повредуваат...
Општо познато е дека во Охрид има духови...Лично познавам луѓе што се оттаму и коишто имале блиска средба со дух -не го виделе, но го осетиле на своја кожа...

амна бе луѓе ...сега сакате да ми е страф вчаршија да излезам???постоет дефинитивно...100% верувам, ама не сакам да почуствувам на своја кожа...

имат многу ПРИКАЗНИ ако может така да се кажет ...еве ви една шо ми ја кажа алекта...

си биле дечко и девојка и оделе 2-3 едели...и еден ден студело, па дечково и ја дал јакната на девојката и ја попратил до дома...

утредента ошол дома и и излегол таткои...и дечково му велит:-Дали е тука момево( не знам како се викало)?

и татково :_ ај не се зафркавај со нас...не е интересно...ќеркани е умрена веќе две години...

и машково го убедвит дека заедно излегвеле до претходниот ден и дека кај неа му е јакната...татко му го однесол на гробот и таму била јакната...на плочата...

Точачиња.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2006 во 20:37
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by mari20 mari20 напиша:

Добро,има некој не веруваат..Но, јас викам..Знам дека постојат духови...Во Охрид во куќата моја кога дедо ми умре тамо  тањирите почнаа да се мрдаат сами и не знам уште што..Но,такви духови да ги видиш бели и  да те дават по врат и плашат..... не постојат


Не знам дали се бели или друга боја, но ги има такви што се лоши и повредуваат...
Општо познато е дека во Охрид има духови...Лично познавам луѓе што се оттаму и коишто имале блиска средба со дух -не го виделе, но го осетиле на своја кожа...

амна бе луѓе ...сега сакате да ми е страф вчаршија да излезам???постоет дефинитивно...100% верувам, ама не сакам да почуствувам на своја кожа...

имат многу ПРИКАЗНИ ако может така да се кажет ...еве ви една шо ми ја кажа алекта...

си биле дечко и девојка и оделе 2-3 едели...и еден ден студело, па дечково и ја дал јакната на девојката и ја попратил до дома...

утредента ошол дома и и излегол таткои...и дечково му велит:-Дали е тука момево( не знам како се викало)?

и татково :_ ај не се зафркавај со нас...не е интересно...ќеркани е умрена веќе две години...

и машково го убедвит дека заедно излегвеле до претходниот ден и дека кај неа му е јакната...татко му го однесол на гробот и таму била јакната...на плочата...



Prastara prikazna vo milion varijanti!!! Istata ja ima i so taksist, i so kamiondzija, i so sto uste neznam!!! Deka postojat postojat toa e fakt!!! Koj ne veruva neka odi na www.ghoststudy.com i se ke mu se razjasni!!! Ima milion desavki i raskazuvanja arno ama 90 % se lazgi!!!

A tie sto ne veruvaat eve vi dokaz imame eden forum!!! Joki ne se sekiraj pak toj  duhot nas te zadeval!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 11:40

duhovi....dokolku mislis deka kje gi ima kje gi ima, ako ne nema da gi ima.....sepak ne mozma da tvrdam ni deka gi ima ni deka gi nema.....sepak ima nekoi raboti so stvarno se slucile....e ova moram da go raskazam

nekoj taksist pominvel od nekoe mesto i tuka stoele zxena, maz i dete i go zamolile da gi odnesit doma - a billo vecer kasno....iii ovoj gi odnel, pa go viknale na kafe....iii ok osol ovoj, ppiele kafe si muabetele, iii sega si zaminal....iii da ja otvorit kolata....klucojte gi zaborajl kaj ovie....se vratil iii zakluceno....ne beeeee nikoj ne otvvarat.....viknal i policija, iii ovie mu rekle demek: abe so ti e tebe, ovie se umreni pred 4 godini (ili ne znam kolku godini) iii ovoj objasnil so e kako, pa ja otvorile vratta, i stvarno na masata 0 fildzani , kafeto na taksistot ispieno, na ovie NE, bocata zapalena, klucojte negovi na masata......a ko go prasale kaj gi nasol, i ko go kazal mestoto mu rekle deka ovie tamu zaginale vo soobrakjakja....     i btw ova mi e od sigurni izvori, iiii e dokazano deka ne e izmislena prikazna.....

lugjeto (duhovite) sakale samo da si se vratat doma?

seuste si stojam na stavot Postojat duhovi i Ne postojat :)))

aj Carnation malku doj na temava!!!!!

mozda nesto so videle povekje lugje....sekoj ocekuva da go vidi, i stvarno mozda too e igra na mozokot, ama sepak ima raboti kako ova gore so go raskazav......toa valjda ne e igra na mozkot????

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.