IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Изборни резултати, коментари...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изборни резултати, коментари...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 24>
Автор
Порака
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 22:44
nigde ne bea demokratski....kakvi pritisoci imase ...nevideno...ama za toa drug pat...sega slavete!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 22:45
ВМРО-ДПМНЕ во вториот круг објави победа во Центар, Кисела Вода, Илинден и Петровец во Скопје, потоа во Велес, Гевгелија, Ресен, Берово, Крушево, Кривогаштани, Росоман, Чашка, Карбинци, Лозово, Зрневци, Делчево и Македонска Каменица.


Велес , Ресен , Центар и Кушево се битни моменти...СДС водеше во овие општини...
За Охрид уште не се знае...
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 22:46
ohrid pobedi sdsm...sega rekoa na A1
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 22:51
Originally posted by nelson nelson напиша:

nigde ne bea demokratski....kakvi pritisoci imase ...nevideno...ama za toa drug pat...sega slavete!



Normalno kako ke pobedese Petreski inace лутина
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 22:55
obratno e sunny....barem ti toa treba da go znaes!i moram da priznam deka me razocara...ne ocekuvav toa od tebe...sto e vistina e vistina...barem jas sekogas ja kazuvam
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 23:09
Originally posted by nelson nelson напиша:

obratno e sunny....barem ti toa treba da go znaes!i moram da priznam deka me razocara...ne ocekuvav toa od tebe...sto e vistina e vistina...barem jas sekogas ja kazuvam


znam deka znaes za pritisocite od SDSM... ama od utre za ova намигнување vecerva slavam za pretsedatelot, pa ke se napijam edna i za Ace... Vo sekoj slucaj cestitki za Ohrid среќа
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 23:16
ah DUI DUI ... da ne bevte vie ke imavme repeat na pretsedatellskite izbori ... bas gllupi ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 23:22
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

ah DUI DUI ... da ne bevte vie ke imavme repeat na pretsedatellskite izbori ... bas gllupi ...


Пацифист...

Имам чувство дека сите ќе бидеме позитивно изненадени од новиот претседател...
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 23:25
I ne znam sto e tolku cudno... zasto ne izleze opozicijata so podoveten kandidat... izborot bese pomegu tie kandidati...  a Frcko nikako ne bese podobriot kandidat среќа
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 23:31
Во Тетово слави ДПА, А во Арачиново нова демократија...
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 23:38
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:


vo Struga pobedi Ramiz Merko ... toa e najvazno ...

Meрко победи во Струшките села не во Струга... А како победи народот си знае...

vazno deka pobedi ... izborite bea fer i demokratski ...


Воопшто не беа фер и демократски...
Во Струга со денови вртеле коли со Косовски регистрации, има семејно гласање и огромен притисок врз гласачкото тело...
toj shto gubi i treba da se luti.
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 00:14

....сега кога г-дин Г... ја доби довербата од македонските граѓани, нека му е честита следната предвремено изборна година, а колку ќе ги чини истите,....... веројатно ќе увидат кога кампањски истрошениот буџет ќе доживи фијаско во македонскиот веќински парламент,..... и неговите пулени веројтно би требало да го осетат едноумието, .....дали постои тлкава забеганост за контрола на македонската пропаст.?.... толку ли кошта македонската демократија!;?... па нели затоа пропадна СФРЈ,..... дали и понатаму остана мислењето дека албанскиот блок може да го контролира својот електорат!,..... г-дин „голем Г....“ нека Ти е честита минорната статисвакциска победа,... ако иднината на Македонија не Ти е предизвик остај ги македонските граѓани да не го полнат ТВОЈОТ НАЦИОНАЛИСТИЧКИ ЏЕБ, .... понуди им на „сите“ македонски граѓани да го изразат своето граѓанско (секако не партиско-политичко) мислење!?... нека Ти е честита г-дин Премиер, националистичко-патриотската победа,. но некаостане синтагмата дека во Македониоја не победија национално прогреснивните сили него дезинтеграторските,.....и сега господ бог нека Ти ја овозможи економската доверба на граќаните кои свесно ги излажа!?:...

Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 00:32
 
 
 
  И сега кога собра сили Фрчко да ја честита победата на ВМРО и
  на владиниот кандидат за претседател,  тој кој што бега од Господ како од ѓавол, неговата  последната негова реченица беше...
..........Господ да ја чува Македонија.................!!!      изненадување
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 00:43
Како што реков уште еднаш , имам чувство дека многумина од нас позитивно ќе се изненадат од новиот претседател...
Мене лично ми е доволно да биде еднаков за сите граѓани...а тоа мислам дека и ќе се деси...
А особено мислам дека Албанците кои во огроен дел ги бојкотираа овие избори ќе бидат позитивно изненадени..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.