IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - КАДЕ СТЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАДЕ СТЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 20>
Автор
Порака
Везо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Везо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 19:48
В Канада има над 2 000 000 Добруджанци, мизийци, шопи, тракийци, родопчани, македонци и странджанци........
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2006 во 05:00
TEMATA E JASNA.....KADE STE U SVETOT!!!
pridrzete se na temata...
Кон врв
patriot1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2006
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај patriot1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2006 во 12:34
Tuka sme vo Padova,dojdi da napravime smeski
Кон врв
zokee Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Мај.2006
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zokee Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2006 во 16:15
anyone from australia here
Кон врв
Kristina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2006 во 18:40
toronto
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 10:41
Originally posted by Ïåðèíîñè Ïåðèíîñè напиша:

Originally posted by that's me that's me напиша:

ja sum u burundi i ne mi e lesno,ama koga cetam kako e, u makedonija mi olesnuva pomalko
 
Íå áå áàòå âî Ìàêåäîíè¼à å ðà¼, ïðåêðàñíî å. Ïðîñå÷íà ïëàòà 1500 eur. Âèñîê ñòàíäàðä. Òàêà çáîðèìå ñàìî çà äà òå òåøèìå æèìè òå*å.LOL
ah kolku si prokleto realenLOLLOLLOL
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2006 во 14:38
TEMATA E JASNA...pridrzete se!!!!
Кон врв
eli1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eli1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 23:08
Vo Velika Britanija....so srceto doma , vo moeto rodno mesto (strumica)
Кон врв
nikoko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2006
Локација: Norway
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikoko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2006 во 10:13
Bi ve zamolil ako ima nekoj koj e vo norveska da mi pise
Star
Кон врв
nikoko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2006
Локација: Norway
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikoko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2006 во 11:08
Ima mnogu luge koi ziveat nadvor od Mk. vo drugi drzavi neka ne ve lazat kako sve e odlicno na zapad jas znam ne e sjajno i vo Mk. ama veruvajte ne cvetaat ruzi na zapad od drzavi vo koi imam ziveeno napoveke sto mi se dopajga e grecce, ostanatoto e samo propaganda demek imas sve nemas nisto nekoja si zapadna sigurnost vo zivotot a od druga strana te molzat kako krava. Edinstveno sto e dobro za nas koi sme tamu e toa sto zapadnjaci nemaat nekoe skoluvanje naivnos do nemaj kade pa ako go znes dobro zakonot ke pravis sto sakas .Nemojte da mislite deka sum nostalgicen pa zatoa go pisuvam ova dolgo vreme sum nadvor od Mk. taka da sum otrpnal taka kazano preziveal , a vo nasata makedonija idam sekoja godina kako na odmor i posle dve nedeli tolku sum nervozen poradi  nasiot mentalitet ,gosti sekoj den ,kukanje nemame pari za ziveacka a sekoj ima nekojsi skup mob. frcat skari i pijacki sekodnevno, zgradi se pravat na sekoj cekor , pa si mislam ako nemaat pari za ziveacka na kogo gi prodavaat tie stanovi sto se gradat vo Sk. A na zapad ajde prasaj nekoj na forumov od evropejcive koj ima stan ili kuka a nema zaem vo banka .E da znete sto imam videno iz evrop ke vi stukne pamet  na pr. Germany  zemal zaem od banka mesto da kupi stan ili kuka kupil kola 50000 euro a nema kaj da zivee iznajmuva stan pod kirija pomal od kolata (taka  kazano) rmba ko konj  so pola od platata plaka zaemot jade leb i sol a stava pari na strana za da pokaze koga ke dojde vo Mk. slednata godina deka ima pari iskompeksiranost do nemaj kade. Ova objasnuvanje bi sakal site da go procitaat i da mi kazat ako imaat nekoe poinakvo mislenje i voedno se izvinuvam ako navrediv nekoja iskompleksirana licnost na forumov.                                               niko 
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 02:52
kaj si u Norveska ja nosam cesto cigari i alkohol inace sum vo Sverige
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 14:18
LAKI.....za licni muabeti imas licni PORAKI!!!
Кон врв
nikoko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2006
Локација: Norway
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikoko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 18:30
Jas sum vo Haugesund blizu Bergen  a ti posto i jas odam cesto natamu
Кон врв
nikoko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2006
Локација: Norway
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikoko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2006 во 07:56
Jas se izvinuvam za porakava nov sum uste vo forumov znam deka ne e mesto za licni poraki na forumov ama taka izleze
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.