IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - КАДЕ СТЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАДЕ СТЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 20>
Автор
Порака
xooox Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xooox Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 18:26
VERBA VOLANT, SCRIPTA MANENT
Кон врв
Ergele Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ergele Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2008 во 07:55
Kabul, Afghanistan.....

i nemam kirilica ovde..

Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 19:51
Моментално(последниве неколку месеци) во МК инаку во NY
Кон врв
mikan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 15:45
Здраво на сите ве молам ако има некој македонец од Шведска да се јави. барам една загубена и непреболена љубов.Се обидувам да ја заборавам ама неможам.Ако Ја познава некој Бисера Трипчева(моминско)по потекло од Росоман нека ми јави
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 04:11
iraaaaaaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkk
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 20:52
Originally posted by angelce angelce напиша:

ee,natalija


 


Tuginata pusta da ostane od libeto taa me razdeli.


 


Od Makedonija mi fali izleguvanjeto na kafe preku den.


Pozdrav za site vo makedonija



lele....
a ajvar da praish?
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 20:55
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

moe mislenje, makedoncinja se, si ja sakaat mkd, no nikako ne sakaat da ziveat tuka  a so tek na vreme tocno, zaboravaat veke i se naviknuvaat na toj zivot tamu, zasto? lesno prasanje, kaj i da si eden den ke steknes nekogo i nekoj tamu, i zivotot pocnuva, sam sto razlikata od tuka do tamu e vo toa sto tamu skoro sekoja vrata ti e otvorena... Enjoy where ever you are


jas ako se vratam u MK garat ke imam problemi so lugeto...najverojatno sum se naviknala tuka
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 21:08
Originally posted by preselnica preselnica напиша:

<FONT face="Arial, Helvetica, sans-serif" size=4>Zdravo, jas sum Makedonka vo Spanija, na jugot, dali ima nekoj drug makedonec vo blizina zaradi kontaktiranje.Ima bugari ovde, no ne sum sretnala makedonci, a bi sakala da sretnam.Pozdrav


e bash sea me potseti: idam u Mc`Donalds i plakam za eden cizburger i slucajno zdogleduvam deka na vraboteniot mu pishuva: .....vski i go prashuvam ti od Mk da ne si? Vika: Da! i taka ravrzavme muabet...posle nekoe vreme doagam u istiot Mc`Donalds i sakav da si kupam nekolku raboti ama mi falea 2 centi i obicno kako u MK taka i tuka u supermarketi ne se nishto, na nekoj mu falat, nekoj ostava itn. I go prashuvam dali moze da zemam 2 centi ke donesam. Mi rece: Ne sme u MK! dobro si rekov, aj nema veze... idam posle u drug Mc`Donalds u grad i pak gleam eden mu pishuva ....ov na majcata i go prashav od kaj e, vika od Bugarija. I muabet razvrzavme i mi vika na kraj a shto sakash da jadesh, jas mu davam 1 Euro i mu vikam cizburger, i koa gleam mi nosi 4 i mi vika: nemozam sekad ama koa mozam, mozam hehehhe
i toa mi padna krivo, zashto Bugarite mozat da ne gledaat ko svoi a makedoncite nemozat?
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 23:42
e , zs? nostalgija cini cuda kaj poveketo...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 23:43
KAJ MENE ZA ZAL NE
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 23:45
cuda moazat da bidat pozitivni i negativni...kako koj gleda...covek uci dodeka e ziv...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 15:44
Originally posted by SiReNaTa SiReNaTa напиша:

Originally posted by preselnica preselnica напиша:

<FONT face="Arial, Helvetica, sans-serif" size=4>Zdravo, jas sum Makedonka vo Spanija, na jugot, dali ima nekoj drug makedonec vo blizina zaradi kontaktiranje.Ima bugari ovde, no ne sum sretnala makedonci, a bi sakala da sretnam.Pozdrav


e bash sea me potseti: idam u Mc`Donalds i plakam za eden cizburger i slucajno zdogleduvam deka na vraboteniot mu pishuva: .....vski i go prashuvam ti od Mk da ne si? Vika: Da! i taka ravrzavme muabet...posle nekoe vreme doagam u istiot Mc`Donalds i sakav da si kupam nekolku raboti ama mi falea 2 centi i obicno kako u MK taka i tuka u supermarketi ne se nishto, na nekoj mu falat, nekoj ostava itn. I go prashuvam dali moze da zemam 2 centi ke donesam. Mi rece: Ne sme u MK! dobro si rekov, aj nema veze... idam posle u drug Mc`Donalds u grad i pak gleam eden mu pishuva ....ov na majcata i go prashav od kaj e, vika od Bugarija. I muabet razvrzavme i mi vika na kraj a shto sakash da jadesh, jas mu davam 1 Euro i mu vikam cizburger, i koa gleam mi nosi 4 i mi vika: nemozam sekad ama koa mozam, mozam hehehhe
i toa mi padna krivo, zashto Bugarite mozat da ne gledaat ko svoi a makedoncite nemozat?
 
EEEEEEEEE, ne samo sto ne gledaat kako svoi tuku ne mislat svoi... A inaku po facata selska se poznavaat od daleku.... Po trenerki, bricheni nedobricheni, so mobilni najnovi chekaat voz sekoe sabalje za na rabota...
 
Ti mnogu ubavo iskustvo si imala so ova BG-rive, ama jas so edna odev na uchuilishte za Spanski jazik pa morav da ja trpam da ja slusam deka Kiril i Metodij bile Bugari i deka tie izmislile azbuka i sl....
 
A sto se odnesuva do Makedoncive nemam ubavo iskustvo so niv tuka, arno ama na Bugarive nema sto da im zaviduvam... seljaci vo Bugarija, seljaci tuka vo Spanija...   
Прилепчанка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 17:04
Originally posted by SiReNaTa SiReNaTa напиша:

Originally posted by preselnica preselnica напиша:

<FONT face="Arial, Helvetica, sans-serif" size=4>Zdravo, jas sum Makedonka vo Spanija, na jugot, dali ima nekoj drug makedonec vo blizina zaradi kontaktiranje.Ima bugari ovde, no ne sum sretnala makedonci, a bi sakala da sretnam.Pozdrav


e bash sea me potseti: idam u Mc`Donalds i plakam za eden cizburger i slucajno zdogleduvam deka na vraboteniot mu pishuva: .....vski i go prashuvam ti od Mk da ne si? Vika: Da! i taka ravrzavme muabet...posle nekoe vreme doagam u istiot Mc`Donalds i sakav da si kupam nekolku raboti ama mi falea 2 centi i obicno kako u MK taka i tuka u supermarketi ne se nishto, na nekoj mu falat, nekoj ostava itn. I go prashuvam dali moze da zemam 2 centi ke donesam. Mi rece: Ne sme u MK! dobro si rekov, aj nema veze... idam posle u drug Mc`Donalds u grad i pak gleam eden mu pishuva ....ov na majcata i go prashav od kaj e, vika od Bugarija. I muabet razvrzavme i mi vika na kraj a shto sakash da jadesh, jas mu davam 1 Euro i mu vikam cizburger, i koa gleam mi nosi 4 i mi vika: nemozam sekad ama koa mozam, mozam hehehhe
i toa mi padna krivo, zashto Bugarite mozat da ne gledaat ko svoi a makedoncite nemozat?



Си слушнала ли за ЛОШ И ДОБАР КАРАКТЕР.

Не е добро да генерализираш иако во право си дека воглавном си ги вадиме очите.
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 18:55
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by SiReNaTa SiReNaTa напиша:

Originally posted by preselnica preselnica напиша:

<FONT face="Arial, Helvetica, sans-serif" size=4>Zdravo, jas sum Makedonka vo Spanija, na jugot, dali ima nekoj drug makedonec vo blizina zaradi kontaktiranje.Ima bugari ovde, no ne sum sretnala makedonci, a bi sakala da sretnam.Pozdrav


e bash sea me potseti: idam u Mc`Donalds i plakam za eden cizburger i slucajno zdogleduvam deka na vraboteniot mu pishuva: .....vski i go prashuvam ti od Mk da ne si? Vika: Da! i taka ravrzavme muabet...posle nekoe vreme doagam u istiot Mc`Donalds i sakav da si kupam nekolku raboti ama mi falea 2 centi i obicno kako u MK taka i tuka u supermarketi ne se nishto, na nekoj mu falat, nekoj ostava itn. I go prashuvam dali moze da zemam 2 centi ke donesam. Mi rece: Ne sme u MK! dobro si rekov, aj nema veze... idam posle u drug Mc`Donalds u grad i pak gleam eden mu pishuva ....ov na majcata i go prashav od kaj e, vika od Bugarija. I muabet razvrzavme i mi vika na kraj a shto sakash da jadesh, jas mu davam 1 Euro i mu vikam cizburger, i koa gleam mi nosi 4 i mi vika: nemozam sekad ama koa mozam, mozam hehehhe
i toa mi padna krivo, zashto Bugarite mozat da ne gledaat ko svoi a makedoncite nemozat?



Си слушнала ли за ЛОШ И ДОБАР КАРАКТЕР.

Не е добро да генерализираш иако во право си дека воглавном си ги вадиме очите.


Da imash pravo. I jas ne sakam da generaliziram.Nego ete toa mi ostana vo sekavanje.
Za mene ne vazi sto si kako si, kolku imash ili nemash, si se druzam so site so koi mi odgovara hemijata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.