IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - КАДЕ СТЕ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КАДЕ СТЕ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 20>
Автор
Порака
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 18:58
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Originally posted by SiReNaTa SiReNaTa напиша:

Originally posted by preselnica preselnica напиша:

<FONT face="Arial, Helvetica, sans-serif" size=4>Zdravo, jas sum Makedonka vo Spanija, na jugot, dali ima nekoj drug makedonec vo blizina zaradi kontaktiranje.Ima bugari ovde, no ne sum sretnala makedonci, a bi sakala da sretnam.Pozdrav
e bash sea me potseti: idam u Mc`Donalds i plakam za eden cizburger i slucajno zdogleduvam deka na vraboteniot mu pishuva: .....vski i go prashuvam ti od Mk da ne si? Vika: Da! i taka ravrzavme muabet...posle nekoe vreme doagam u istiot Mc`Donalds i sakav da si kupam nekolku raboti ama mi falea 2 centi i obicno kako u MK taka i tuka u supermarketi ne se nishto, na nekoj mu falat, nekoj ostava itn. I go prashuvam dali moze da zemam 2 centi ke donesam. Mi rece: Ne sme u MK! dobro si rekov, aj nema veze... idam posle u drug Mc`Donalds u grad i pak gleam eden mu pishuva ....ov na majcata i go prashav od kaj e, vika od Bugarija. I muabet razvrzavme i mi vika na kraj a shto sakash da jadesh, jas mu davam 1 Euro i mu vikam cizburger, i koa gleam mi nosi 4 i mi vika: nemozam sekad ama koa mozam, mozam hehehhe i toa mi padna krivo, zashto Bugarite mozat da ne gledaat ko svoi a makedoncite nemozat?

 

EEEEEEEEE, ne samo sto ne gledaat kako svoi tuku ne mislat svoi... A inaku po facata selska se poznavaat od daleku.... Po trenerki, bricheni nedobricheni, so mobilni najnovi chekaat voz sekoe sabalje za na rabota...

 

Ti mnogu ubavo iskustvo si imala so ova BG-rive, ama jas so edna odev na uchuilishte za Spanski jazik pa morav da ja trpam da ja slusam deka Kiril i Metodij bile Bugari i deka tie izmislile azbuka i sl....

 

A sto se odnesuva do Makedoncive nemam ubavo iskustvo so niv tuka, arno ama na Bugarive nema sto da im zaviduvam... seljaci vo Bugarija, seljaci tuka vo Spanija...   

hehehehe bash me iznasmja..
i jas imav takvi poznanici ama ne se druzev i ne im dopushtav da mi solat pamet so nivnite svakanja   
obicno za drugo zboreveme, tie temi ne gi zapocnuvavme
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 21:43


e bash sea me potseti: idam u Mc`Donalds i plakam za eden cizburger i slucajno zdogleduvam deka na vraboteniot mu pishuva: .....vski i go prashuvam ti od Mk da ne si? Vika: Da! i taka ravrzavme muabet...posle nekoe vreme doagam u istiot Mc`Donalds i sakav da si kupam nekolku raboti ama mi falea 2 centi i obicno kako u MK taka i tuka u supermarketi ne se nishto, na nekoj mu falat, nekoj ostava itn. I go prashuvam dali moze da zemam 2 centi ke donesam. Mi rece: Ne sme u MK! dobro si rekov, aj nema veze... idam posle u drug Mc`Donalds u grad i pak gleam eden mu pishuva ....ov na majcata i go prashav od kaj e, vika od Bugarija. I muabet razvrzavme i mi vika na kraj a shto sakash da jadesh, jas mu davam 1 Euro i mu vikam cizburger, i koa gleam mi nosi 4 i mi vika: nemozam sekad ama koa mozam, mozam hehehhe
i toa mi padna krivo, zashto Bugarite mozat da ne gledaat ko svoi a makedoncite nemozat?[/QUOTE]

toa nema vrska so nacionalnosta tuku so karakterot na lichnosta. Sigurna sum deka mnogu makedonci bi pomognale, a mnogu bugari ne bi pomognale. Ne e do nacijata, tuku do COVEKOT.
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2008 во 10:58
интересно
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 19:54
doma
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2009 во 00:46
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Saevus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saevus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 18:25
Kade steeee makedoncinjaaa :D
Кон врв
invincible Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invincible Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 18:17
Vo nekoi od drzavite na Bliskiot Istok
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 18:30
kade shto i gospod dignal race,....izgleda!тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Saevus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saevus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 12:05
Originally posted by brza brza напиша:

kade shto i gospod dignal race,....izgleda!тага


ne ne ushte ne dignal ali ke digne ako prodolzime vaka :D
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 12:12
  OVDE smeтрепкањетрепкањетрепкањеne pobara nekojзбунетостголема%20насмевка


Изменето од MyWay - 23.Април.2009 во 12:13

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 00:38
Vo  USA sum , eve  na rabota dojdov , ama iskreno  ne ocekuvav deka  amerikancite se tolku friendly ,  uste na aerodromot mi se pusti eden crnec, taka da ova ke bide edno dolgo rabotno leto среќа
 
 
Sega za sega  samo ke recam deka mi se dopagja mnogu plazata , mnogu e romanticno ,, steta sto nemam decko , ama ke  sredime i toa , ne se ostavam jas bez decko ........
 
 
Definitivo ke mi treba vreme da se adaptiram i da vlezam vo shemata  tuka
 
 
 
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 13:08
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:



QUOTE] toa nema vrska so nacionalnosta tuku so karakterot na lichnosta. Sigurna sum deka mnogu makedonci bi pomognale, a mnogu bugari ne bi pomognale. Ne e do nacijata, tuku do COVEKOT.
[/QUOTE]
 
Znachi NEMA vrska ovaa konstatacija....duri zagrizhuvachki mi izgleda, pa i se somnevam na namerata so koja e napishan ovoj post. намигнување
 
 
 
 


Изменето од chuchuliga - 17.Јуни.2009 во 01:32
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 01:32
Originally posted by Popi Popi напиша:

Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:



QUOTE] toa nema vrska so nacionalnosta tuku so karakterot na lichnosta. Sigurna sum deka mnogu makedonci bi pomognale, a mnogu bugari ne bi pomognale. Ne e do nacijata, tuku do COVEKOT.

 
Znachi NEMA vrska ovaa konstatacija....duri zagrizhuvachki mi izgleda, pa i se somnevam na namerata so koja e napishan ovoj post. намигнување
 
 
 
 
[/QUOTE]
 
 
Која констатација нема врска? На што мислиш?
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 08:28
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:



e bash sea me potseti: idam u Mc`Donalds i plakam za eden cizburger i slucajno zdogleduvam deka na vraboteniot mu pishuva: .....vski i go prashuvam ti od Mk da ne si? Vika: Da! i taka ravrzavme muabet...posle nekoe vreme doagam u istiot Mc`Donalds i sakav da si kupam nekolku raboti ama mi falea 2 centi i obicno kako u MK taka i tuka u supermarketi ne se nishto, na nekoj mu falat, nekoj ostava itn. I go prashuvam dali moze da zemam 2 centi ke donesam. Mi rece: Ne sme u MK! dobro si rekov, aj nema veze... idam posle u drug Mc`Donalds u grad i pak gleam eden mu pishuva ....ov na majcata i go prashav od kaj e, vika od Bugarija. I muabet razvrzavme i mi vika na kraj a shto sakash da jadesh, jas mu davam 1 Euro i mu vikam cizburger, i koa gleam mi nosi 4 i mi vika: nemozam sekad ama koa mozam, mozam hehehhe
i toa mi padna krivo, zashto Bugarite mozat da ne gledaat ko svoi a makedoncite nemozat?

toa nema vrska so nacionalnosta tuku so karakterot na lichnosta. Sigurna sum deka mnogu makedonci bi pomognale, a mnogu bugari ne bi pomognale. Ne e do nacijata, tuku do COVEKOT.
___________________________________________________________
 
E pa ovaa de. намигнување Ubavo ti rekol chovekot...smacheno mu bilo sigurno od takvi sitnoljubivi cenkanja, a takvi gi ima dosta od nash*te, ke nachekaat nekoj nash i odma ke baraat popust a nekoi duri i za dzabe baraat. голема%20насмевка
 
Primerot voopshto nema vrska so toa dali toj te smeta za svoj ili ne...tuku e nasha sramna realnost koja ushte ne e iskoreneta. Inaku jas i ne bash chesto srekavam Bugari vo Mc Donalds...pa zatoa i mi beshe chudna sporedbata shto ja napravi BASH so niv! голема%20насмевка  Chudna nekoja sluchka vo sekoj sluchaj. збунетост
 
 


Изменето од Popi - 17.Јуни.2009 во 08:31
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.