IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Неумесни ТВ вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неумесни ТВ вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:11
Originally posted by renatax renatax напиша:

....nekako mozam da sfaram deka ima psihopat koj saka toa da go napravi, ama da ima psihopat koj saka da saka da go prifati ne mi e jasno....




голема%20насмевка
Se nadevam  ova ne se odnesuvashe na mene i red drugi koi  se zgrozuvaat od vakvi vesti ,ama sepak se soochuvaat si niv gledajkji gi .
Kako i da e....imaj ubavo popladneголемо%20гушкање

големо%20гушкање


ne ne e toa
toa bilo na vesti eden psihopat sakal da go ubie i da go izede
a vtoriot psihopat ja prifatil negovata idea i dosol dobrovolno kaj nego na gosti

kako i da e... nema greda... lapsus u razbiranjeto
zborovite se nesovrseni голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:15
Drago mi e ,ako se raboti za lapsusголема%20насмевка
Najvazno e ako posle tolku postovi se razbravme megjusebnoголема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:16
inaku ova tema bila da se pisuvaat tuka site neumesni vesti koi gi plasiraat nasite TV stanici

inaku nekoj sakal ova da go svrte na druga vodenica deka svetot e neumesen a ne novinarite

svetot e takov kakov e, i veruvam civilizacijata saka da go napravi podobar odosto e, se trudi, toa e vidlivo

no neveruvam deka svetot kje go npravi podobar za ziveenje so degutantni vesti koi nemaat dopirni tocki so nas.. oti toa se nasi vesti ne se germanski


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:20
ene naprimer vcera

objavija na vroto mesto, oti prvoto mesto bilo rezervirano na tragedijata sto za zal ni se sluci vo turisticko mesto

a vtorata vest bila, deka dvajca selani se udavija vo sopstveniot bunar

vesta vredi da se objavi, radi prevencija, lugjeto da ne se pikat vo bunari
no zarem nemalo vest koja e bitna za nasata drzava, da im dade na gledacite nekoja nadez za idnina??????
zarem navistina siluvanje na svoite deca ili davenje na nekoj selanec vo bunar treba da stoi kako TOP VEST vo MAKEDONIJA?????
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 18:18
Da ne navleguvam vo detali so komentari, kje go upotre*am naslovot na temata.

Neumesno e prikazuvanje LESHOVI na televizija.

A "hrabrosta" se pokazuva na drug nacin, ne so gledanje televizija.
DeepBlue
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 18:18
Vesti sa vesti da razberime sco imet po svetov, ne jet vazno al sa arni al pa losi tea jet vistinata, lesoi gleame stranski ama tea izglea ne ve bolit
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 12:46
Originally posted by anakin anakin напиша:

ene naprimer vceraobjavija na vroto mesto, oti prvoto mesto bilo rezervirano na tragedijata sto za zal ni se sluci vo turisticko mestoa vtorata vest bila, deka dvajca selani se udavija vo sopstveniot bunarvesta vredi da se objavi, radi prevencija, lugjeto da ne se pikat vo bunarinozarem nemalo vest koja e bitna za nasata drzava, da im dade na gledacite nekoja nadez za idnina??????zarem navistina siluvanje na svoite deca ili davenje na nekoj selanec vo bunar treba da stoi kako TOP VEST vo MAKEDONIJA?????

Целта на вестите е да не извести за моменталната ситуација и новостите во светот и земјава а не да шири оптимизам и добро расположение...
За таа цел имаш забавни програми-ќе си пуштиш реклами од владата на МТВ и скроз ќе се наполниш со оптимизам
А и факт е дека добрите вести за Македонија престанаа одамна така да и да сакаат не можат добри вести да даваат зошто ги нема
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 13:57
gi ima nego izgleda  se pointeresni tie drugite

PS inaku kje ti kazam ne mi se interesni KRITIZERITE


Изменето од anakin - 09.Септември.2009 во 14:02
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:19
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

/....................
Целта на вестите е да не извести за моменталната ситуација и новостите во светот и земјава а не да шири оптимизам и добро расположение...
За таа цел имаш забавни програми-ќе си пуштиш реклами од владата на МТВ и скроз ќе се наполниш со оптимизам
А и факт е дека добрите вести за Македонија престанаа одамна така да и да сакаат не можат добри вести да даваат зошто ги нема
taka e!...ubavio kazano!..

tuku,...a , kade da se davaat tie vesti...ako ne na...vestite?!изненадување

mozebi...na ...kocka...kockica....ako se ushte ja imashe!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:58
Originally posted by anakin anakin напиша:


PS inaku kje ti kazam ne mi se interesni KRITIZERITE

Затоа и ти ги препорачав фалбаџиите...

Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 17:20
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


PS inaku kje ti kazam ne mi se interesni KRITIZERITE

Затоа и ти ги препорачав фалбаџиите...



Затоа и ти ги spomnav kritizerite...
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 00:18
сега погледнете ги вестите на А1

прва вест
СНАА ИМАЛА ЉУБОВНА АФЕРА СО СВЕКОРОТ
ИСПРЕПЛЕТЕНА СО МОРБИДНИ ДЕМЕК СЦЕНИ

втора вест
ПРОГРАМА НА СДСМ КАКО ОДГОВОР НА ПРЕРОДБА У 100 ЧЕКОРИ НА ВМРО


ЛУДА Е РАБОТАТА ИЛИ ЛУДИ СЕ НОВИНАРИТЕ?

БАШ СЕГАААААААААААААААААААА


Изменето од anakin - 14.Септември.2009 во 00:20
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2009 во 16:09
gledajte SITEL I KE VIDITE KAKO ne treba DA IZGLEDAAT edni vesti
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2010 во 14:58
Обично сметам дека секој во својата фела си работи за платичка  да си прехрани семејство и воопшто не сакам да ги критикувам (барем делот-работници). Арно ама од сабајли  (а и синоќа) ми ги дигнаа дамарите жалопејките како за изјавите  на Миленко (не оти го оправдувам) требало да се преземат мерки.
Квазиновинарство не' води кон дното

Кај беа господата уредници, новинари (демек не квази новинари) да изреаѓираат на насловите од типот НАСТАВНИЦИ ЕДИНИЧАРИ. Види молимте заради извештајот од некаде новинарчињата наши напишаа бомбасти наслови нерзмислувајки дека со тоа навредуваат цела една фела која поштено си ја одработува својата работа катадневно описменувајки ги (пред тоа нив) а сега и нивните деца.
Е па драги мои што си дробевте тоа си сркате. Кога против оние кои антагонизмот кон даскалите го носат од своите школски денови  ке застанете сите вие и ке ги потсетите дека сега се новинари а не ученици и дека ке мора својата фрустрација да ја заборават или потоиснат тогаш ќе имаат подршка за квазиновинарството.
Во едно се согласувам КВАЗИНОВИНАРСТВОТО НЕ ОДНЕСЕ НА ДНОТО, сега е време секој да си го замети својот двор, да ги измети квазиновинарите од своите редови, па после да побара и хигиената и десинфекцијата да се обави и кај комшиите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,195 секунди.