IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Неумесни ТВ вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неумесни ТВ вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 15:39
se nekoi svileni be tuka!изненадување....a, zaboravaat deka od slika..nishto drugo ne ostava pogolem  efekt!....ono, vo zemjava  i slikata nema kojznae kolku dolgo da ostane u sekjavanje,..ama , sepak,..za onie shto se "trudat" da doagja do vakvi nesrekji...i te kako treba se ..do tanchina da se objavuva... duri i pri nivnoto sudenje,..tie sliki treba da se istaknat...za da se vidiat resultatite  od  nivnoto delo...so zborovi nishto ne se postignuva!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 16:17
Прво-деца што бараат да гледаат вести?
Второ-пред снимката едно 2000 пати кажаа(и плус на екран пишуваше)дека снимките се ШОКАНТНИ(мада и не беа толку шокантни)и дека не е за деца и луѓе со слаб желудник-значи имаше време сите да си ги тргнат децата.
Трето-па што и да гледале деца?Страв ви е да не дознаат дека постои ВИСТИНСКИ свет поразличен од телетабиси?

Шо викаат охриѓани ак не ви чинит не идвајте(во случајов не гледајте)не ви става пиштол некој на чело за да гледате А1...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 16:24
da be...k'o na bumerang...ili cartoon network da bile...pa, zoshto taka...decata ke ni gi plash*teизненадување ...a, svetot e idilichen ( osobeno vo rajov ...zemaljski)....zalosno...da ne moze povekje da bideтага!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 19:46
неумесни вести ........ а зарем кај нас има нешто УМЕСНО збунетост
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 21:37
o da
ima mnogu umesni raboti, no izgleda uzivame vo neumesnite
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:21
Neumesni vesti....neznam dali vaka da se definira temavaзбунетост
A da se zaprashame koj doprinesuva da ima neumesni vesti?
Dali treba da bideme ''slepi'' pri ochi i da mislime deka sve e rozevo okolu nas?
Kolku i da ne moze da gi progolta normalniot svet ovie vesti,sepak mora da bideme svesni toa ni se sluchuva ,toa  e okolu nas,a novinarite se tie koi ni gi otkrivaat ovie neumesnosti,vsushnost toa im e rabota.
Eve primer so  brodot Ilinden.....site bevme  uzasno isplasheni,site nie sochuvstvuvame so patnicite koi bea na brodot,ama denes na rabota site ja opishuvaa snimkata na Sitel,snimena pod voda i samata evakuacija na telata od dnoto na ezeroto.
Eve da se stavime vo situacija na onie koi uchestvuvaa vo samoto izvlekuvanje na telata.....zamislete sekoj od niv da pomisli.....''eh ova e uzasno jas nemozam da go pravam''....
Zatoa da gi obvinime onie koi doprinesuvaat da se sluchuvaat neumesni vesti,a ne onie koi gi prezentiraat.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:22
ubo ti pisuje vo prviot p[ost sto se neumesni vesti

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:28
Jasno mi e na mene  na shto aludirash ti,ama i na tebe treba da ti bide jasno deka toe e realnosta,toa e svetot shto ne opkruzuva , mora da se soochime so realnosta kolku i da e surova.
Zatoa  pushtanje  vesti za vreme na ruchek nemaнамигнување
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:42
Originally posted by renatax renatax напиша:

Jasno mi e na mene  na shto aludirash ti,ama i na tebe treba da ti bide jasno deka toe e realnosta,toa e svetot shto ne opkruzuva , mora da se soochime so realnosta kolku i da e surova.
Zatoa  pushtanje  vesti za vreme na ruchek nemaнамигнување

kazi mi ti
so imas ti od toa , da ti opisat vednas na prvo mesto kako vo germanija eden germanec preku internet se dogovoril so nekoj drug da mu dojde na gosti, da go upeta i da go izede

nekako mozam da sfaram deka ima psihopat koj saka toa da go napravi, ama da ima psihopat koj saka da saka da go prifati ne mi e jasno
no jasno mi e koj psihopat ova go isplaniral da go pusti na makedoncite vo
prviot termin na vesti vo 16 oo

ako ti imas mala dilema, vo vrska so toa,,, dogas e bespredmetno da diskutirame za ova vo ova tema



Изменето од anakin - 07.Септември.2009 во 15:43
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:49
Dali moram da imam isti stav so tebe za da diskutirame na ovaa tema???
Dali vo nekoj del od mojot post  jas direktno te navrediv tebe???
Ne ,ne sum psihopat koj uziva vo vakvi vesti,naprotiv se zgrozuvam od vakvi raboti,no voedno stanuvam sve posvesna deka svetot  e izopachen,deka ne smeesh da  veruvash nikomu,deka mora da sme informirani za sve shto se sluchuva,a toa e mislam daleku od  dijagnozata koja mi ja postavi na mene i red drugi koi ne  mislat isto kako tebe.
Kako i da e dolzam izvinuvanje shto  go iznesov moeto mislenje na tvojava tema ,nemav namera nikogo da navredam,naprotiv sakav da  potenciram deka  mnogu uzasni i neumesni raboti  se sluchuvaat i kaj nas i vo svetot,a edinstveni  krivci vo sve ova  barame  kaj novinarite i urednicite na  televiziskite kukji.


Изменето од renatax - 07.Септември.2009 во 15:49
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:52
sega go otera u nesakan pravec
niso od ova ne mislev


neumesni vesti se vesti koi ne ne zasegat a sepak se plasiraat na prvo mesto

mene samo mi bilo nelogicno kako neumesnite vesti gi povrzuivas so tragedijata sto se sluci vo nasa drzava i nema nikakva dopirna tocka so neumesnite vesti

niso drugo

a da diskutiras , toa smees i e pozelno. samo sakav da kazam deka nie dvajcata nemame so da si kazeme, a so drugite bujrum, sekako 'e najdes istomislenici
kolku lugje tolku idei
големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:59
E  ovoj poslednoiv post ti vredeshe,zabelezav deka sme na razlichni frekvencii,vsushnost na karajot od kraishtata nieden od nas nema afinitet kon neumesni vesti,ama nekako ni se razijdoa mislenjata.
I kako shto reche...kolku lugje ,tolku mislenja...samo dozvoli im  da si go iznesat mislenjeto,ama bez  navreduvanjeнамигнување
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:03
posoci kade vide navredaизненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:08
....nekako mozam da sfaram deka ima psihopat koj saka toa da go napravi, ama da ima psihopat koj saka da saka da go prifati ne mi e jasno....




голема%20насмевка
Se nadevam  ova ne se odnesuvashe na mene i red drugi koi  se zgrozuvaat od vakvi vesti ,ama sepak se soochuvaat si niv gledajkji gi .
Kako i da e....imaj ubavo popladneголемо%20гушкање

големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.