IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Неумесни ТВ вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неумесни ТВ вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 21:00
ДОДЕКА РУЧАТЕ, ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ ДА НЕ ВИ Е УПАЛЕН ТВ ПРИЕМНИКОТ, МОЖАТ ДА ВИ УЛЕТАТ ТВ ВЕСТИ  голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 22:07
jas dodeka rucam ja gledam hrvatskata serija " Se ke bide dobro "

ugledajte se na mene

vesti posle 20 h
Кон врв
KACKO83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KACKO83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 22:11
Najubavo klik dalinskoto i caooo
Ne e budala toj sto ne znae da cita, budala e toj sto cita i misli deka sve e vistina !!!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 22:57
E pa sakavte vo EU , sakavte americki standard epa voila sega nema mrdanje....
sve sto e negativno od nadvor si go prisvoivme za da sme vo trend.....i samite TV mediumi ne se krivi ......ovde se uste ne gi prkinuvaat emisiite za blic vesti breaking news.......
tek togas anakin ke vidis kako ke ti zarikne zalakot vo grlo koga vo opustena atmosfera na rucekot naednas ke ti se pojavi takvo nesto na TV........sega uste se strikno vo odredeno vreme .....pa sakas gledas .......sakas ne
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 23:06
Originally posted by anakin anakin напиша:

ДОДЕКА РУЧАТЕ, ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ ДА НЕ ВИ Е УПАЛЕН ТВ ПРИЕМНИКОТ, МОЖАТ ДА ВИ УЛЕТАТ ТВ ВЕСТИ  голема%20насмевка


hehe
he
nema nema oti go smisliv prvoto ptavilo za MEUMESNITE VERSTI голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 23:10
JAS JA GLEDAM SAMO NAJAVATA, NA NEKOI OD STRANSKITE MEDIUMI TOLKU TRAAT CELITE VESTI
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 23:31
дали некогаш, како гледачи, сте испратиле коментар на овие неумесни вести?
до некоја телевизија, до некое радио, иако рака на срце на радио има многу малку вакви вести.
или мислите дека тоа само од себе ќе се смени?
јас не мислам така, затоа праќам коментар на се што гледам, насекаде.
затоа, реагирајте луѓе, како што реагирате овде, праќајте пораки, e_mail-ови, па ако треба и писма. покажете дека ви е гајле.
да ја покажеме силата на јавноста.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 23:33
taka e baram da se oformi pak organizacija, pred 3 godini oformena tuka na ovoj forum i do denes zaboravena

neka zivee pak TRFIOголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 01:34
Originally posted by anakin anakin напиша:

taka e baram da se oformi pak organizacija, pred 3 godini oformena tuka na ovoj forum i do denes zaboravenaneka zivee pak TRFIOголема%20насмевка

Објасни ја кратенката те молам...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 09:30

SVETOT E VEST ............... koj ne saka , ne mora da gleda ......... a uste pomalku toa da im go dozvoli na decata ........ sepak , i novinarite nekako mora da si go specalat lebot ........... vo nedostig na poubavi vesti , normalno kje gi davaat onie svezite , od toj den ............a sto naseto sekojdnevie pocna da nalikuva na horor , e toa e vekje druga prikazna ........ голема%20насмевка



Изменето од miroslav_g8 - 19.Март.2009 во 09:31
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 10:15
vo analite na ovoj forum
ostana so brebaruvanje
samo 18. tocka od ustavot na TRFIO
od site 99. tocki sto forumdziite gi napisaa za ustavot
i ostana eden zapamten minister za gushkanje

se drugo e zbrisanoтага

no ne e sbrisano sekjavanjeto na toa vreme koga forum bil forum
koga bevme na telefonski kabel i koga ADSL bil samo za burzuiteголема%20насмевка

vila la TRFIO



SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 01:05
Originally posted by anakin anakin напиша:

ДОДЕКА РУЧАТЕ, ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ ДА НЕ ВИ Е УПАЛЕН ТВ ПРИЕМНИКОТ, МОЖАТ ДА ВИ УЛЕТАТ ТВ ВЕСТИ  голема%20насмевка






Мое правило е: вести не гледам  свиркање ... ниту за време на ручек, ниту пред тоа, ниту после тоа голема%20насмевка... од неколку причини:

1. оти се тотално неумесни (ај! да не кажам непрофесионални!) лутина – новинарската уредувачка политика е на страшно ниско ниво, новинарската подготвеност е катастрофална, а новинарската етика ретко кога не отсуствува;

2. фала му на Бога, поважните телевизии и кај нас “измислија“ телетекст! голема%20насмевка (освен онаа што задолжително се наплаќа лутина);

3. оти редовно ручам со “дежурен политичар“ среќа (нека ми е жив и здрав, и информиран!!!големо%20гушкањебакнеж);

4. разно – “висам“ на Форум црвенеење, гуглам трепкање , “се кафишам“ со драги личности големо%20гушкање... со еден збор, научив да не се потсетувам намерно она што ме прави тажна и несреќна... задоволство

 

Но, како и секогаш, секое правило има исклучок, па така и овде. плазење

Оттука, ако ми се зажели душичката да станам барем малку слична на некои од мојата околина голема%20насмевка , е, тогаш ги гледам само “ударните“ вестине%20знам, и тоа најчесто на Телма, оти, според моите критериуми и вкус, тие ми се некако најпрофесионални, скоро во/за се’!!!среќа
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 10:36
не дека се неумесни - па и тие на радио и тие на телевизија.... кога ќе почнат,.... ја силувал ќерка му,... па и правел вака, па и правел онака...... па таа не правела ништо..... изненадувањеизненадување мислам.... и мали деца слушаат - доволно е да кажат дека е случај на семејно насилство..... и тука можат да кажуваат цели имиња.... а на криминалци со иницијали... бре бре... демек да се заштити приватноста..... како му е на тоа дете,... кое ни криво ни должно се нашло на ударен термин ?? лутина

или вчера сабајлето - љубовникот ја убил љубовницата.... и овие веднаш... овој и е сопруг, тие и се деца... и пак,... како им е на тие деца, што не се уште свесни што им се случува заради смртта на мајката,.... да бидат знаени во целата поширока јавност ??? изненадување па и телото, и крвта ја даваат....

не знам дали ова им се некои стрес - техники со кои сакаат да привлечат гледаност... или што им знам што..... нема врска дали ќе ги гледаш на јадење или не... не е воопшто убаво да видиш труп облиен со крв на телевизија....  такви грозни работи доволно е само да се кажат, а не да бидат топ вести.... со сите детали... посебно наговестени лутина
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 16:50
Samo promenete kanal i reshen problem!
Ili podobro izgasnete go TV priemnikot!
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.