IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Што би им кажале на професорите ??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би им кажале на професорите ??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 19:40
Најтешка работа е од мајмун да направиш човек.Очигледно е дека повеќето сте имале неспособни професори.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 21:23
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Најтешка работа е од мајмун да направиш човек.Очигледно е дека повеќето сте имале неспособни професори.


пих...а колку е лесно у рикверц сето тоа...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 21:38
Originally posted by Џо Џо напиша:


Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Најтешка работа е од мајмун да направиш човек.Очигледно е дека повеќето сте имале неспособни професори.
пих...а колку е лесно у рикверц сето тоа...


ништо полесно.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 19:51
поздрав до колективната одлука за утрешен работен ден.... втора смена

бреј таленти невидени....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2010 во 17:15
denes se ucese vo cela Makedonija. znaci, ne bilo toa hir na tvoite profesori.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2011 во 19:48
кога ќе има резултати
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
b1ljana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај b1ljana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 23:37
Конечно малку одмор од вас
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2011 во 09:02
Спијте го својот сон, спијте. Министерот ви подаде рака- закон за ваша заштита, закон за советодавна служба која барем малку ќе ве растерети, а вие молчете, немојте да дебатирате. После  Цацко ќе ви биде крив.изненадување
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2011 во 19:04
до сите наставници... што спремаат план за часовите за сертификација... мое сочуство

недела дена немам спиено ради тие подготовки, за да помогнам
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2011 во 15:01
Професори од цела земја -обединете сеголема%20насмевка
Ме изнасмееја коментарите од читателите упатени по изјавата од директорот на Државниот инспекторатголема%20насмевка
На професорите лесно им „пука филмот“
Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2011 во 15:25
да сте живи и здрави. 
Кон врв
TheDoll Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheDoll Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 01:11
Драга професорке подобро би било да почнеме да учиме според книгите кои се предвидени а не според некои ваши идеологии.
Не ме интересира што сте кажале вие пред 462611 часа (секако дека нема да помнам),јас учам според книгата и ако имате некаков проблем жалете се на друго место!
Ете тоа сакав да и кажам на профата !
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2011 во 01:34
Originally posted by TheDoll TheDoll напиша:

... Не ме интересира што сте кажале вие пред 462611 часа (секако дека нема да помнам) ...

Ц, ц, ц ... деца! изненадување ма%20ајде
Според ова што го велиш, логички следи дека и тоа што утре ќе го научиш, веќе следниот ден ќе биде само бројка и ништо нема да запаметиш!
Тогаш, која е целта на учењето посетувањето на настава? И во крајна линија, која (ти) е смислата на животот ако си tabula rasa?не
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2011 во 10:04
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Originally posted by TheDoll TheDoll напиша:

... Не ме интересира што сте кажале вие пред 462611 часа (секако дека нема да помнам)
...
Ц, ц, ц ... деца! изненадување ма%20ајдеСпоред ова што го велиш, логички следи дека и тоа што утре ќе го научиш, веќе следниот ден ќе биде само бројка и ништо нема да запаметиш! Тогаш, која е целта на учењето посетувањето на настава? И во крајна линија, која (ти) е смислата на животот ако си tabula rasa?не
Веројатно поентата не е тоа, туку дека не може професор да прашува нешто што го нема во учебникот или во посочената литература.

Некои професори знаат да прашуваат прашања кои ги нема ниту во книгата ниту во пополнителната литература. Нереално е да се очекува на тест, писмена, испит и сл. да се знае нешто од материјал кој не бил посочен за учење.

Изменето од Majkl - 14.Март.2011 во 10:05
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.