IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Омилена боја за вашиот автомобил?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилена боја за вашиот автомобил?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Омилена боја за вашиот автомобил?
    Испратена: 28.Февруари.2009 во 00:54
Најчеста боја на автомобил за оваа година во Европа е црна. Оваа боја означува доминација и самоувереност, а карактеристична е за елегантни и дотерани личности кои цврсто стојат на своите ставовови.

(НА ОВА ГОРЕ БИ ДОДАЛА ИЛИ МОЖЕБИ НЕКОЈ ОТКАО ПРОЧИТАЛ СЕ МАСКИРА ЗАД ОВИЕ СТАВОВИ)Иако сивата боја автоматски потсетува на депресија, во поголем број случаи ја избираат личности кои дипломатски настапуваат или личности кои се пресметливи
(СО ОВОЈ ДЕЛ ПОТПОЛНО СЕ СЛОЖУВАМ ВО ИЗЛОЖЕНОВО МИСЛЕЊЕ)
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 15:38
ја обожавам црни коли, но ако колата е убава бојата и не ми е битна
само што мразам candy бои и некои многу светли и дречави бои
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 17:43
...vo zavisnost od modelot. Golemite se ubavi crni ama ko ke vidam spark ili corsa mi se stemnuva.... Ko zipuvano pogrebalno auto
Ne sakam i bela kola...edina boja na koja ne mozi da se zabelezi ubav sjak i odblesok...kolku i da e nova, lakirana, polirana pak mi e grda...


nAJUBAVA...crvena
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 22:34
црна или металик
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 22:37
.......crna .... se znae.....a dodusa takva i eсреќа
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 21:32
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

црна или металик

offfff lele majko....crna ili metalik
imav eden drugar i me prasa: ti so kola si kupi, OPEL ILI DIZEL????
isto i toa taka
Toa e vid na boja....pretpostavuvam sakase da kazis srebrana! Poso mozi i crna metalik i plava met. i srebrena met...etc...etc

Изменето од volkswagen - 03.Март.2009 во 21:32
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 12:23
Metalik da sjae normalno a bojata neka bide temno zelena
SEMPER ETIAM UBIQUE SUPERIORES
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 14:38
црна
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 00:23
Sekoja kola si ima boja sto i lezi ....taka da zavisi koja kola biras  ..... Ford Mustang GT 500 1969  ----- Shelby ---- isklucivo crven
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 18:42
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by Командантица Командантица напиша:

црна или металик

offfff lele majko....crna ili metalik
imav eden drugar i me prasa: ti so kola si kupi, OPEL ILI DIZEL????
isto i toa taka
Toa e vid na boja....pretpostavuvam sakase da kazis srebrana! Poso mozi i crna metalik i plava met. i srebrena met...etc...etc


ili po tvojot username: KUPI VOLKSWAGEN ILI GOLF
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2014 во 13:48
Црна или бела
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2014 во 13:50

Мене омилена ми е црвенатрепкање, ама таа што ја возам е антрацит.
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2014 во 13:54
dark grey/black
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.