IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Лаптопи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лаптопи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 17:31
Dell , нема компанија што може да се рамни со Dell компјутери не HP не Toshiba не ASUS dell си е Dell
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 18:35
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Dell , нема компанија што може да се рамни со Dell компјутери не HP не Toshiba не ASUS dell си е Dell


sto e fintata so Dell (znam deka se malku poskapi)
vo sto se podobri od drugite
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 23:54
Во се, нема компанија која може да се рамни со Dell

Изменето од Dark HaCkeR - 03.Јули.2009 во 23:54
Кон врв
Bobi_gv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bobi_gv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 00:26
Jas mislam deka Lenovo na IBM se najbolji ali zatoa se i malku poveke soleni vo cenite. ali toa so nudi lenovo kako support nikoja kompanija ne nudi. ako ti crkne baterija od laptop posle 2 meseci od zavrsuvanje na garancija nepravat problem odma ja menuvaat, duri i na domasna adresa ti stiga. Edinstvena mana im e kako sto kazav cenata. Dell se dobri za rabotni masini, no IBM e coorporacija koja voopto nemoze da se potceni ;)
Jas sum egocentrik. Me smetaat za aroganten, a vsusnost sum sueten.
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 13:23
Извинете за претходната дезимформација Леново не БИЛ на ИБМ, туку го КУПИЛ делот за производство на лаптопи од ИБМ во 2005 ;)

За зделката и кој колку поседува и сл. види: http://knowledge.wharton.upenn.edu/article.cfm?articleid=1106

http://www.pcworld.com/article/120670/lenovo_completes_purchase_of_ibms_pc_unit.html

http://www.infoworld.com/t/hardware/chinas-lenovo-buy-ibms-pc-business-293

http://www.networkworld.com/news/2004/1208updat-chi.html

Извинете уште еднаш црвенеење


Изменето од Bronhi - 06.Јули.2009 во 13:33
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
drki4ot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drki4ot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2009 во 03:31
druze hp ti e najbolje, jas koristam toa
Кон врв
Skopski Mason Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopski Mason Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 01:58
Јас земав пред 2мес Acer Aspire 5737z,лап топот е прва лига сега за сега и плус доста игри гледам дека идат на него,графика има nvidia 9400 512mb ама зависно од меморијата иде до 1300mb.

Изменето од Skopski Mason - 26.Декември.2009 во 02:01
Верувај во господ,верата е најмоќната страна...Alexander the Great been Great Freemason
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 15:23

Еве пронајдов една анкета на нет за гласање кој е најдобар произведувач на лап топи.

 
 
Одете back и самите можете да гласате.
 
A би препорачал и темата да се претвори во анкета, така ќе можеме и да гласаме.среќа
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 15:05
Тошиба се најдобри.
Кон врв
Andrey Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrey Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 13:35
Според мене најдобри лап топ компјутери произведуваат SONY.Мискам дека таа компанија во се е најдобра,затоа што се е многу квалитетно.Исто така имам добро искуство и со HP и Toshiba лап топи.
Но,помегу овие би ја одбрал Toshiba
Кон врв
Avira Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
System Administrator

Регистриран: 10.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 11:53
Toshiba лаптопите се најдобри и најкорисни. Ти кажувам од лично искуство, имам 3 Toshiba лаптоп компјутери и немам никаков проблем.
Кон врв
bonytop Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bonytop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 17:43
http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=36069&id=85&l=3&q=&SupplierArticleID=0851134&Action=    дали овој е добар?
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2012 во 21:16
Originally posted by bonytop bonytop напиша:

http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=36069&id=85&l=3&q=&SupplierArticleID=0851134&Action=    дали овој е добар?Добар е, што му фали?
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2013 во 12:01
Sony Vaio ,Спрема цена и перформанси е одличен избор доколку работиш со понапредни графички програми или музика, за интернет игри,Фејсбук и гледање филмови се во рангот од 17000 - 20000 ден е добро зошто по истекот на гарантниот рок не очекувај чуда .

Изменето од Alekxandar - 08.Јануари.2013 во 12:03
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.