IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Лаптопи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лаптопи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Лаптопи
    Испратена: 12.Февруари.2009 во 16:59
Која марка од следните лаптопи е подобра?

Fujitsu Siemens, Toshiba, Acer, или Lenovo ?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 17:12
Според мене, од искуство одат некако вака: Lenovo, Toshiba, Acer, Fujitsu Siemens...

Ако сакаш совет каков лаптоп да си купиш - тогаш моја препорака е дефинитивно Toshiba...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 18:21
Да од наведените Тошиба е без конк*ренција подобра, јас моментално имам два лаптопи и тоа тошиба презадоволен сум намигнување
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 13:12
Аха, ок..

А HP кај би се нашол во оваа ранг листа?Изменето од RebeL - 13.Февруари.2009 во 13:12
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 18:09
Па Hp и Тоshiba се на исто рамниште во нешто можи и да се подобри од тошиба :) незнам голема%20насмевка
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 07:28
Oк фала дечки!! намигнување
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 16:32
Dell или HP за секакви компјутер А од листта Toshiba.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 15.Февруари.2009 во 16:33
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 11:34
Сега видов дека прашуваш и за HP... мој совет - немој, по никоја цена немој таков да купуваш... тие што се продаваат овде не се добри... еве, тројца познавам што имаат HP лаптопи - на сите им се расипа истото копче, левото на touch pad-от за кратко време откако ги купија...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 13:24
HP само од невада се купва се другото е за нигде што е кај нас. намигнување
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 13:32
HP лаптоп не зимај ако мислиш да користиш Vista piracka никогаш нема да ја активираш
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 20:08
Jas zedov HP pred 3 meseci i za sega e se vo red so levoto na touch pad-ot (a ne e kupen od Nevada) i kazi mi Dark Hacker ako sakam Vista piratska da stavam nema da raboti i zosto e toa taka???

RebeL: Koj i da go zemis ke bide super,jas na pr. Lenovo nikogash nema da zemam oti mi se grdi na izgled a mozi se i otrovni (hahaha) a HP zedov oti edno so imaat ubav dizajn drugo se i prvi vo svetot kako Nokia vo mobilnite. A mozi se dobri i Asus i Dell iako gi nema na tvojata lista.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 17:02
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:

Jas zedov HP pred 3 meseci i za sega e se vo red so levoto na touch pad-ot (a ne e kupen od Nevada) i kazi mi Dark Hacker ako sakam Vista piratska da stavam nema da raboti i zosto e toa taka???

RebeL: Koj i da go zemis ke bide super,jas na pr. Lenovo nikogash nema da zemam oti mi se grdi na izgled a mozi se i otrovni (hahaha) a HP zedov oti edno so imaat ubav dizajn drugo se i prvi vo svetot kako Nokia vo mobilnite. A mozi se dobri i Asus i Dell iako gi nema na tvojata lista.


Асус се срање , безвезни се вкрај едни од понеквалитетните а дел се супер ама држат висока цена плаќаш многу повеќе а помалку добиваш. намигнување
Кон врв
elen4eto_94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4eto_94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 11:10
imam istalirano vista ama mnogu e glup za razlika od xp ..
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 14:58
Мој совет е да си земеш Dell или Fujitsu Siemens. Тошибата што се носи кај нас веќе не е она што беше, истото вежи и за Lenovo. Леновото беше дел од IBM, но сега го купи некоја кинеска фирма и не знам дали ги задржаа истите стандарди од претходно.
Тошибате беше закон, но веќе не е. HP моментално е најпродаван, но за истите пари можеш да земеш многу подобар Dell со ист квалитет на изработка и подршка.

За Fujitsu Siemens немам коментар, имам AmiloPro 2055 веќе третта година и душа му вадам, грее веќе како луд но не ми се случило да падне или нешто сл, има дигнато до 78 степени и ништо. Само пофалби за него. Инаку колку шо знам соработката меѓу Fujitsu и Siemens за изработка на заеднички лаптопи беше завршена пред скоро година и повеќе, така што се уште не ми е јасно како се продаваат под заеднички бренд.

Ќе го заборавев HP. Иако е водечки бренд по продажба, лично сметам дека според квалитетот и цените на лаптопите не може да им парира на Dell и Toshiba.

Acer и Asus воопшто не ги ставам во конк*ренција со останатите.

Како и да е гласам среќа за Dell од лично искуство. Скоро сите пријатели кога ќе заглават со компјутер ме викаат така што имам чачкано од сите брендови по неколку модели.

Вакво е моето искуство голема%20насмевка

Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.